Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (2022)

Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (1)Każdy hodowca drobiu powinien wybrać rasę kurczaków na podstawie swoich celów. Jeśli planuje sprzedawać mięso lub hodować ptaki na własny użytek, musisz zwrócić uwagę na rasy mięsne. Jeśli głównym celem jest zdobycie jaj, należy kupić kurczaki w kierunku jaj. Dzięki zachowaniu warstw uniwersalnych można rozwiązać jednocześnie dwa problemy. W artykule porozmawiamy o osobliwościach produkcji jaj różnych ras kurczaków: dowiesz się, co należy zrobić, aby zwiększyć produktywność ptaków, w jakim wieku osiąga szczyt i jakie choroby mogą ją obniżyć..

Zadowolony

 • Rasy kurczaków
  • Mięso kurczak
  • Kurczaki jajeczne
  • Kurczaki uniwersalne
 • W jakim wieku kurczaki zaczynają leżeć
 • Ile jajek może znieść kura
  • W dzień
  • W tygodniu
  • Na miesiąc
  • W roku
 • Czy potrzebuję koguta??
 • Jak zwiększyć produkcję jaj
  • Pokarm zwiększający produkcję jaj
 • Ile lat może latać kurczak
 • Choroby zmniejszające produkcję jaj

Rasy kurczaków

Wszystkie kurczaki są podzielone na trzy typy: mięso, jajko i uniwersalny (mięso i jajko). Wybraliśmy dla Ciebie opis 5 ras w każdej z kategorii, które charakteryzują się najwyższą produkcją jaj.

Mięso kurczak

Kurczaki mięsne wyróżniają się dużym rozmiarem, dużą masą i dobrej jakości mięsem. Z reguły są to ptaki osiadłe, które zużywają bardzo mało energii, dlatego dobrze przybierają na wadze. Kurki mięsne mogą ważyć do 5,5 kg, nioski do 4,5 kg.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (2)Te ostatnie wyróżniają się dobrym instynktem inkubacyjnym i instynktem macierzyńskim. Kurczaki mięsne mają późniejszy okres dojrzewania niż inne gatunki. Są w stanie rozmnażać się od 7-8 miesięcy. I oczywiście nie mogą się pochwalić produkcją jaj. Średnia liczba jaj w roku - 80-120 sztuk.

Najpopularniejsze dziś wśród ptaków w kierunku mięsnym są następujące rasy:

 • Brama;
 • Cochinhin;
 • kornwalijski;
 • Gudan;
 • Faverol.

Samce Brama osiągają wagę 4,5-5,5 kg, kobiety - 3,5-4,5 kg. Wyhodowano kilka odmian tej rasy różniących się budową, rozmiarem i umaszczeniem: jasne, ciemne, płowe, kuropatwy. Roczna produktywność to 100-120 jaj. Waga jednej sztuki - 55-60 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (3)Dorosłe koguty Cochinchin ważą 3,5-5,5 kg, warstwy - 3,5-4,5 kg. Przedstawiciele tej rasy mają różne kolory - czarny, biały, brązowy, niebieski, płowy, kuropatwa itp. Produktywność rocznie - 100-120 jaj o wadze 50-60 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (4)Kornwalijscy mężczyźni osiągnąć masę 5 kg, kobiety - 3,5 kg. Najczęstszym jest kornwalijski biały, ale można też spotkać ciemny, płowy, czerwony. Jaja kury - do 110-140 sztuk o wadze 55-60 g każda.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (5)Gudana kury nioski przybierają na wadze 2,5 kg, a koguty 3 kg. Ich typowy kolor to czarny z białymi plamami. Średnia roczna produkcja jaj wynosi do 160 jaj. Waga jednego - 50-55 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (6)Faverolles zyskać do 2,5-4 kg. Ich kolory są różne: najczęściej są to srebro i łosoś. W ciągu roku jedna kura nioska jest w stanie przynieść 160-180 jaj o masie 55-60 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (7)

Kurczaki jajeczne

Jak sama nazwa wskazuje, osobniki z kierunku jaj są cenione ze względu na wysoki poziom produkcji jaj i dużą masę jaj. Te kurczaki zwykle nie przekraczają 2,5 kg. Charakteryzuje się wczesną dojrzałością, wczesnym dojrzewaniem i brakiem instynktu inkubacyjnego.

(Video) Dlaczego kury nie znoszą jajek

Czy wiedziałeś? Księga Rekordów Guinnessa zawierała nioskę Leghorn, która w 1956 roku przyniosła jajo o wadze 454 g, ponadto jej krewni są w stanie znosić jaja po 60-70 g każda.

Najlepsze spośród ras jaj to:

 • Leghorn;
 • Hisex Brown;
 • Lohman Brown;
 • Isa Brown;
 • Wysoka linia.

Leghorns - małe kurczaki o wadze do 2 kg. Tradycyjny kolor upierzenia jest biały. Średnia roczna produkcja jaj wynosi do 300 sztuk. Masa jednego jajka to 55-58 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (8)Hisex Brown ma niską masę ciała - do 2 kg. Ich produkcja jaj wynosi 300-320 jaj rocznie, waga jednego to 63-65 g. Wysoka produktywność utrzymuje się przez dwa do trzech lat.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (9)Przedstawiciele Lohman Brown - drobiu małego rozmiaru i wagi. Zyskują około 1,5 kg. Ich kolor piór jest jasnobrązowy. Produkcja jaj jest wysoka - do 320 sztuk rocznie. Średnia waga jednej sztuki - 60-64 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (10)Warstwy Isa Brown osiągnąć maksymalną wagę 1,9 kg. Kurczak tej rasy jest w stanie znieść około 320 jaj rocznie o średniej wadze 63 g..Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (11)Wysoka linia - ptaki o masie ciała do 1,5 kg, pokryte biało-brązowym upierzeniem. Jedna warstwa w 365 dni daje do 340 jaj o maksymalnej wadze 65 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (12)

Ważny! Na poziom produkcji jaj mają wpływ takie czynniki jak wiek kury, stan zdrowia, warunki jej przetrzymywania, zbilansowana dieta z dostateczną zawartością białka i wapnia, pora roku..

Kurczaki uniwersalne

Kurczaki o kierunku uniwersalnym uzyskuje się w wyniku krzyżowania ptaków o dobrej produkcji jaj i doskonałej jakości mięsa. Są uprawiane, jeśli chcą mieć zarówno jajka, jak i mięso od kury. Ich produkcja jaj jest dobra - nie mniej niż 200 sztuk, a jakość mięsa jest wysoka. Przedstawiciele tego kierunku to także doskonałe matki..

Najlepsze w tej kategorii to:

 • Australorp;
 • Foxy Chick;
 • Plymouth Rock;
 • Rhode Island;
 • Jubileusz Kuchinskaya.

Okazy rasy Australorp osiągnąć masę 2,7-2,9 kg - kury nioski i 3,6-3,9 kg - koguty. Produktywność jaj przedstawicieli tej rasy wynosi 160-200 sztuk rocznie. Jedna sztuka waży średnio 55-62 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (13)Kurczak Foxy Chick dorastają do 3,5-4 kg, koguty - do 5-7 kg. Jedna warstwa dostarcza około 250 jaj rocznie. Waga jednego - 65-70 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (14)Roosters Plymouth Rock charakteryzują się wagą do 5 kg, warstwami - do 3-3,5 kg. Średnia roczna produkcja jaj tej rasy wynosi 170 sztuk. Waga jednej sztuki - 55-60 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (15)Dorośli Rhode Islands ważą od 2,5 do 4 kg, podajemy do 170 jaj o masie 60 g.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (16)Jubileusz Kuchinskaya wysiaduje około 200 jaj rocznie. Masa jednego z nich to 55-60 g. Wydajność mięsna niosek - 2,5-3 kg, koguty - do 4 kg.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (17)

Czy wiedziałeś? Do tej pory kurczak Leghorn jest uważany za rekordzistę pod względem liczby składanych jaj w ciągu roku. Ponad 36pięć dni złożyła 371 jaj. Płyta została nagrana w 1976 roku. Leghorny posiadają także kilka innych osiągnięć. Tak więc w 1956 roku przedstawiciel tej rasy złożył jajo o wadze 454 g. W 1971 roku u kur niosek Leghorn zanotowano jajo z 9 żółtkami..

(Video) Kura znosi jajko #hodowla kur #składanie jaj przez kurę

W jakim wieku kurczaki zaczynają leżeć

Tak więc każdy z gatunków zaczyna się spieszyć w inny sposób. Tak więc od przedstawicieli kierunku mięsnego należy spodziewać się pierwszych jaj od 7-8, a nawet od 9 miesięcy (Gudan i Faverol - od 6). Kurczaki jajeczne zaczynają zachwycać właściciela pysznymi jajkami od 4-5 miesięcy. Mięso i jaja wchodzą do produkcji jaj w wieku od 5 do 6 miesięcy.

Wideo: kiedy kury zaczynają składać jaja

Ile jajek może znieść kura

Obliczmy, jakiej produkcji jaj można oczekiwać od przedstawicieli różnych kierunków w określonym czasie..

W dzień

Kurczak nie leży stabilnie każdego dnia. Jest to wyjątek, gdy kura Leghorn zniosła 361 jaj w 365 dni. Na przykład ptak może złożyć 1 jajko w ciągu 2-3 dni. W sposób ciągły jedną warstwę o rocznej produkcji jaj 300 sztuk można układać na 50-60 dni w odstępie 2 dni. Osoby, które składają ponad 300 jaj rocznie, są w stanie składać 40-80 jaj nieprzerwanie w krótkich odstępach czasu..

odkryć, dlaczego kury nie znoszą jaj, czy jaja kurze są dla ciebie dobre?, jakich witamin potrzebują kury nioski do produkcji jaj i dlaczego kury dziobią jajka.

W tygodniu

Średnio można spodziewać się 4-5 jaj tygodniowo od jednej kur nioski, maksymalnie 6, z ras mięsnych - 2-3 sztuki, z uniwersalnych - 3-4 sztuki. Wskaźnik ten można osiągnąć dopiero latem, kiedy produkcja jaj osiąga szczyt oraz w optymalnych warunkach przetrzymywania, w tym racjonalnego żywienia..Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (18)

Na miesiąc

Miesięczny wskaźnik produkcji jaj jednej nioski to 15-26 jaj, mięso - 10-13, mięso - 13-15. Warto zauważyć, że w miesiącach letnich ptaki spieszą się z reguły co drugi dzień, zimą, podczas linienia - znacznie rzadziej, a niektóre rasy w ogóle tego nie robią.

W roku

W ciągu roku przedstawiciele ras mięsnych pędzą od 120 do 150 razy, jajko - 200-250 razy, uniwersalny - 160-200 razy.

(Video) Odcinek 369 GDZIE KURY ZNOSZĄ JAJKA? DZIWNE I WYSOKIE MIEJSCA? PORADY I WSKAZÓWKI *HODOWLA KUR*

Ważny! Produkcja jaj gwałtownie spada lub całkowicie spada w okresach linienia i inkubacji. Zapewniając niezbędne warunki w kurniku, można zapewnić, że w okresie zimowym jej ubytek nie nastąpi.

Wideo: ile jaj może złożyć kurczak

Czy potrzebuję koguta??

Dla wielu z pewnością będzie odkryciem, że aby kura znosiła jaja, nie potrzebuje koguta. U kur niosek dojrzewanie jaj następuje niezależnie od tego, czy w kurniku jest kogut, czy nie. Ale kiedy wymagane jest zapłodnienie i narodziny kurczaków, to oczywiście nie można obejść się bez mężczyzny. Nie zapłodnione jaja, które są używane do celów spożywczych, nie różnią się w żaden sposób od zapłodnionych ani wyglądem, ani smakiem, ani zawartością składników odżywczych..Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (19)

Jak zwiększyć produkcję jaj

Aby kurczak mógł stabilnie złożyć maksymalną możliwą liczbę jaj, należy stworzyć dla niego pewne warunki:

 • godziny dzienne nie krótsze niż 12 i nie dłuższe niż 14 godzin - kurnik musi mieć co najmniej jedno okienko do wpuszczania światła dziennego oraz dodatkowe źródło oświetlenia zimą (najlepiej świetlówkę);
 • ciepło - w ciepłym kurniku nioski znacznie chętniej spieszą się niż w chłodnym, dlatego zimą należy zadbać o to, aby temperatura nie spadła poniżej + 15 ° C Należy zadbać o zainstalowanie grzejników;
 • wilgotność powietrza na poziomie 60-70% - przy wskaźnikach poniżej lub powyżej kury nioski czują się niekomfortowo;
 • gęstość zaludnienia w kurniku nie przekracza 4-6 niosek na 1 m2. m;
 • zapewnianie codziennych spacerów dla ptaków;
 • zgodność z normami sanitarnymi w kurniku;
 • organizacja wysokiej jakości wentylacji.

Wideo: jak zwiększyć produkcję jaj u kur

Pokarm zwiększający produkcję jaj

Jednym z głównych czynników wysokiej produktywności ptaków jest zbilansowana dieta zawierająca białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały..

Menu kur niosek musi zawierać:

 • zboża (pszenica, jęczmień, owies, kukurydza);
 • warzywa (ziemniaki, marchew, buraki, kapusta);
 • zielenie (pokrzywa, mniszek lekarski, lucerna, koniczyna);
 • suplementy mineralne (wapń, fosfor, sód, chlor);
 • witaminy.

Dowiedz się jak karmić kurczaki zimą, aby zwiększyć produkcję jaj.

(Video) ✅ Po kolorze i wyglądzie żółtka można stwierdzić, jak hodowana była kura. Wybieraj te żółte!

Przybliżone codzienne menu z kurczakiem może wyglądać następująco:

 • ziarno - 120 g;
 • mokry zacier - 30 g;
 • gotowane ziemniaki - 100 g;
 • ciasto - 7 g;
 • kreda - 3 g;
 • sól - 0,5 g;
 • mączka kostna - 2 g;
 • drożdże - 1 g.

Menu będzie musiało być okresowo zmieniane, w przeciwnym razie kurczak straci zainteresowanie jedzeniem. Wraz ze spadkiem produkcji jaj ptaki powinny wprowadzać więcej zieleni, warzyw, pokarmów zawierających wapń i fosfor. Karmienie powinno odbywać się trzy razy dziennie. Paszę należy rozłożyć równomiernie na 3 części, aby nie było okresów przekarmiania lub niedożywienia. Rano musisz podać płatki zmieszane z ziemniakami..Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (20)Można również dodać otręby, pokruszone łupiny, sól, odpady stołowe. W porze obiadowej karmione zacierami, warzywami, ziołami. Wieczorem czas na zboża, które należy codziennie wymieniać. Karmienie wieczorne przeprowadza się nie później niż na godzinę przed wstawaniem ptaków do grzędu. Ważne jest, aby nie przekarmiać lub niedokarmiać ptaka..

Ważny! Kura nioska o wadze 2 kg i średniej rocznej produkcji jaj 100 jaj będzie wymagało 130 g paszy dziennie. Na każde dodatkowe 250 g wagi należy dodać 10 g karmy.

Istnieją jeszcze 2 wymagania wstępne:

 • stała dostępność czystej wody;
 • żwir dla lepszego trawienia.

Ile lat może latać kurczak

Nioski zazwyczaj osiągają szczyt w pierwszym roku produkcji jaj. W przyszłości zmniejsza się corocznie o 15-20%. Jednocześnie obserwuje się wzrost masy i wielkości jaj. W wieku trzech lat kurczak z reguły nie jest już produktywny, często zaczyna chorować.Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (21)W produkcji przemysłowej zwyczajowo stosuje się kurczaki przez 52 tygodnie okresu produkcyjnego i 70 tygodni życia. Rolnicy wolą hodować kury nie dłużej niż 3 lata.

Choroby zmniejszające produkcję jaj

Oczywiście poziom produkcji jaj zależy przede wszystkim od stanu zdrowia nioski. Niestety, kurczaki mogą przezwyciężać szereg chorób, przez co albo zaczynają znosić kilka jaj, albo całkowicie przestają to robić. To efekt chorób zakaźnych: zakaźne zapalenie oskrzeli, kolibakterioza, mykoplazmoza, zapalenie krtani i tchawicy.

W przypadku naruszenia reżimu zoohigienicznego w kurniku kurczaki mogą cierpieć na hipertermię, odoskrzelowe zapalenie płuc, przeziębienia. Wszystkie te dolegliwości mogą też znacząco zmniejszyć liczbę składanych przez kurę jaj lub zredukować je do zera..

Przeczytaj także, jak pokonać wirus zespołu produkcji jaj.

(Video) Czy jak kura je dużo trawy to znosi zielone jajka?

Niezbilansowana dieta i późniejsze problemy w postaci niedoboru witamin, braku białka i wapnia, kloacytu i kanibalizmu prowadzą do zakłócenia procesu składania jaj. Niedobór któregokolwiek elementu oraz siedzący tryb życia grożą wystąpieniem problemów z jajowodem i trudnościami w układaniu..Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura (22)Przekarmienie obarczone jest rozwojem witelinowego zapalenia otrzewnej. Kiepska jakość paszy może również powodować zapalenie jajowodu. Oprócz chorób spadek lub brak produkcji jaj może wystąpić z następujących powodów:

 • zły oświetlenie;
 • niewystarczające, złe lub nadmierne odżywianie;
 • brak wody;
 • okresy linienia, inkubacji;
 • nieprzestrzeganie temperatury, wilgotności, reżimu napowietrzania kurnika, skoków temperatury, przeludnienia;
 • zmiana lokalizacji gniazd.

Tak więc wiele czynników wpływa na produkcję jaj: rasa kurczaków, warunki ich przetrzymywania, pora roku, stan zdrowia ptaka, jego wiek, dieta. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić ze zmniejszeniem produkcji jaj, jest poprawa jakości żywienia niosek, przywrócenie normalnego oświetlenia, zwrócenie uwagi na warunki panujące w kurniku i zdrowie ptaków..


FAQs

Jak często znoszą kury, ile jaj może znosić kura? ›

Kury znoszą jaja w cyklach, a jajo znoszone jest do południa. Jeśli czas zniesienia jaja wypadnie w godzinach popołudniowych, kura go nie zniesie. Zrobi sobie dzień przerwy, a jajo zniesie na drugi dzień. Obecnie intensywne mieszańce kur nieśnych znoszą 300-320 jaj w rocznym cyklu użytkowania.

Ile jajek znosi kura na fermie? ›

Kurza ferma to horror. Stłoczone w klatkach stojących jedna na drugiej, żywione paszą zawierającą odpady pochodzenia zwierzęcego, faszerowane antybiotykami i hormonami wzrostu, pozbawione dziobów, nigdy nie oglądają światła dziennego. Cel ich życia to znieść 350 jaj rocznie (kura podwórzowa znosi około 200).

Jak długo kury znoszą jajka? ›

Kura nioska jest to specjalny gatunek kury, która znosi ok. 120 jaj rocznie. Sama nieśność trwa 60 tygodni, a przy tym szczyt następuje na 6 lub 8 tydzień.

Ile jedna kura znosi jajek dziennie? ›

W małych stadach przydomowych, zwłaszcza gdy nadejdą jesienno-zimowe chłody czasem jednego jaja możemy oczekiwać od stadka pięciu kur. Jednak podręczniki biologii ptaków, ale i drobiarstwa podsuwają złotą myśl: w układzie idealnym kury powinny składać jedno jajo dziennie, gdyż tworzy się ono przez ok. 24 godziny.

Co ile dni niesie się kura? ›

W układzie idealnym kury powinny składać jedno dziennie, gdyż tworzy się ono przez ok. 24 godziny. Sporo zależy tu od organizacji kurnika, paszy, ewentualnych chorób i wieku zwierząt.

Czy każda kura znosi jajka? ›

Kura potrzebuje koguta do zapładniania jaj, czuje się w zagrodzie bezpieczniej. Na wielu wsiach panuje przekonanie, że jeśli w zagrodzie z kurami nie ma koguta, to kury nie będą osiągały wysokiej nieśności. Kury będą znosiły tyle samo jaj, ale niestety zapłodnionych.

Ile jajek znosi kura zielononóżka? ›

Zielononóżki dojrzewają stosunkowo wcześnie. Już od 5 -6 miesiąca rozpoczynają nieśność, która zależy od warunków chowu i żywienia. Dobra, prawidłowo żywiona nioska może dać w ciągu roku około 140 – 180 jaj. Mają one ciężar mniejszy niż jaja od kur innych ras.

W jakim wieku kury znoszą jajka? ›

Kiedy kura zaczyna znosić jajka? Pisklę przeobraża się w kurę w ciągu 25 tygodni. Kura, która zaczyna się nieść ma średnio 20 tygodni.

Czy starą kura znosi jajka? ›

Czy kura przydomowa znosi jajka przez całe swoje życie tzn. czy może znosić jajka przez kilka lat? Tak, kura może znosić jajka przez kilka lat, ale im jest starsza tym nosi mniej tych jajek, a nawet gdy jest bardzo stara może już nie nosic jajek w ogóle.

Po jakim czasie kury się niosą? ›

W rasach średnio ciężkich . Po 8 miesiącu u ras ciężkich , w walce po 9 miesiącu. W przypadku ras krasnoludów i ras małych zależy to od konkretnej rasy. Początek nieśności może wynosić od 5 do 7 miesięcy.

Ile jajek znosi kura Rosa? ›

Wszystkie odmiany rosy cechują się bardzo dobrą zdrowotnością i wysoką nieśnością (260-280 jaj rocznie, 250 już w pierwszym roku produkcji). Jaja ważą 55-62 g, mają brązowe skorupy i wysoki procent wylęgowości, sięgający 90%.

Jaka rasa kur znosi najwięcej jaj? ›

Celem było wykształcenie gatunku wcześnie dojrzewającego, który będzie szczególnie nieśny, i udało się to osiągnąć – kury leghorn znoszą około 300 jajek rocznie, co daje prawie jedno jajko dziennie, a ich instynkt kwoczenia został zredukowany do minimum.

W którym tygodniu kura znosi jajka? ›

Kiedy kura zaczyna znosić jajka? Pisklę przeobraża się w kurę w ciągu 25 tygodni. Kura, która zaczyna się nieść ma średnio 20 tygodni.

Jak to jest że kura znosi jajka? ›

Jajo wędruje zwrócone ostrym biegunem do ujścia jajowodu. Dopiero na samym końcu, gdy jest już „gotowe", obraca się. Skorupka jaja jest porowata (najwięcej otworów znajduje się nad komorą powietrzną), dzięki czemu pisklę może oddychać.

Videos

1. Odcinek 122 Jak przechowywać jajka? Smak i świeżość prosto od kury
(DOBO)
2. Odcinek 261 PSZENICA DLA KUR CZY WARTO PODAWAĆ W ŻYWIENIU KUR? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH *KURY*
(DOBO)
3. Odcinek 103 Witaminy dla kur niosek. Jakie stosować i za co odpowiadają?
(DOBO)
4. Dlaczego kury zjadają własne jajka i jak temu zaradzić.
(Kurnik Kazika)
5. Skąd mam OLIWKOWE jajka ?? Jakie rasy kur połączyłam.
(Tomatinka)
6. Dlaczego kury się nie NIOSĄ? | Jak polepszyć wynik jaj 🥚?
(Wiejska zagroda tv)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Duncan Muller

Last Updated: 07/22/2022

Views: 5383

Rating: 4.9 / 5 (79 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Duncan Muller

Birthday: 1997-01-13

Address: Apt. 505 914 Phillip Crossroad, O'Konborough, NV 62411

Phone: +8555305800947

Job: Construction Agent

Hobby: Shopping, Table tennis, Snowboarding, Rafting, Motor sports, Homebrewing, Taxidermy

Introduction: My name is Duncan Muller, I am a enchanting, good, gentle, modern, tasty, nice, elegant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.