Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (2022)

Dinozaury to zwierzęta, których człowiek nie mógł zobaczyć osobiście, ich wyginięcie sięga wielu lat wstecz, a nawet lat, w których ewolucja człowieka nie miała miejsca, dlaczego dinozaury wyginęły?, jest tak samo niepewna dla człowieka, jak wiele innych teorii. Zapraszamy do dalszej lektury, aby dowiedzieć się nieco więcej o tych teoriach.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (1)

Wskaźnik

 • 1 era mezozoiczna
  • 1.1 Dinozaury
 • 2 Teorie wyginięcia dinozaurów
  • 2.1 teorie meteorów
  • 2.2 teoria erupcji wulkanu
  • 2.3 teoria zmian klimatycznych
 • 3 Dlaczego dinozaury wyginęły: wyjaśnienie dla dzieci
 • 4 Zwierzęta, które przetrwały wyginięcie dinozaurów
 • 5 Nowa teoria wyjaśniająca, dlaczego dinozaury wyginęły

era mezozoiczna

Era ta znana jest jako epoka dinozaurów, wydarzyła się dwieście sześćdziesiąt trzy lata temu i została podzielona na trzy okresy:

 • Kreda
 • Jurajski
 • Triasowy

Okres jurajski to okres, w którym żyły dinozaury. W każdym z procesów tej epoki pojawiał się problem i pod koniec każdego przechodził proces wymierania.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (2)

Dinozaury

Były to największe dotychczas zarejestrowane gady na świecie, Dzikie zwierzęta które istniały na planecie i wielu rodzajów, wodnych, latających, lądowych, mięsożernych i roślinożernych, te niezwykłe zwierzęta nie były znane człowiekowi, ponieważ istniały wiele milionów lat temu, na długo przed ewolucją człowieka.

Ich rozmiar został zbadany przez skamieniałości, które wciąż znajdują się w wykopaliskach archeologicznych, jednak w filmach można zobaczyć duże zwierzęta, które obawiają się o zdolność do pożerania mięsa i wszystkiego na swojej drodze.

Zgodnie z taksonomią zwierząt wszystkie ptaki, które obecnie istnieją na planecie, pochodzą bezpośrednio od potomków dinozaurów, wyjaśnieniem tego jest to, że zwierzęta te nie wyginęły w całości, niektóre pozostały na ziemi i ewoluowały do ​​nowego świata, oczywiście te, które nie wyginęły, nie były zwierzętami mięsożernymi.

Trzeba podkreślić, że nie wiadomo na pewno, ile istniało rodzajów dinozaurów, ponieważ w filmach widzimy tylko te najbardziej rozpowszechnione.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (3)

Teorie wyginięcia dinozaurów

Obecnie nauka nie znalazła jeszcze przyczyny wyginięcia dinozaurów, czas też jest często mylony, ponieważ ich teorie opierają się na skamieniałościach, kościach zakopanych wiele metrów pod powierzchnią całej planety. Nauka zakłada, że ​​dinozaury istniały w jednej z najbardziej uderzających epok na ziemi, a to dlatego, że rozmiar wszystkich zwierząt był imponujący, co świadczy o tym dinozaurach.

Badania, które zostały przeprowadzone na ich kościach, pokazują, że dinozaury chodziły po planecie XNUMX milionów lat temu, człowiek w tym czasie nie istniał, tak zwani jaskiniowcy pojawiają się na ziemi w jednym z trzech okresów mezozoiku era, okres kredowy.

Można więc powiedzieć, że dinozaury istniały na Ziemi i wyginęły, tak jak widzieli w filmach, niszczycielski meteoryt spada na Ziemię, powodując aktywację wszystkich wulkanów, ustępując miejsca śmierci wszystkich ziemskich dinozaurów, niektórym udało się aby przetrwać, powody nie są jasne, ale latające i wodne dinozaury, gdy spadł meteoryt, udało się uratować, a także niektóre ziemskie.

Istnieje kilka teorii wyjaśniających, dlaczego dinozaury wyginęły, każdy z tym samym końcem, śmiercią tych fantastycznych zwierząt, te teorie to:

 • meteoryt lub asteroida
 • Aktywność wulkaniczna
 • Zmiana klimatu

Wyjaśnimy każdą z teorii, na temat których wypuściła się nauka Jak wyginęły dinozaury.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (4)

teorie meteorów

Czterdzieści lat temu nauka przedstawiła teorię meteorytu, która składa się z asteroidy z kosmosu uderzającej w Ziemię, której rozmiar, zgodnie z dowodami znalezionymi w miejscu, w którym przypuszczalnie uderzyła, ma średnicę dwunastu kilometrów, jak można zrozumieć asteroidę od tej wielkości ma zdolność niszczenia nawet dziesięciokrotnie większą, to znaczy ma sto dwadzieścia kilometrów średnicy potężnego zniszczenia, nie licząc cząstek, które staną się z niego, gdy przejdzie przez atmosferę planety.

Jeśli każdy z kawałków, które oddzieliły się od asteroidy, mierzył co najmniej jeden kilometr swojej wielkości, miał zdolność zniszczenia co najmniej dziesięciu kilometrów wokół siebie, gdy uderzył w ziemię, z tego powodu mówi się, że ziemskie dinozaury znikają w tym czasie nie mogli uniknąć śmierci meteorytu.

Meteoryt składał się z warstw chemikaliów, które z kolei były śmiertelne dla każdej żywej istoty, więc dinozaury, które nie wyginęły w wyniku katastrofy, wyginęły w wyniku rozprzestrzeniania się tych szkodliwych chemikaliów. Według badań przeprowadzonych na asteroidzie, która spadła w Meksyku, zapewniają one, że składają się one z substancji chemicznej zwanej irydem, substancja ta ma właściwości śmiertelnej trucizny, która może działać tak, jak przedostaje się do organizmu żywej istoty. może być przez oddychanie lub przez kontakt fizyczny.

Z kolei ta substancja chemiczna skaziła wody, w których żyły wodne dinozaury wraz z innymi gatunkami zwierząt morskich i przypuszcza się, że spowodowało to wyginięcie tych dinozaurów, więc można powiedzieć, że substancja chemiczna, z której powstaje asteroida miała większy wpływ niż ta sama asteroida.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (5)

Badania te zostały przeprowadzone w Meksyku w stanie Jukatan, istnieją dowody na katastrofę wielkiej asteroidy, która zakończyła życie wielu gatunków zwierząt, w tym dinozaurów. tenRodzaje dinozaurówktóre nie wymarły, ewoluowały, aby zostać zaakceptowane w następnych okresach na Ziemi.

Można więc powiedzieć, że taka katastrofa miała miejsce w Meksyku i z kolei gazy emitowane przez substancję chemiczną tworzącą asteroidę rozprzestrzeniły się po całej Ziemi i z tego powodu rozprzestrzeniły się na inne kontynenty, chociaż Ziemia nie była tak rozłożona jak jest obecnie taka sama, gdyby miała część ziemi podzieloną przez wodę.

Reakcje, które powstały po śmierci dinozaurów, posuwały się szybko, pamiętajmy, że wszyscy mamy cel życiowy i u zwierząt nazywa się to cyklem życia, wszystkie gatunki zwierząt są od siebie zależne, aby przeżyć, wtedy Wyzwolone reakcje był:

 1. Uderzenie, które zniszczyło większość życia zwierzęcego na planecie, w tym dinozaury.
 2. Kiedy asteroida zderzyła się z ziemią, asteroida wytworzyła falę uderzeniową, która z kolei wywołała bardzo silne wstrząsy, które zakończyły się erupcjami wulkanów i tsunami, których nigdy wcześniej nie widziano, co z kolei zakończyło małe życie pozostałe na planecie.
 3. Substancja chemiczna w końcu zabiła gatunki, które można było uratować, takie jak ptaki, które zostały uratowane przed całą katastrofą, której doświadczyły lądowe i wodne dinozaury.
 4. Ze względu na wszystkie naturalne zjawiska, które miały miejsce w tym czasie, Ziemia wytwarzała ciepło podobne do ciepła słonecznego, temperatura była taka, że ​​znikały nawet rośliny, które można było uratować.
 5. Inne zjawiska, które zaszły w atmosferze ziemskiej w wyniku tego wszystkiego, co się działo, sprawiły, że Ziemia stała się miejscem nienadającym się do zamieszkania, gdzie gatunek zginął z powodu skażenia środowiska, jakie miał.
 6. Na niebie planety utworzyły się pewne cząstki stałe, uniemożliwiające przenikanie do nich promieni słonecznych, a z kolei życie planety umarło, ucierpiały z tego powodu nawet drzewa, dzięki temu, że fotosynteza nie odbywać się.
 7. Zwierzęta dobowe cierpiały z powodu braku widzenia, ponieważ w tym czasie wszystko było ciemne.
 8. Temperatura spadła do dziesięciu stopni Celsjusza, wywołując w ten sposób epokę lodowcową.
 9. Zwierzęta przyzwyczajone do życia w epoce lodowcowej po kilku latach przeżyły nowy okres wyginięcia, co było spowodowane tym, że warstwa pokrywająca niebo rozpadła się i promienie słoneczne wniknęły w ziemię, topiąc w ten sposób lód. który powstał, gdy ziemia była w ciemności.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (6)

teoria erupcji wulkanu

Jest to jedna z najbardziej akceptowanych przez naukę teorii i mówi, że erupcje wulkanów całkowicie zniszczyły dinozaury. W przeciwieństwie do teorii meteorytów, która miała miejsce w Meksyku, uważa się, że ten był gdzieś w Indiach, gdzie lawa wulkaniczna pokryła dużą część terytorium.

Ta erupcja zabiła wiele zwierząt lądowych i całkowicie zmieniła ekosystem morski, zanim doszło do erupcji, dinozaury wymarły z powodu toksyczności, która rozprzestrzeniła się w powietrzu, popioły pokryły morza, zabijając w ten sposób wiele zwierząt morskich.

Według nauki spowodowało to wyginięcie wielu zwierząt, w tym dinozaurów, niektóre z nich zmarły tylko z głodu, a inne z powodu zatrucia. Tlen został potencjalnie zubożony przez warstwę popiołu, która się utworzyła, powodując śmierć wielu innych gatunków, kilka gatunków przetrwało tę epokę i ewoluowały w mniejsze zwierzęta.

teoria zmian klimatycznych

Według ekspertów wyginięcie dinozaurów powstały w wyniku pewnych zmian klimatycznych, jakie zaszły w ich czasach, zjawiska naturalne, takie jak trzęsienia ziemi, fale pływowe i kataklizmy, spowodowały wyginięcie dinozaurów i milionów innych gatunków oraz wszelkiego rodzaju istot żywych. Było to spowodowane spadkiem temperatury na planecie.

W wyniku tego poziom wody się obniżał, przynosząc z kolei suszę i wiele zwierząt nie mogło przystosować się do wszystkiego, co się działo.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że to, co faktycznie się wydarzyło, polega na tym, że w przypadku którejkolwiek z trzech teorii wyjaśniających, dlaczego dinozaury wyginęły, wszystkie one kończą się cierpieniem rasy zwierząt, która musiała przejść przez ból spalenia lub utonięcia.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (7)

Dlaczego dinozaury wyginęły: wyjaśnienie dla dzieci

Niektóre dzieci, gdy są młode, lubią filmy o dinozaurach, a to zwierzę jest dla nich bardzo interesujące, zaczynają zadawać rodzicom pytania, dlaczego dinozaury wyginęły i czy pewnego dnia to zwierzę wróci do życia, jak widzą w filmach, a niektóre są nawet tak małe, że myślą, że te, które widzą w filmach, są prawdziwe i że mogą wrócić do domu, żeby je zjeść.

Ważne jest, aby wyjaśnić tę sytuację, aby nie stworzyć traumy w życiu dziecka, wyjaśnić w najzdrowszy i najzabawniejszy sposób, dlaczego dinozaury wyginęły, jednym z najtrafniejszych wyjaśnień jest:

Gigantyczny meteoryt zderzył się z planetą Ziemia, kończąc w ten sposób życie wielu żywym istotom, nie tylko dinozaurom i że dinozaury, które można zobaczyć w filmach, to roboty lub animowane efekty kina, aby ludzie uwierzyli, że są prawdziwe, ale prawda jest taka że nie jest tak, że dinozaury nie istniały od wielu milionów lat.

Chociaż jest to najlepszy sposób na wyjaśnienie, mogą również powiedzieć maluchom, aby zaglądali do książek lub w Internecie, nie jest to dla nich trudne, ponieważ w pewnym wieku mogą zrozumieć wiele rzeczy i samodzielnie przeprowadzić badania. Jednocześnie możesz wyjaśnić jedną z trzech teorii, dlaczego dinozaury wyginęły, zrób to w uproszczony sposób, w następujący sposób:

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (8)

 • Teoria meteorytów, którą wyjaśniliśmy wcześniej w subtelny sposób, aby dzieci zrozumiały, jak meteoryt może wszystko zakończyć.
 • Teoria erupcji wulkanicznych, mogą nakłonić dzieci do oglądania filmów dokumentalnych o zniszczeniu wywołanym przez lawę i popiół wyrzucany przez wulkany, takie zniszczenie może zabić całe populacje nie tylko zwierząt, może być również szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Teorię tę potwierdza ostatni film, jaki zrobili o dinozaurach, gdzie na wyspie wybucha wulkan, a znajdujące się na nim dinozaury giną, a nie tylko się palą, rozpacz sprawia, że ​​wskakują do wody i jako zwierzęta lądowe potrafią pływać i toną.

 • Teoria zmian klimatycznych jest nieco bardziej skomplikowana do wyjaśnienia dzieciom, jednak mogą ją wyjaśnić w następujący sposób, tak jak ludzie nie mogą znieść zimna, tak dinozaury to zwierzęta ciepłokrwiste, tak zimno im szkodzi. Według nauki dinozaury były gadami, które nie mogły znieść zimna, co spowodowało, że duża ich część wyginęła, gdy temperatura na ziemi spadła i rozpoczęła się epoka lodowcowa.

Zwierzęta, które przetrwały wyginięcie dinozaurów

Niektóre ssaki przetrwały, gdy dinozaury wyginęły, kiedy te gigantyczne zwierzęta zniknęły, ustąpiły miejsca innym stworzeniom i innymRodzaje zwierząt do którego zaczną ewoluować, ewolucja ta doprowadziła w konsekwencji do dużych ssaków, takich jak słoń.

W tym czasie zwierzęciem podobnym do słonia żyjącego w prehistorii był mamut, jedno ze zwierząt, które przetrwało wyginięcie dinozaurów, muszą być jasne, że wszystkie te teorie, dlaczego dinozaury wyginęły, były całkowicie destrukcyjne, zdewastowały wszystko na swojej drodze, a ssaki miały szczęście przetrwać te naturalne zjawiska.

Powodem ich zbawienia było to, że aby te ssaki chroniły się przed mięsożernymi dinozaurami, ukryły się w jaskiniach, jaskinie te zdołały ochronić wszystkie żyjące w nich ssaki, które nie ucierpiały na żadną z trzech teorii wyginięcia dinozaurów , to znaczy jest jasne, dlaczego dinozaury wyginęły, skoro wszystko ma początek i koniec, wszyscy mamy powód do istnienia, najwyraźniej dinozaury zwieńczyły się powodem swojego istnienia.

Poza tym ssaki przeżywają dzięki temu, że niektóre z nich mogły przetrwać tylko z owadami i roślinami wodnymi, a żadna z trzech teorii nie miała na to większego wpływu, np. krokodyle były jednym z gatunków, które przetrwały wyginięcie dinozaurów i ewoluował, aby przystosować się do nowego świata, w którym byłby głównym drapieżnikiem.

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (9)

Nowa teoria wyjaśniająca, dlaczego dinozaury wyginęły

Około trzydzieści lat temu powstała nowa teoria wyjaśniająca, dlaczego dinozaury wyginęły, niektóre badania wykazały, że XNUMX milionów lat temu dinozaury wyginęły, asteroida, która uderzyła w ziemię, miała zdolność zniszczenia tego, co zniszczyło dziesięć milionów bomb atomowych Jednak niektórzy naukowcy twierdzą, że asteroida, która uderzyła w ziemię, gdzie rzekomo wyginęły dinozaury, miała miejsce wiele milionów lat przed wyginięciem tych zwierząt.

Badania wykazały, że asteroidy, które pochodzą bezpośrednio z kosmosu, składają się wyłącznie z siarki i dwutlenku węgla, tych samych, które wulkany uwalniają podczas erupcji, oznacza to, że chociaż są śmiertelnymi gazami, nie mają większego wpływu na życie istot ..żywy.

Oznacza to, że na czas, gdy żyły dinozaury, siarka działała jak czynnik przewodzący, dzięki czemu niektóre wulkany również zostaną aktywowane i wszystko się połączyło, czyli trzy teorie mogły być prawdziwe, jednak działały razem, aby zniszczyć epokę dinozaury, oznacza to, że w tym czasie miało miejsce wiele trzęsień ziemi, wstrząsów, które miały bardzo aktywne zjawiska wulkaniczne na ziemi.

Na pewno nie wiadomo, gdzie asteroida się zderzyła, ani jaka była jej wielkość, ponieważ nie ma dowodów na to, że znajduje się na Ziemi, dowody na istnienie asteroid są, co najwyżej małe asteroidy milimetrowe lub centymetrowe, co przyciągnęło tę dokładniejszą chemię kopalną .

Dowiedz się, dlaczego dinozaury wyginęły? ▷➡️ Postposm (10)

Wielu z tych naukowców badało różne epoki na Ziemi i obecnie nadal nie ma poprawnej teorii na temat tego, co wydarzyło się, gdy dinozaury wyginęły, jednak wiele badań pokazuje, że te trzy teorie połączyły się, jak wyjaśniliśmy wcześniej i z tego powodu badania są kontynuowane, a niektórzy z tych naukowców i paleontologów badają różne hipotezy na temat tego, dlaczego dinozaury wyginęły.


Treść artykułu jest zgodna z naszymi zasadami etyka redakcyjna. Aby zgłosić błąd, kliknij tutaj.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Tuan Roob DDS

Last Updated: 03/05/2022

Views: 6243

Rating: 4.1 / 5 (62 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tuan Roob DDS

Birthday: 1999-11-20

Address: Suite 592 642 Pfannerstill Island, South Keila, LA 74970-3076

Phone: +9617721773649

Job: Marketing Producer

Hobby: Skydiving, Flag Football, Knitting, Running, Lego building, Hunting, Juggling

Introduction: My name is Tuan Roob DDS, I am a friendly, good, energetic, faithful, fantastic, gentle, enchanting person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.