Hubert Hurkacz vs Nick Kyrgios: typy i kursy bukmacherskie – Halle ATP | 18.06.2022 (2022)

Ależ mamy obsady półfinałów na kortach w Halle. W jednym z pojedynków w 1/2 finału zobaczymy dwóch trawiastych zawodników, a więc Daniila Medvedeva, który podejmować będzie gospodarza turnieju w osobie Oscara Otte. Natomiast w drugim starciu zobaczymy najlepszego polskiego singlistę, czyli Huberta Hurkacza, który podejmować będzie nieprzewidywalnego Kangura z Australii, czyli Nicka Kyrgiosa. Obaj panowie zagrali bardzo dobre spotkania półfinałowe, co może zwiastować nam niesamowicie ciekawe starcie w ich wykonaniu. Ich mecz będzie drugim na kortach w Halle i tuż przed ich wejściem na kort będziemy znali pierwszego finalistę turnieju. Kto z tej czwórki okaże się najlepszy? Czy jest szansa dla Huberta na pierwszy finał na trawiastych kortach? Sprawdźcie naszą zapowiedź!

Hubert Hurkacz vs Nick Kyrgios: typy i kursy bukmacherskie (18.06.2022 r. – 16:00)

Pierwszy mecz w rywalizacji tych panów, który przypadł im na pojedynek na trawie. Pomimo długiej obecności w tourze obu zawodników, jeszcze nie mieli okazji rywalizować na żadnym z turniejów w tourze. Z pewnością znają swoją specyfikę gry, gdyż nie raz mogli oglądać pojedynki rywala. Huberta cechuje bardzo duże oparcie swojej gry na własnym serwisie, co daje mu znaczącą przewagę przy własnym podaniu. Trzeba wystrzegać się drugiego podania, gdyż wtedy, przy mniej agresywnym serwisie, rywale bardzo szybko karcą naszego zawodnika, który moim zdaniem w wymianach dalej nie jest nastawiony na ofensywę i często brakuje mi w jego wyborach popchnięcia gry w większą dynamikę i zmuszenia rywali do głębokiego zejścia z kortu. Dzisiaj narzucenie presji będzie bardzo potrzebne, gdyż rywalizacja z kimś tak odważnie grającym, jak Nick Kyrgios, to bardzo trudne zadanie. Kyrgios przegrywa tylko z zawodnikami o najwyższej wartości, chyba że poddaje mecz przez brak własnego porozumienia ze sobą z kwestii mentalnej, co często zdarza się u tego zawodnika. Australijczyk jest w rewelacyjnej formie, co pokazały oba turnieje rozgrywane w Niemczech. Moim zdaniem musimy wziąć pod uwagę ewentualne zwycięstwo Kyrgiosa po tym, jak zaprezentował się starciu z Pablo. Bukmacherzy stawiają właśnie na niego, a jakie jest moje zdanie? Moją propozycję znajdziecie poniżej, a kupon stworzony został w Etoto, gdzie warto się zarejestrować z naszego kodu promocyjnego,

Hubert Hurkacz vs Nick Kyrgios: typy i kursy bukmacherskie – Halle ATP | 18.06.2022 (1)

HUBERT HURKACZ

Jestem bardzo ciekawy tego, czy Polak jest w stanie zagrać dwa mecze pod rząd na takim poziomie, jaki zaprezentował wczoraj. Zdecydowanie może zadowalać fakt, że skutecznie funkcjonuje na drugim serwisie, co jednak moim zdaniem ma swoje wady, że nie ma skuteczniejszego pierwszego serwisu. Wczoraj zagrał bardzo dobry mecz, jak na spotkanie z tak wymagającym rywalem, jakim jest Felix. Trzeba pochwalić Huberta za utrzymywanie swojego podania, jednakże nie miał ani jednej szansy na break-point, ale świetnie odnajdował się w sytuacjach tie-breaków, w których zaraz na początku przechodzić w stan prowadzenia, którego nie oddał do samego końca. Powiem szczerze, że bardziej podobało mi się to, jak zagrał Kanadyjczyk na własnym podaniu, ale nie potrafił wykorzystywać częstych okazji przy returnie Polaka. Hurkacz miał jedynie 79% wykorzystanych piłek po pierwszym podaniu, co moim zdaniem jest zbyt małą liczbą, aby móc mówić o pewnej dyspozycji na własnym serwisie. Coś ruszyło pod względem gry w wymianach. Nie ma już tak częstego szukania gry przez środek kortu, a także pojawiły się częstsze wybiegi do siatki, które od razu przynoszą zamierzony efekt. Hubert musi z tego korzystać, gdyż jego umiejętności gry przy siatce bardzo mocno wzrosły od momentu gry w deblu, gdzie przecież ma na swoim koncie kilka triumfów w imprezach ATP Tour w grze podwójnej. Mam nadzieję, że Hubert podejdzie do tego spotkania z chłodną głową i nie zobaczymy kolejnego spotkania o wyższą stawkę, gdzie Hubert obniża loty swojej gry przez stres, jaki dopada go podczas rywalizacji. Nie spodziewałbym się dominacji returnującego serwis Kyrgiosa, dlatego pierwsze podaniu musi być wzbogacone o większą skuteczność, co powinno dawać mu przewagę na korcie. Czy tak właśnie będzie?

NICK KYRGIOS

Rywal z kręgu jednych z najmniej przyjemnych do rywalizacji. Nick gra obecnie jeden ze swoich najlepszych tenisów na trawie, a jego skuteczność winnerów i mała liczba niewymuszonych błędów, to jakiś szok, patrząc przez pryzmat jego każdorazowego występu, nawet z tego roku, jak i z poprzednich lat. Aż dziwne, że angażuje się w rywalizację na turnieju niebędącym szlemem, ani ATP Cup. Bardzo dobrze gra na własnym podaniu, posiada wielki wachlarz nieszablonowych zagrań, które potrafią zaskoczyć każdego przeciwnika. Sądzę, że dzisiaj ma takie same szanse na zwycięstwo, jakie można przypisać Hubertowi, jednakże bukmacherzy widzą w Nicku większego faworyta do awansu do finału. Już o jedną grę finałową się otarł, gdzie w turnieju w Stuttgardzie przegrał z Andym Murrayem. Ma niesamowitą skuteczność na własnym pierwszym i drugim podaniu, która w poprzednim meczu z Hiszpanem wynosiła kolejno: 91% i 69%. Prawie idealne statystyki, które mocno pokazują to, jaki faktycznie jest stan przygotowania Australijczyka do gry na trawie. W meczu z Carreno-Bustą oddał tylko 7. punktów na cały mecz, a reszta padała jego łupem przy własnym podaniu. Jeżeli utrzyma ten poziom, to będzie bardzo trudno o jego przełamanie. Jeżeli chodzi o stronę returnującą, to nie jest z nią już tak kolorowo. Stąd też mój nacisk na to, a żeby Hubert poprawił jeszcze skuteczność na własnym pierwszym podaniu. Nick nie jest zawodnikiem, który mocno skupia się na obronie. Jednakże kiedy ma szansę na umiejętny return, to od razu stara się przenieść tempo gry na własne warunki, co przy jego specyfice gry i szybkich ruchach ręką, daje mu taką możliwość, a on skutecznie to wykorzystuje. Czy dzisiaj zobaczymy prawie idealnego Nicka, czy można liczyć na chimeryczną jego postawę?

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

Brak meczów bezpośrednich

Mecze na trawie w tym sezonie:

(Video) Tennis Predictions Today|ATP Halle|ATP Queen's Club|ATP Mallorca|ATP Eastbourne|WTA Berlin|WTA Gaiba

Hubert Hurkacz:

przegrana z: Marton Fucsovics – 5:7, 7:6, 4:6 (Stuttgart)

wygrana z: Maxime Cressy – 6:4, 4:6, 6:4 (Halle), Ugo Humbert – 7:6, 6:3 (Halle); Felix Auger-Aliassime – 7:6. 7:6

Nick Kyrgios:

wygrana z: Jiri Lahecka – 7:6, 6:4 (Stuttgart); Nikoloz Basilashvili – 6:7, 6:4, 6:3 (Stuttgart); Marton Fucsovics – 7:6, 3:0 (Stuttgart)

przegrana z: Andy Murray – 6:7, 2:6 (Stuttgart)

wygrana z: Daniel Altmaier – 6:3, 7:5 (Halle); Stefanos Tsitsipas – 5:7, 6:2, 6:4 (Halle); Pablo Carreno-Busta – 6:4, 6:2 (Halle)

Piątek z turniejami na trawie gramy w Etoto! Odbierz freebet za rejestrację z Zagranie!

(Video) Tennis Predictions Today|ATP Halle|ATP Queen's Club|WTA Berlin|WTA Birmingham|WTA Gaiba|Tennis Previ

Co obstawiać?

Mecz, który moim zdaniem ma zadatki na rywalizację na długości 3. setów. Panowie jeszcze nigdy ze sobą się nie spotkali na korcie. Są po bardzo dobrych spotkaniach ćwierćfinałowych, gdzie na korcie spędzili jedynie po dwa sety. Każdy z nich potrafi bardzo dobrze serwować, a do tego dobrze poruszać się na kortach trawiastych. Dużo więcej urozmaiceń do gry wkłada Australijczyk, który szuka dużej ilości luk w przestrzeni kortu po stronie rywala. Z kolei Polak będzie starał się wykorzystać swój atut serwisowy, który z pewnością będzie działał rozbrajająco na Nicka, gdyż on sam nie lubi grać z zawodnikami o takich predyspozycjach. Obaj panowie dobrze poznali już smak kortów w Halle, tak więc z niedograniem na tej nawierzchni nie powinno być już mowy. Patrząc na cechy charakteru obu panów, to czuje lekką obawę, że każdy z nich może oddać swój serwis w każdym momencie, dlatego jestem zdania, że najlepiej będzie dzisiaj pójść w długość pojedynku, która faktycznie może mieć rzeczywiste odzwierciedlenie. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, dzisiaj gram na over gemowy i liczę na długi mecz z tie-breakami.

Powyżej 23.0 gemów

Zagraj!

fot. Pressfocus

  • Tagi

Hubert Hurkacz vs Nick Kyrgios: typy i kursy bukmacherskie – Halle ATP | 18.06.2022 (4)

Uwielbiam sport pod każdą postacią. Towarzyszy mi on od najmłodszych lat. Jestem wielkim fanem tenisa ziemnego, darta oraz żużla. Sam swoich sił próbowałem w licznych dyscyplinach sportowych. Gry bukmacherskie traktuję jako rozrywkę, na której można trochę zarobić. Swoją wiedzą staram się podzielić z innymi, aby wspólnie "ogarnąć temat" :) Z zagraniem połączony jestem od lipca 2020 roku. Na co dzień studiuję psychologię i rozwój personalny.

FAQs

How old is Hubert Hurkacz? ›

How tall is opelka? ›

Is Hubert Hurkacz polish? ›

Hubert Hurkacz is a professional tennis player from Poland who competes on the ATP Tour. He was born on February 11, 1997 in Wroclaw, Poland and still lives in his home town.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Amb. Frankie Simonis

Last Updated: 10/07/2022

Views: 6228

Rating: 4.6 / 5 (76 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Amb. Frankie Simonis

Birthday: 1998-02-19

Address: 64841 Delmar Isle, North Wiley, OR 74073

Phone: +17844167847676

Job: Forward IT Agent

Hobby: LARPing, Kitesurfing, Sewing, Digital arts, Sand art, Gardening, Dance

Introduction: My name is Amb. Frankie Simonis, I am a hilarious, enchanting, energetic, cooperative, innocent, cute, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.