Gdy on wydaje się Tobą zainteresowany, ale nie robi nic więcej (2022)

Na pewno nie raz miałaś taką sytuację. Flirtowałaś sobie z jakimś facetem albo to on zaczął Cię podrywać. To mógł być kolega z pracy, znajomy Twojego przyjaciela lub kolega z kursu fotograficznego. Nie ważne jednak skąd się znaliście. Liczył się fakt, że na Twój widok rozpromieniał się cały. Sam chętnie wdawał się z Tobą we flirt. Próbował zwrócić Twoją uwagę i prawił Ci komplementy. Dążył do wspólnego spędzania czasu. Uśmiechał się i w TEN sposób patrzył Ci w oczy. W dodatku wiesz, że dokładnie słuchał wszystkiego, co do niego mówiłaś, bo potrafił przypomnieć sobie różne szczegóły z Waszych rozmów. Nawet będąc ślepa, zauważyłabyś, że ten właśnie facet jest Tobą wyraźnie zainteresowany.

Im dłużej ta sytuacja trwała, tym bardziej także i Ty robiłaś się zainteresowana nim. Coraz częściej o nim myślałaś. Chciałaś spędzać z nim więcej czasu. Swoim zachowaniem sprawiał, że czułaś się seksowna, a on sam przez to coraz bardziej Cię pociągał. Zaczęłaś więc czekać na jakiś kolejny krok z jego strony. Liczyłaś, że może zaprosi Cię na kawę, spacer, do kina, a może od razu na romantyczną kolację. Niechby chociaż wziął Twój numer lub zrobił cokolwiek, co przeniosłoby Waszą relację na kolejny etap.

👉🏻 Sprawdź: Czy angażujesz się zbyt szybko?

Tak się jednak nie stało. Dni mijały. Ty miałaś coraz większy mętlik w głowie. Przecież jak na dłoni widać było, że jest Tobą zainteresowany. Niestety jednocześnie brak jakiejkolwiek inicjatywy obudził wątpliwości. Zaczęłaś się więc niecierpliwić. Czułaś się zagubiona i zaczęłaś zastanawiać czy przypadkiem nie wyobraziłaś sobie zbyt dużo. Może to faktycznie tylko koleżeńskie zainteresowanie, a Ty przerobiłaś to w początki wielkiej miłości. A może to on z Tobą pogrywa?

Otóż facet może z Tobą flirtować, prawić Ci komplementy i wyglądać na zainteresowanego. . Może szukać kontaktu, spędzać z Tobą dużo czasu (np. gdy razem pracujecie). Może też jednocześnie nigdy nie poprosić o Twój numer ani nie zaprosić na randkę z kilku powodów.

(Video) ZNAKI, ŻE ON JEST TOBĄ ZAINTERESOWANY | ZWIĄZKOLOGIA #4

1.Wysyłasz mu niejasnesygnały

Tak, wina może być po Twojej stronie. Być może raz pokazujesz mu, że jesteś zainteresowana, a za chwilę go odtrącasz i przez to on obawia się odrzucenia. Nie widzi zachęty z Twojej strony, tego zielonego światła, więc stoi i czeka. Jakby tak się zastanowić, to nie jest nic dziwnego, bo gdybyś była na jego miejscu, zachowałabyś się tak samo. Właściwie to w pewnym sensie właśnie jesteś na jego miejscu i zamiast sama zrobić jakiś krok, zastanawiasz się czemu to on nic nie robi.

Co możesz zrobić?

Jeśli masz ochotę, to poczekaj, aż on nabierze odwagi lub prawidłowo odczyta Twoje sygnały. Nie polecam tego rozwiązania, bo w mojej wyobraźni to się skończy tak:

Mamy XXI wiek, więc zaszalej i wyjdź z inicjatywą. Boisz się? Powiedz, że masz bilety do kina i zapytaj, czy chciałby pójść. Wybierz tylko film, którym mógłby być zainteresowany i nie podawaj daty seansu. Jeśli się zgodzi, to wiadomo – sukces. Jeśli zamiast się ucieszyć, zacznie kręcić lub zwyczajnie Ci odmówi, powiedz, że zapytasz kogoś innego, bo Ty akurat w tym terminie jesteś zajęta, a nie chciałaś, żeby się bilety zmarnowały.

2. Jest zbyt niepewny siebie

Zdarza się też tak, że mimo flirtowania, komplementowania i ewidentnego (dla nas) okazywania zainteresowania, facet zwyczajnie boi się zrobić pierwszy krok. Choćbyś na głowie nosiła wielki sygnalizator z zapalonym zielonym światłem, on i tak go nie zauważy. Po prostu taki jest. Może tak został wychowany. Może już wiele razy doświadczył odrzucenia i nie ma ochoty na kolejne. Trudno powiedzieć. Dlatego pewnie pomimo tego, że jest Tobą zainteresowany, nic nie zrobi.

(Video) Partner się o Ciebie nie stara? Oto jak zatrzymać błędne koło

Co możesz zrobić?

Dokładnie to samo, co w poprzednim punkcie – możesz czekać, aż nabierze pewności siebie. Tylko proszę, nie siedź na tyłku. Jeśli naprawdę nie chcesz brać sprawy w swoje ręce i sama zaproponować spotkania, to chociaż zacznij z nim prowadzić jakieś poważniejsze rozmowy. Dowiedz się czegoś, co pozwoli Ci podjąć decyzję czy ta znajomość ma jakikolwiek sens.

3. Jest zainteresowany kimś innym lub zajęty

Może zdarzyć się tak, że zainteresowany Tobą facet jest już w związku. Może być w nim nieszczęśliwy lub niedawno go zaczął i jeszcze nie jest pewny “na czym stoją”. Poznał Ciebie i stwierdził, że naprawdę mu się podobasz. Ciężko mu zrezygnować z relacji z Tobą, bo, co sama zauważyłaś, dobrze Wam się spędza czas razem. Jednocześnie nie postawił krzyżyka na tamtym związku. Nie ma pojęcia, co zrobić, więc nie robi nic.

Co możesz zrobić?

Sama miałam kilka takich sytuacji. W dwóch przypadkach zerwałam znajomość, jak tylko facet powiedział mi, że jest w związku z kimś innym. W innym zostałam z gościem, bo w dniu, w którym dowiedziałam się o tym, że jest zajęty, zerwał dla mnie z tamtą dziewczyną. Nie była to dobra decyzja, a tamten związek nie należał do udanych. W ostatnim obydwoje przez wiele miesięcy zaprzeczaliśmy własnym uczuciom, bo miała to być tylko przyjaźń. W międzyczasie jego dziewczyna odeszła, bo poznała innego faceta. Zostaliśmy parą i akurat ta historia “skończyła” się happy endem i dwójką dzieci.

Ja jednak zdecydowanie polecam olewanie gości, który próbują złapać wiele srok za ogon. Ciężko się potem pozbyć podejrzeń, że nam zrobi to samo. Zwłaszcza, że są duże szanse, że tak właśnie będzie.

4. Nie jest jeszcze gotowy na nowy związek

Wiem, że to brzmi trochę jak tandetne usprawiedliwianie, ale takie sytuacje się zdarzają każdemu i są prawdziwe. Być może właśnie niedawno się rozstał i jeszcze nie doszedł po tym do siebie. Lubi Cię, podobasz mu się, ale nie jest jeszcze gotowy, żeby znów wiązać się z kimś na poważnie. Nie chce zranić Ciebie lub ryzykować ponownego bycia zranionym, więc nie proponuje nic więcej, dopóki się nie ogarnie po poprzedniej relacji.

(Video) Sprawdzony przepis na to by sprawdzić, czy ktoś jest Tobą zainteresowany

Co możesz zrobić?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jak Ty odbierasz Waszą relację. Jeśli czujesz,że facet mówi prawdę, możesz poczekać na jego gotowość. Jeśli czujesz, że ściemnia i jesteś dla niego po prostu odskocznią, olej sprawę. Poszukaj sobie kogoś, kto nie będzie wodził Cię za nos.

5. Nie widzi Ciebie w roli swojej życiowej partnerki

Uważa Cię za atrakcyjną i lubi spędzać z Tobą czas, ale to dla niego zbyt mało. Potrzebuje czegoś więcej, żeby próbować iść o krok dalej. Po prostu TEGO nie czuje. Chociaż dobrze mu się z Tobą flirtuje i mu się podobasz, to niestety nie pasujesz mu do wyobrażenia o matce jego przyszłych dzieci. Woli więc zostawić relację na takim etapie, w jakim obecnie się znajduje. Nie chce Ci bowiem robić nadziei na związek, dla którego on nie widzi przyszłości.

Co możesz zrobić?

Zastanowić się czy Ty widzisz go w roli ojca swoich dzieci? Ale tak serio serio, czy po prostu kręci Cię nieco bardziej, bo jest niedostępny? Nawet jeśli w tej chwili uważasz, że to ten jedyny, to zapewniam Cię, że nim nie jest. Jeśli mężczyzna nie uważa Cię za wystarczająco dobrą, to nie ma sensu tracić na niego czasu.

6. Wcale nie chodzi o Ciebie

Ma jakieś inne, ważne osobiste powody, dla których nie chce się angażować. Nie mają one nic wspólnego z Tobą i Twoim zachowaniem. Może po prostu zdecydował, że dopóki nie załatwi pewnych spraw, nie będzie umawiał lub wiązał się z nikim. Istnieje też szansa, że ma jakieś zawodowe plany, które wiążą się z wyprowadzką. Ewentualnie chce coś osiągnąć, a związek kojarzy mu się z koniecznością porzucenia marzeń.

Co możesz zrobić?

Po pierwsze – porozmawiać! Musisz wiedzieć, jak długo będą trwać te jego “inne sprawy” i czym one są. Zupełnie inna strategia będzie, gdy czeka go dwumiesięczny wyjazd służbowy – wróci i możecie wyskoczyć na randkę. Tak samo w przypadku jakiegoś projektu z deadlinem. Jeśli razem pracujecie, zawsze możesz zaproponować pomoc, jeśli znasz się na tym, co on robi. Jeśli jednak czeka go przeprowadzka, to albo możesz zaszaleć i przeprowadzić się z nim, albo poszukać sobie kogoś innego.

(Video) 20 ZNAKÓW ŻE MU SIĘ PODOBASZ!

7. Też lubi mężczyzn

Być może w sferze związkowej obydwoje macie dokładnie taki sam gust – lecicie na facetów. Upodobanie do własnej płci bowiem nie sprawia, że nie można z tą przeciwną flirtować i dobrze się bawić. Wręcz przeciwnie, czasem jest to nawet łatwiejsze, bo można totalnie się wyluzować i dobrze bawić bez konieczności robienia dobrego wrażenia.

Kiedyś właśnie znajomy gej mi powiedział, że komplementy od niego powinny być dla mnie bardziej wartościowe, bo on nie mówi ich po to, żeby zaciągną mnie do łóżka.

Jak dowiedzieć się, który punkt pasuje do mojej sytuacji?

Niestety, żeby to odkryć, musiałabyś go zapytać wprost. Oczywiście możesz to zrobić. Z wielu względów nawet polecałabym pójście tą drogą. Zwłaszcza, że ta metoda bardzo szybko rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Skoro jednak oglądasz ten film, to zakładam jednak, że nie masz na to ochoty. Nie chcesz wyjść na jakąś desperatkę lub okazać przesadnego zainteresowania. Także spróbujmy subtelniej.

Przede wszystkim (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś) zrób dobry research. Możesz sprawdzić jego profile społecznościowe. Wiem, że na pierwszy rzut oka wygląda to trochę przerażająco. Ja jednak zawsze sprawdzam ludzi, z którymi ma mnie łączyć jakaś relacja – koleżeńska, partnerska czy zawodowa. Ułatwia to wiele spraw i bardzo często pozwala uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Jeśli z internetowej drogi nic nie wyjdzie, zawsze możesz zapytać o niego waszych wspólnych znajomych, jeśli takich posiadacie. Jeśli również ta droga jest dla Ciebie zamknięta, musisz zwyczajnie w którejś rozmowie zacząć pytać go o sprawy bardziej osobiste. Jeżeli ma z tego kiedyś coś wyjść, to przecież i tak nie możecie zostać na etapie płytkiego flirtu i rozmów o niczym.

Jeśli ten tekst okazał się dla Ciebie pomocny, udostępnij go i napisz mi w komentarzu, który z punktów pasował do Twojej sytuacji. Przy okazji zapraszam też do polubienia moich profili nafacebooku,twitterzelubinstagramie.

(Video) PROSTY TEST CZY MU ZALEŻY! Co robić gdy on nagle przestał się odzywać?

FAQs

Jakie sygnały wysyła facet gdy jest zainteresowany kobieta? ›

Mogą to być muśnięcia, próby objęcia lub złapania za rękę. Oznaką zainteresowania jest przechylanie głowy w stronę partnerki, nachylenie ciała, wypieki na twarzy. Również mimika może zdradzić mężczyznę, który swoje zainteresowanie okazuje niezwykle ożywioną gestykulacją i właśnie mimiką.

Po czym poznać że nie jestem mu obojętna? ›

Jeżeli mężczyzna szuka z tobą kontaktu, to znaczy, że nie jesteś mu obojętna. Jeżeli twój wybranek okazuje zdenerwowanie podczas spotkania, wyczuwasz że jest lekko zestresowany, to znaczy że mu zależy i chce jak najlepiej wypaść. Na pewno nie jesteś mu obojętna. Patrzenie komuś w oczy to dobry znak.

Jak nieśmiały mężczyzna reaguje na kobietę która mu się podoba? ›

Nieśmiały chłopak, który jest tobą zainteresowany, będzie raczej stronił od spotkań na imprezie czy domówce. Możesz za to spodziewać się częstych zaproszeń na spacery we dwoje, kawę czy gorącą czekoladę zimą. Facet, któremu na tobie zależy, zrobi wszystko, żeby spotykać się z tobą jak najczęściej!

Jak poznać że on nie chce ze mną być? ›

Po czym poznać, że osoba, z którą się spotykasz, tak naprawdę nie chce związku?
 • Daje z siebie mniej. ...
 • Ma niezamknięte sprawy. ...
 • Wciąż poluje. ...
 • Traktuje cię jak opcję ...
 • Nie uwzględnia cię w planach. ...
 • Nie mówi o przyszłości. ...
 • Nie ma czasu. ...
 • Nie dotrzymuje słowa.

Jak rozpoznać zamiary mężczyzny? ›

To, kiedy facet zaczyna się angażować, poznasz po tym, że:
 1. Czujesz się przy nim swobodnie i bezpiecznie.
 2. Uśmiechasz się dużo w czasie rozmowy.
 3. On słucha tego, co mówisz.
 4. Nie używa wulgarnych słów.
 5. Nie proponuje od razu seksu.
 6. Mówi dobrze o swojej mamie.
 7. Nie opowiada o byłych dziewczynach i nie mówi o nich źle.
Jun 4, 2021

Po czym poznać że to coś więcej? ›

Jeśli więc chłopak utrzymuje z tobą kontakt wzrokowy i non stop zerka na ciebie, bardzo mu na tobie zależy. Oczywiście wszystko, co dotyczy bezpośrednio ciebie. To, jak się czujesz, co ciekawego przytrafiło ci się w ciągu dnia, co cię rozśmieszyło, a co zdenerwowało.

Za czym tęsknią mężczyźni? ›

Mężczyźni tęsknią za kobietą, która nie robi problemu z prostych spraw. Która mówi: „Wychodzisz, baw się dobrze, nie złap czegoś. Ja wychodzę jutro.” Mężczyzna tęskni za kobietą, która rozumie, że on chce wyjść sam z kumplami i nie jest to żadne zagrożenie dla ich związku.

Co robi facet gdy tęskni? ›

Od razu odpisuje

Ale od czego są telefony czy komunikatory. Facet, który tęskni, odpisuje na wiadomości od razu. Nie czeka długich godzin czy dni, by odpowiedzieć na twoje wiadomości. Zawsze znajdzie na to czas, nawet gdy jest zapracowany.

Jak mężczyzna ukrywa zakochanie? ›

Gdy mężczyzna jest zakochany, traci trochę swojej pewności siebie, a czasem wręcz czuje się lekko onieśmielony. Niektórzy zwyczajnie boją się otworzyć, ukrywają więc stan zakochania, żeby nie wyjść na słabych – mogą też przyjmować pozę silnego samca alfa, któremu na niczym nie zależy.

Jak się zachowuje zakochany nieśmiały facet? ›

Po tym rozpoznasz, że nieśmiały chłopak coś do Ciebie czuje. Łatwo to przeoczyć
 • #1 Szuka powodów, by być blisko. ...
 • #2 Zdradza go mowa ciała. ...
 • #3 Wydaje się zdenerwowany. ...
 • #4 Natychmiast odwraca wzrok. ...
 • #5 Woli słuchać, niż mówić ...
 • #6 Naśladuje twoje gesty. ...
 • #7 Wysyła coraz więcej wiadomości. ...
 • #8 Nie trzeba go prosić o pomoc.
Oct 12, 2020

Po czym poznać że mu na tobie zależy? ›

Facet, który kocha:

Interesuje się tobą, pyta, chce ci we wszystkim pomóc. Chce się z tobą dzielić tym, co ma. Chce spędzać z tobą czas. zawsze szuka w tobie zalet, wady bagatelizuje.

Kiedy mężczyzna unika kontaktu? ›

Nie chce rozmawiać albo słuchać

Jeżeli nigdy nie pyta, jak ci minął dzień czy generalnie co u ciebie słychać, to oznacza, że facet specjalnie się nie odzywa, bo to go po prostu nie interesuje. A jeśli ty nic prawie o nim nie wiesz, ponieważ nic ci o sobie nie mówi, to znaczy, że nie ma zamiaru się przed tobą otwierać.

Jak poznać że facet chce czegoś więcej? ›

Chce o tobie wiedzieć jak najwięcej.

Mężczyzna, który chce czegoś więcej, będzie dążył do tego, by poznać cię jak najlepiej. Będzie cię więc pytał o zainteresowania, czas wolny, być może także sprawy zawodowe czy emocje.

Po jakim czasie facet zaczyna tęsknić? ›

Biorąc pod uwagę statystyki i badania, przyjęło się, że pierwsze oznaki tęsknoty u faceta pojawiają się po około miesiącu od rozstania. Nie każdy przypadek będzie oczywiście taki sam. Trzeba mieć na uwadze różne czynniki. Przede wszystkim jak długo byliście razem.

Jak mężczyzna reaguje na kobietę która mu się podoba? ›

Gdy mężczyzna obserwuje kobietę, która mu się podoba jego źrenice się rozszerzają, a brwi wędrują nieco do góry. To naturalna reakcja organizmu, mająca na celu zwiększenie obszaru widzenia i lepsze przyjrzenie się interesującej osobie. Wokół oczu mogą pojawić się drobne, niemal niezauważalne zmarszczki mimiczne.

Jak facet ukrywa zainteresowanie? ›

Gdy mężczyzna jest zakochany, traci trochę swojej pewności siebie, a czasem wręcz czuje się lekko onieśmielony. Niektórzy zwyczajnie boją się otworzyć, ukrywają więc stan zakochania, żeby nie wyjść na słabych – mogą też przyjmować pozę silnego samca alfa, któremu na niczym nie zależy.

Jak patrzy zainteresowany facet? ›

Na zainteresowanie wskazują też rozszerzone źrenice lub częstsze mruganie. Jedną z podświadomych reakcji jest kilkusekundowe uniesienie brwi na widok interesującej osoby. Oznaką uczuć jest także utrzymywanie kontaktu wzrokowego.

Jak pisze zainteresowany facet? ›

Pisze jako pierwszy

To pierwsza rzecz, która świadczy o tym, że on jest tobą zainteresowany. Pisze do ciebie często i zazwyczaj nie ma problemu z tym, żeby zrobić to jako pierwszy. Jego wiadomości przychodzą od rana do wieczora, oczywiście w rozsądnych ilościach.

Videos

1. Gdy mężczyzna daje sprzeczne sygnały...
(Maya Ori)
2. JAK POZNAĆ, ŻE SIĘ JEJ PODOBASZ?
(Tysiologia)
3. Jak poznać, że mu się podobasz?
(Anna Szlęzak)
4. Jak przestać być tylko jej kolegą? 6 zasad, dzięki którym unikniesz szufladki przyjaciela
(Tomasz Marzec)
5. A Show of Scrutiny | Critical Role: THE MIGHTY NEIN | Episode 2
(Geek & Sundry)
6. Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony
(Polsat)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Roderick King

Last Updated: 09/03/2022

Views: 6498

Rating: 4 / 5 (51 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Roderick King

Birthday: 1997-10-09

Address: 3782 Madge Knoll, East Dudley, MA 63913

Phone: +2521695290067

Job: Customer Sales Coordinator

Hobby: Gunsmithing, Embroidery, Parkour, Kitesurfing, Rock climbing, Sand art, Beekeeping

Introduction: My name is Roderick King, I am a cute, splendid, excited, perfect, gentle, funny, vivacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.