10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego - Zen w kuchni (2022)

Seler naciowy (wpis sprzed roku!) wzbudza nieco kontrowersji. Jednak przedstawiłam 10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego. O ile wiadomo, że picie soków owocowych jest przyjemne i wskazane, o tyle sok z selera wydaje się … problematyczny? Głównie ze względu na jego smak, który choć intensywny, wcale taki nie jest, gdy nasze kubki smakowe zdążą się do niego przyzwyczaić. Zazwyczaj chętnie dodajemy seler naciowy do koktajli, sałatek czy zup, ale mało kto wie, że największa moc tkwi w jego soku.

EDIT: Zanim dowiesz się co i jak, muszę tu dodać koniecznie, że sok z selera zawiera dużą ilość sodu, co nawet jest wyczuwalne w smaku. Jednak nie o smak chodzi, a o to, że sód jest antagonistą POTASU, którego niedobór w organizmie może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia. „Doktor Gerson odkrył, że u podstaw wszystkich chorób przewlekłych leży utrata potasu w komórkach i przenikanie do nich sodu, efekt znany dzisiaj jako zespół wyniszczenia tkanek.” W efekcie dochodzi do utraty równowagi sodowo-potasowej. Dlatego niektórzy zamiast polepszenia, czują nasilenie swoich dolegliwości w czasie kuracji sokowej (nie mylić z objawami detoksu). Rozważ zatem równoczesną suplementację potasu, ponieważ dopiero to, dało u mnie zauważalne pozytywne efekty (stosuję cytrynian potasu zamiast chlorku). Dziwi mnie, że nigdzie nie ma takich informacji (?). Trąbi się o niedoborach Wit. D, C, magnezu czy jodu, a tymczasem to potas jest KLUCZOWY.

Postanowiłam zatem przedstawić zalety selerowej kuracji sokowej. Większość osób pewnie myśli, że seler naciowy jest warzywem – nie, to lecznicze zioło! I tak należy traktować sok z selera – jako naturalny i bardzo skuteczny lek. Na wiele dolegliwości, ponieważ ten sok działa na cały nasz organizm, począwszy od układu pokarmowego, przez nasze wewnętrzne filtry (czyli wątrobę, nerki i skórę) oraz krew, która dociera do najgłębszych zakamarków ciała (w tym mózgu).

10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego - Zen w kuchni (1)

10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego:

1.Skutecznie alkalizuje organizm – przywraca naturalne pH, czyli działa odkwaszająco – a to ma kluczowe znaczenie dla osób spożywających dużo produktów mącznych, ryż, nabiał, tłuszcz, mięso, jajka, kawę, czarną herbatę czy alkohol.

2.Normalizuje właściwy poziom kwasu solnego w żołądku, który jest podstawą prawidłowego trawienia. Zbyt niskie zakwaszenie żołądka skutkuje tym, że niestrawione resztki pokarmu gniją w naszym długim przewodzie pokarmowym powodując wzdęcia, zaparcia, przerost drożdżaków i nieproduktywnych bakterii oraz ogromnych ilości śluzu. To z kolei przyczynia się do złego wchłaniania i produkcji amoniaku w jelitach, który przenikając z powrotem do organizmu powoduje m.in. bezsenność czy recesję dziąseł (obniżenie), przyczyniając się do próchnicy i osadzania kamienia nazębnego.

3.Leczy nadżerki w całym układzie pokarmowym, refluks oraz zgagę (mimo, że podnosi poziom kwasu w żołądku), ponieważ kwas żołądkowy jest tak naprawdę mieszanką siedmiu różnych kwasów i jeśli jest między nimi brak równowagi, dochodzi do „nadmiernej, szkodliwej kwasowości” i przerostu m.in. Helicobacter pylori.

(Video) Ten zielony koktajl spali Twój tłuszcz! Potrzebujesz tylko 2 składników!

4.Działa przeciwzapalnie, co ma kluczowe znaczenie przy wszelkiego rodzaju alergiach oraz chorobach o tzw. podłożu autoimmunologicznym. Jest polecany przy Hashimoto, reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie Leśniowskiego-Crohna, łuszczycy, fibromialgii, endometriozie, bielactwie, boreliozie, stwardnieniu rozsianym, trądziku różowatym, zespole przewlekłego zmęczenia, celiakii i wielu innych schorzeniach.

5.Obniża ciśnienie krwi, ponieważ jest diuretykiem. Likwiduje opuchlizny i obrzęki usuwając nadmiar wody. Reguluje też zbyt niskie ciśnienie czyli działa jak adaptogen. No jeśli stosujesz również potas, o czym pisałam wyżej.

Selerowe wybawienie

6.Leczy trądzik i wszelkiego rodzaju choroby skórne – egzemy, łuszczycę, rogowacenie słoneczne, toczeń, bielactwo nabyte. Przyczyną większości wymienionych wyżej chorób są pasożytujące w naszych ciałach powszechnie występujące wirusy oraz bakterie, które zmutowały i uodporniły się na leki chemiczne. Przykładowo jest kilkanaście odmian wirusa półpaśca czy wirusa Epsteina-Barr, które aktywują się w naszym organizmie po okresie uśpienia.

Dzieje się tak w okresach obniżonej odporności, po silnym stresie lub hormonalnej burzy np. w ciąży. Wirusy produkują ogromne ilości neurotoksyn i dermatoksyn, które dają objawy najróżniejszych chorób zwłaszcza o podłożu autoimmunologicznym. Nawet śladowe ilości metali w organizmie (rtęci, aluminium, miedzi) tworzyw sztucznych i pestycydów są pożywką dla wirusów i ułatwiają im namnażanie się, co skutkuje błędnym kołem „nieuleczalnych” dolegliwości.

7.Regeneruje nadnercza i neutralizuje adrenalinę, co równoważy emocje, reguluje sen i przywraca właściwy poziom energii.

8.Zwalcza wirusy, pleśnie, drożdżaki i nieproduktywne bakterie w całym organizmie. Począwszy od jamy ustnej na trudno dostępnych zakamarkach kończąc.

9.Klasterowe sole sodowe zawarte w soku z selera naciowego, to najlepsze elektrolity dla naszego mózgu.

(Video) Seler naciowy - właściwości odżywcze i zdrowotne

10.Likwiduje zaparcia i oczyszcza cały przewód pokarmowy ze złogów ze śluzu, zjełczałego stwardniałego tłuszczu, a także gnijącego białka ukrytego w uchyłkach jelit, które są pożywką dla patogenów. Ma zbawienny wpływ na wątrobę i nerki!

10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego - Zen w kuchni (2)

Zasady spożywania soku z selera naciowego:

1.Wybieraj seler jak najświeższy, jędrny, zielony. Omijaj pożółkłe lub zwiędnięte egzemplarze. Najlepiej kupować kilka naraz i przechowywać w lodówce.

2.To czy seler jest organiczny czy zwykły z marketu, zależy tylko od jego dostępności w twoim miejscu i zasobności portfela. Nie ma to kolosalnego wpływu na jego skuteczność.

3.Do wyciskania soku użyj dostępnych urządzeń – sokowirówka,wyciskarka – nie musi być wolnoobrotowa, ważne żeby sok nie zawierał błonnika. Można nawet użyć blendera i wycisnąć sok przez gazę, ale wymaga to więcej wysiłku.

4.Seler naciowy należy dokładnie umyć, odkrawając wcześniej końcówki z obu stron. Ja kroję go dodatkowo na kawałki, gdyż wtedy jego włókna nie okręcają się w mojej wyciskarce i wyciskanie idzie sprawniej. Po wyciśnięciu natychmiast wypij sok, zanim się utleni. Można najpierw wypłukać nim dokładnie usta (ze 2 łyki) i wypić resztę normalnie.

Co jeszcze?

5.Zalecana porcja to około pół litra codziennie rano na czczo. Można zaczynać od mniejszej porcji i stopniowo ją zwiększać nawet do litra dziennie (np. w 2 turach). Jeśli pracujesz na nocki, wypij sok w ciągu dnia po przebudzeniu, ale na czczo. Posiłek (a nawet wodę) spożyj 20-30 minut po wypiciu soku.

6.Aby zwiększyć efektywność działania soku, najlepiej jest zjeść potem beztłuszczowe śniadanie np. płatki owsiane na wodzie z ulubionymi owocami (jabłko, banan, jagody), owocowy koktajl lub kaszę jaglaną.

(Video) 🔥 Odchudzający napój na noc 🔥 Pij przez 5 dni przed snem 🔥 Potrzebne tylko 4 składniki!

7.Przed wypiciem soku możesz wypić szklankę wody z cytryną i/lub świeżym imbirem, trzeba jednak odczekać pół godziny zanim wypijesz sok.

8.Właściwości zdrowotne o których była mowa, zawiera tylko świeżo wyciśnięty sok BEZ JAKICHKOLWIEK DODATKÓW.

9.Sok mogą, a nawet powinny pić dzieci. Zalecana porcja dla wieku: 6 miesięcy – 30 ml lub więcej, 1 rok- 60 ml lub więcej, 2 lata – 1/2 szklanki lub więcej, 4-6 lat – 170-200 ml lub więcej, 7-10 lat – 230-285 ml lub więcej.

Obiecałam wam kiedyś, że jak znajdę wartościowe informacje, podzielę się nimi na blogu. Robię to teraz. Wpis nie jest sponsorowany, bo kto oprócz nas samych ma interes w tym żebyśmy byli zdrowi? Zawarte informacje pochodzą z książek Anthony‘ego Williama, m.in. z najnowszej książki Sok z selera naciowego sekret Boskiego Lekarza. Zobacz jego profil oraz filmy z efektami kuracji na fb – Medical Medium.

Anthony w prosty sposób wyjaśnia przyczynę wszelkich dolegliwości. Migreny, bezsenność, depresja, otyłość, cukrzyca, autyzm, nadciśnienie itepe, mają swoje podłoże nie tylko w niewłaściwym odżywianiu, ale przede wszystkim w skażeniu organizmu metalami oraz wirusami i innymi patogenami. Oczywiście sok z selera czasem nie wystarczy, żeby wrócić w pełni do zdrowia. Dlatego w jego książkach są opisane odpowiednie kuracje oraz relacje osób, którym udało się powrócić do zdrowia. Znacie już 10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego – decyzja należy do was!

10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego - Zen w kuchni (3)

Mity powszechnie powtarzane:

1.Ocet jabłkowy zakwasza żołądek – w istocie robi więcej szkód niż pożytku, a dla naszej wątroby jest równie szkodliwy jak alkohol. Jest tolerowany w niewielkich ilościach, jednak tylko jako dodatek do potraw – nie do picia!

(Video) Seler naciowy w pysznej wersji, nawet dla dzieci. Prosty i smaczny zielony koktajl z 3 składników!

2.Soda alkalizuje organizm i niszczy Candidę – jest gorsza dla naszego układu pokarmowego niż ocet jabłkowy. Ze względu na żrące właściwości zakłóca równowagę chemiczną organizmu (w tym żołądka!), co ma wpływ na pogłębienie stanów zapalnych i zaburzenie wchłaniania. Grzybom Candida za to nie szkodzi.

3.Produkty fermentowane są zdrowe i zawierają korzystne dla nas bakterie – żywność fermentowana pojawiła się wieki temu, jako sposób na dłuższe przechowywanie. W czasach kiedy nie było lodówek, to był istotny element przetrwania. Jednak bakterie konserwujące kiszonki (kombucha, kimchi, kapusta kiszona, jogurty, sos sojowy) to te same bakterie, które pożywiają się na procesie rozkładu (czyli śmierci) i występują na padlinie. Są dla nas bezwartościowe, ponieważ kwas żołądkowy i tak natychmiast je zabija.

Bakterie/mikroorganizmy wyższego rzędu, występują na żywych owocach i warzywach, karmią się życiem i pełnią służebną rolę wobec naszego układu pokarmowego. Są też odporne na kwasy żołądkowe. Znajdziemy je na skórce nieumytych jabłek, pomidorów, natce , jarmużu czy kiełkach z własnej uprawy. Lub z jakiejkolwiek uprawy bez chemii, roślin rosnących nad ziemią.

10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego - Zen w kuchni (4)

FAQs

Na co jest dobry sok z selera naciowego? ›

Najczęściej spożywany jest sok z selera naciowego na odchudzanie, a także na poprawę cery. Podkreśla się w szczególności jego działanie przeciwtrądzikowe. Ma to związek z obecnością w składzie silnych przeciwutleniaczy, takich jak witaminy C i E, zwalczających aktywność wolnych rodników.

Kto nie powinien pić soku z selera? ›

Trzeba jednak wiedzieć, że sok z selera naciowego jest odradzany osobom, które mają problemy z funkcjonowaniem nerek. Dodatkowo nie powinny go pić osoby z kamicą nerkową, czy z piaskiem w nerkach. Wynika to stąd, że w soku z selera naciowego znajdują się bardzo duże ilości szczawianów.

Jak długo można pić sok z selera naciowego? ›

Mimo że picie soku z selera może przynieść korzyści, z pewnością nie jest to cudowne lekarstwo na wszystko. Jak długo można pić sok z selera naciowego? U osób zdrowych nie ma ograniczenia czasowego, jednak powinien to być element prawidłowo zbilansowanej diety.

Jak dlugo pić seler naciowy? ›

Zawarte w nim związki uspokajające, takie jak niacyna, obniżają stężenie hormonów stresu. Z tego względu osobom narażonym na stres zaleca się spożywanie 2-4 łodyg selera naciowego dziennie.

Jak często można pić sok z selera naciowego? ›

Jak należy pić sok z selera naciowego

Sok z selera ma największą moc, gdy pije się go rano, na pusty żołądek. Anthony zaleca wypicie 16 uncji, czyli około 470ml płynu na raz. Taką ilość soku można uzyskać mniej więcej z jednej dużej wiązki selera.

Kto nie powinien pić soku z selera naciowego? ›

Sok wyciskany z selera naciowego nie jest polecany dla osób z dolegliwościami nerkowymi, ponieważ zawiera on dużo szczawianów. Nie powinny pić go osoby z kamicą nerkową, piaskiem w nerkach. Także sok ten nie powinien być stosowany przez osoby stosujące leki diuretyczne, czyli moczopędne.

Czy seler obniża cholesterol? ›

Codzienne picie soku z selera redukuje ilość kwasowych płytek, co ma ogromny wpływ na obniżenie ciśnienia krwi. Jego składniki rozszerzają żyły, co pozwala na swobodny przepływ krwi. Dodatkowo zawiera substancję chemiczną o nazwie butylphthalide, która skutecznie zmniejsza poziom "złego cholesterolu" LDL.

Czy seler naciowy oczyszcza organizm? ›

Zielona część selera jest źródłem witamin, kwasu foliowego, przeciwutleniaczy, minerałów i innych bioaktywnych składników. Seler naciowy powinien być składnikiem zdrowej diety również ze względu na jego oczyszczające działanie na organizm.

Na co jest dobry seler? ›

Warzywo pozytywnie wpływa również na pracę nerek i serca. Łagodzi przebieg dny moczanowej oraz wykorzystywane jest jako naturalny środek, który wspomaga leczenie przewlekłych chorób płuc i zapalenia górnych dróg oddechowych. Co więcej, pomaga trawić tłuszcze, działa moczopędnie i likwiduje zaparcia.

Czy sok z selera trzeba pić na czczo? ›

Zaleca on wypijanie pół litra soku na czczo, najlepiej 15-30 minut przed pierwszym posiłkiem. Napój najlepiej przygotować jest bezpośrednio przed spożyciem. Jeżeli nie ma rano takiej możliwości sok może stać w lodówce w szczelnie zamkniętym opakowaniu przez 24 godziny.

Czy seler obniża cukier? ›

Seler jest też świetnym źródłem witamin antyoksydacyjnych (A, E, C), witamin z grupy B oraz minerałów (chrom, magnez, mangan, żelazo), które dodatkowo kontrolują poziom cukru we krwi, dbają o prawidłową gospodarkę węglowodanową oraz wspomagają pracę wielu narządów.

Ile może stac w lodówce sok z selera naciowego? ›

Niska temperatura sprzyja walorom smakowym, ale też przedłuża trwałość soku. Bez pasteryzacji sok przechowywany w lodówce może być nawet do 72 godzin. Jeśli nie masz dostępu do niej, wówczas wybierz zacienione, chłodne miejsce i postaraj się wypić sok w ciągu 24 godzin.

Ile selera dziennie? ›

Tryptofan bierze udział w procesie uwalniania hormonów szczęścia, takich jak serotonina, endorfina i dopamina, a magnez wpływa na poprawę nastroju. Osobom narażonym na stres zaleca się spożywanie 2-4 łodyg selera naciowego dziennie.

Co daje jedzenie selera naciowego? ›

Jak większość warzyw, seler naciowy stanowi dobre źródło antyoksydantów, witamin i składników mineralnych, w tym witamin z grupy B, witaminy C, E, magnezu, żelaza, potasu, cynku oraz wapnia.

Jaka jest różnica między selerem a selerem naciowym? ›

Seler naciowy jest odmianą selera zwyczajnego. Z selera korzeniowego zjadamy oczywiście korzeń spichrzowy, ale także liście, a z naciowego — zielone ogonki liściowe. Obie odmiany są one łatwo dostępne i niedrogie. Warzywa te przechowujemy w lodówce, z czego seler korzeniowy wytrzyma tam dłużej.

Kto nie może jeść selera naciowego? ›

Przeciwwskazania do picia soku z selera naciowego obejmują różnorodne problemy żołądkowe (np. IBS), problemy z nerkami i przyjmowanie niektórych leków. Z ilością wypijanego soku z selera naciowego nie powinny też przesadzać osoby z nadwrażliwą skórą. Sprawdź, kto jeszcze nie powinien pić soku z naci selera.

Czy seler naciowy oczyszcza organizm? ›

Zielona część selera jest źródłem witamin, kwasu foliowego, przeciwutleniaczy, minerałów i innych bioaktywnych składników. Seler naciowy powinien być składnikiem zdrowej diety również ze względu na jego oczyszczające działanie na organizm.

Czy seler naciowy obniża cholesterol? ›

Dzięki zawartości butyloftalidu zmniejsza ilość złego cholesterolu, przez co obniża ryzyko rozwoju miażdżycy. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Chicago pokazuje, że spożywanie zaledwie czterech łodyg selera naciowego dziennie może obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL) nawet o 7 procent.

Jak zrobić sok z selera na odchudzanie? ›

Z selera naciowego, jabłka i ogórka możesz przygotować pyszny, detoksykacyjny koktajl, w sam raz na początek dnia – wystarczy zmiksować warzywa i owoce z dodatkiem wody, soku z cytryny oraz kilku kropel oleju lnianego. Smacznego!

Seler naciowy (wpis sprzed roku!) wzbudza nieco kontrowersji. Jednak przedstawiłam 10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego. O ile wiadomo, że picie soków owocowych jest przyjemne i wskazane, o tyle sok z selera wydaje się … problematyczny? Głównie ze względu na jego smak, który choć...

Seler naciowy (wpis sprzed roku!). Reguluje też zbyt niskie ciśnienie czyli działa jak adaptogen.. Przyczyną większości wymienionych wyżej chorób są pasożytujące w naszych ciałach powszechnie występujące wirusy oraz bakterie, które zmutowały i uodporniły się na leki chemiczne.. (Video) Seler naciowy - właściwości odżywcze i zdrowotne. Nie ma to kolosalnego wpływu na jego skuteczność.. Po wyciśnięciu natychmiast wypij sok, zanim się utleni.. Zalecana porcja dla wieku: 6 miesięcy – 30 ml lub więcej, 1 rok- 60 ml lub więcej, 2 lata – 1/2 szklanki lub więcej, 4-6 lat – 170-200 ml lub więcej, 7-10 lat – 230-285 ml lub więcej.. Zawarte informacje pochodzą z książek Anthony‘ego Williama, m.in.. Znacie już 10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego – decyzja należy do was!. 2.Soda alkalizuje organizm i niszczy Candidę – jest gorsza dla naszego układu pokarmowego niż ocet jabłkowy.. Są dla nas bezwartościowe, ponieważ kwas żołądkowy i tak natychmiast je zabija.

Jaka wyciskarka wolnoobortowa jest najlepsza i dlaczego musisz pić warzywne soki świeżo wyciskane? Kliknij i przeczytaj!

Pod tym kątem świeżo wyciskane soki to produkt najwyższej jakości .. Czyli dla każdego z nas praktycznie rzecz biorąc.. Od tej pory to nie jest już Twój problem.. Organizm często daje nam znać, że chce coś zjeść nie dlatego, że jest głodny, lecz dlatego, że ma nadzieję, iż w końcu dostanie to, czego potrzebuje .. Twój organizm znosi to, bo jest zaprojektowany by utrzymać Cię przy życiu .. Już teraz pomyśl nad tym i opracuj sobie plan co by to mogło być , bo napływ energii dopada po sokach (szczególnie zielonych) dość nagle i niespodziewanie, bez planu skończy się na tym, że będziesz (podobnie jak ja na samym początku) bez celu tłuc się po nocach po domu, zamiast wykorzystać dar witalności w bardziej konstruktywny sposób.. Oczywiście od zaopatrzenia się w odpowiednie urządzenie do wyciskania .. Lepszy póki co taki niż żaden ale…

Seler naciowy to wspaniałe warzywo – zawiera wiele witamin i minerałów, a także dobroczynne antyoksydanty. Jednak czy wiesz jak dokładnie działa sok z selera i dlaczego należy pić akurat 0,5l i to na pusty żołądek? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.  W tym artykule o selerze naciowym, opisaliśmy wiele jego zastosowań, wymieniliśmy niektóre z bardzo wielu […]

W poniższym tekście, chcemy skupić się konkretnie na soku z selera – jak działa, jak wygląda jego „podróż” przez organizm, co jest w stanie zdziałać na swojej drodze i jak może Ci pomóc.. Dziś zagłębimy się w odpowiedzi na te pytania, odkrywając jak sok z selera naciowego wnika w głąb ciała, co napotyka po drodze i dlaczego ten ekstrakt roślinny jest tak ważny.. Zasadnicza kwestia Sok z selera naciowego to potężna broń przeciwko chronicznym stanom zapalnym, i niezależenie od tego jaką dietę stosujesz – wysokobiałkową, wysokotłuszczową, mięsną, wegańską – sok z selera się w nią wpasowuje.. Nawet jeśli jesz zupełnie zwyczajnie, nie wykluczasz żadnych produktów ze swojej diety i generalnie nie starasz się, aby była ona zdrowa, włączenie soku z selera naciowego pitego na pusty żołądek każdego ranka może uczynić dużą różnicę.. Dlaczego więc ważne jest, aby pić sok z selera na pusty żołądek?. Jeśli Twój żołądek jest pełen jedzenia, sok z selera staje się mocno rozcieńczony przez cały ten pokarm.. Jest także ważne, aby pić sok z selera naciowego oddzielnie od innych płynów, łącznie z wodą.. Idealnie jest pić sok z selera 30 minut po wypiciu porannej szklanki wody lub wody z cytryną, lub 30 minut przed (jeśli chcesz wypić i sok, i wodę rano).. 0,5l ma znaczenie Twój ostatni posiłek to nie jedyna przeszkoda, którą sok z selera naciowego napotyka podczas przemieszczania się przez ciało.. Kiedy sok z selera naciowego przemieszcza się przez ciało, pierwszym miejscem jakie przechodzi są usta, gdzie bytuje niezliczona ilość bakterii, nawet po umyciu zębów.. Ponownie, sok z selera naciowego działa na nie, aby oczyścić przełyk z toksyn.. To oczywiście nie dzieje się w jeden dzień, co oznacza, że nie chodzi tylko o picie wystarczającej ilości soku z selera (0,5l litra), ale także o regularność tego picia.. Mamy także dobre bakterie, ale czego badania i nauka także nie wiedzą, to to, że sok z selera naciowego karmi dobre bakterie.. A kiedy nieodkryte sole obecne w soku z selera naciowego zniszczą złe bakterie, obumarłe bakterie także stają się pożywką dla dobrych bakterii.. Całe łodygi selera naciowego to nie to samo, co picie soku z selera, bez błonnika.

7.8125 width float left onet flat belkagorna after content display table clear both Umów Wizytę Umów wizytę minut Konsultacje lekarskie online.Otrzymaj receptę 447 online Umów badanie domu dla Badania laboratoryjnez dojazdem...

sok wiśniowy lub sproszkowany ekstrakt z wiśni.. Co może być przyczyną pozytywnego działania soku wiśniowego dla zdrowia oraz poprawy wydolności organizmu?. Istotne jest jednak to, aby sok z wiśni był cierpki.. W ich moczu naukowcy odnaleźli również więcej melatoniny.. Część badanych wypijała sok z wiśni, a druga grupa inny napój.. Codzienne spożywanie soku z wiśni pozwoliło złagodzić nieprzyjemne dolegliwości badanych.. Dowiesz się tego, słuchając najnowszego odcinka naszego podcastu.. Sok z buraka - przepis i właściwości.. Jak działa sok z ogórków kiszonych?. [WYJAŚNIAMY] Moda na picie soku z selera naciowego przyszłą do nas ze Stanów Zjednoczonych.. Sok z pokrzywy - kiedy można go stosować?. Wspomagająco może być.... Sok jabłkowy – wartości odżywcze, działanie, czy warto go pić?. Sok jabłkowy to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie.. Sok z buraka – właściwości, smak, przeciwwskazania, przepis Sok z buraka można przygotować z buraków surowych lub kiszonych.

Videos

1. Sok długowieczności w wyciskarce Kuvings Evo820
(kierunek zdrowie)
2. Pietruszka (korzeń) - właściwości lecznicze i odżywcze
(Zombie Land)
3. Maść propolisowa o silnym działaniu. Z propolisu a nie bezpośrednio z kitu pszczelego.
(Adam Krawczyk)
4. Opuszczona willa włoskiego potentata winiarskiego | Mistyczna kapsuła czasu
(Explomo)
5. Jakie soki na moją chorobę 🤔⁉️ Wskakuj 🔥
(ODMŁADZANIE NA SUROWO)
6. Tunezja: ukryte skarby dyktatora
(Investigations et Enquêtes)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Fr. Dewey Fisher

Last Updated: 06/18/2022

Views: 6269

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fr. Dewey Fisher

Birthday: 1993-03-26

Address: 917 Hyun Views, Rogahnmouth, KY 91013-8827

Phone: +5938540192553

Job: Administration Developer

Hobby: Embroidery, Horseback riding, Juggling, Urban exploration, Skiing, Cycling, Handball

Introduction: My name is Fr. Dewey Fisher, I am a powerful, open, faithful, combative, spotless, faithful, fair person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.