Kiedy można poznać płeć dziecka? Szybciej, niż myślisz! (2022)

Przebieg ciąży

Kiedy można poznać płeć dziecka? Zwykle pewność można mieć dopiero w 20. tygodniu ciąży, ale wiele zależy od umiejętności lekarza i jakości sprzętu do USG. Choć istnieją szybsze metody, by sprawdzić, czy urodzi się chłopczyk, czy dziewczynka, testy na płeć dziecka i przesądy lepiej traktować z przymrużeniem oka.

Magdalena Drab

(Video) Oto 10 oznak jak rozpoznać fałszywych ludzi | wiem

14 października 2021

Kiedyś ludzie próbowali rozpoznać płeć dziecka po zachciankach ciążowych lubkształcie brzucha ciężarnej. Dziś mamy badanie ultrasonograficzne, czyli USG, dzięki któremu na długo przed porodem w wiarygodny sposób można określić, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka.

To kiedy dokładnie poznamypłeć dziecka, zależy między innymi oddoświadczenia lekarza,jakości aparatu USG, od tego,czy to pierwsza, czy kolejna ciąża, a także od samego dziecka, a dokładnie od pozycji, jaką przyjmuje podczas badania. Niektórzy rodzice mogą skorzystać również z innych metod poznawania płci niż USG. Opisujemy je wszystkie poniżej.

(Video) Czy można zaplanować płeć dziecka?

Spis treści:

 • Kiedy można określićpłeć dziecka na USG?
 • Czy na USG dopochwowym lepiej widać płeć dziecka?
 • Czylekarz wykonujący USG może się pomylić w ocenie płci dziecka?
 • Kiedy można poznać płeć dziecka – tydzień, miesiąc
 • Kiedy wykształca się płeć dziecka?
 • Test na płeć dziecka – czy warto zrobić?
 • Jak rozpoznać płeć dziecka – przesądy

Kształt brzucha a płeć dziecka: czy wygląd brzucha może wskazywać na chłopca lub dziewczynkę? [WIDEO]

Kiedy można określić płeć dziecka na USG?

Większość rodziców dowiaduje się, czy urodzi im się chłopiec, czy dziewczynka podczas badania USG.Zwykle dzieje się to w trakcie badania połówkowego (ok. 20 tygodnia ciąży), czasem nieco wcześniej, na przełomie 3 i 4 miesiąca ciąży.

Nie zaleca sięokreślania płci dziecka na badaniu ultrasonograficznym przed 12. tygodniem ciąży, ponieważ skuteczność określania płci wynosi wtedy jedynie 54 proc. Możliwość stwierdzenia płcizależymiędzy innymi od tego, jak płód jest ułożony. Jeżeli obszar genitaliów będzie niedostępny – lekarz nie będzie w stanie określić płci nawet w zaawansowanej ciąży. Po 12. tygodniu skuteczność prawidłowego rozpoznania płci wynosi aż 91-98 proc. Występuje jednak ryzyko nierozpoznania męskiego płodu. Od 16. tygodnia ciąży narządy płciowe zewnętrzne u dziecka są już naprawdę dobrze widoczne, więc doświadczony lekarz może określić płeć dziecka na USG.

Rodzice obserwujący obraz na ekranie aparatu USG mogąmieć wrażenie, że to, co widać, to tylko plamy. Jednak ginekolog na monitorze dokładnie pokaże, gdzie znajdują się narządy płciowe. Na wydrukowanym zdjęciu jeszcze łatwiej będzie je dojrzeć.

Podczas obserwowania płodu na monitorze aparatu USG 4D (badanie kosztuje ok. 200-400 zł) można zobaczyć mimikę dziecka, ruchy jego rąki nóg. I oczywiście rozpoznać płeć. Nowoczesna aparatura nie jest jednak wcale lepsza do określania płci– doświadczony lekarz bez problemu stwierdzi na klasycznym sprzęcie USG, czy spodziewasz się chłopca, czy dziewczynki.

Czy na USG dopochwowym lepiej widać płeć dziecka?

Nie. Dopochwowe badanie USG wykonuje się do 10. tygodnia ciąży po to, żeby uzyskać lepszy obraz zarodka. Ale wtedy na rozpoznawanie płci jest zbyt wcześnie. Potem badanie USG przez pochwę służy głównie do oceny dolnego odcinka macicy, np. przy łożysku przodującym.

(Video) Zgadujemy płeć naszego dziecka!

Czylekarz wykonujący USG może się pomylić w ocenie płci dziecka?

Dziś pomyłki zdarzają się stosunkowo rzadko. Prawdopodobieństwo błędu jest większe przy wczesnej ciąży i przestarzałej aparaturze USG.

We wczesnej ciąży łatwiej dostrzec narządy płciowe dziewczynki,ale istnieje ryzyko nierozpoznania męskiego płodu. Najlepiej zaczekać z rozpoznaniem płci do minimum 16. tygodnia.

Może się zdarzyć, że dziecko tak się ułoży podczas badania, że nie będzie widać narządów płciowych.W przypadku bliźniaków czy trojaczków jedno z dzieci może zasłonić narządy brata lub siostry i ich obejrzenie jest wtedy niemożliwe. Podczas drugiego USG udaje się poznać płeć w 70-80 proc. przypadków, a przy trzecim badaniu – w 95 proc.

Kiedy wiadomo jaka płeć dziecka: w którym tygodniu, miesiącu?

​Płeć dziecka najwcześniej można poznać, wykonując badania prenatalne (od 10 lub od 13 tygodnia ciąży). Przeprowadza się je tylko w szczególnych sytuacjach, by wykluczyć wady płodu, więc płeć dziecka w ten sposób poznaje niewielurodziców. Skuteczność badań prenatalnych wynosi 99,53 proc. Płeć dziecka podawana jest w wyniku na życzenie rodziców – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję na formularzu badania.

Badania prenatalne, które umożliwiają rozpoznanie płci, to

 • amniopunkcja – wykonuje się ją od 13. tygodnia ciąży (3 miesiąc ciąży)
 • test NIFTY– testy NIFTY promożna wykonywać od 10. tygodnia ciąży (3 miesiąc ciąży).

Kiedy kształtuje się płeć dziecka?

Płeć dziecka jest określona już w momencie zapłodnienia. Plemnik może zawierać chromosom X i Y, komórka jajowa zaś – tylko X. Jeśli komórkę jajową zapłodnił plemnik z chromosomem Y, urodzi się chłopiec, gdy uda się to plemnikowi, który ma tylko chromosomy X – urodzi ci się córka! Można więc powiedzieć, że płeć dziecka zależy od genów ojca(mężczyzna decyduje, czy pocznie chłopca, czy dziewczynkę, ale oczywiście nie robi tego świadomie!).

(Video) Jak rozróżnić płeć? To wcale nie jest proste.

Ważne etapy w kształtowaniu się płci dziecka

Jako pierwsze, około 9. tygodnia ciąży, zaczynają powstawać narządy męskie. Żeńskie kształtują się od 10.-11. tygodnia ciąży. Gdyby sporządzić uproszczony kalendarzyk rozwoju narządów u chłopcai dziewczynki, wyglądałoby to mniej więcej tak:

 • 7. tydzień ciąży: powstają gruczoły płciowe;
 • 9. tydzień ciąży: u chłopcakształtują się jądra;
 • 10. tydzień ciąży: u dziewczynki rozwijają się jajniki;
 • 12. tydzień ciąży: zewnętrzne narządy płciowe (genitalia), stają się męskie lub żeńskie;
 • 14. tydzień ciąży: u chłopca pojawia się gruczoł prostaty, u dziewczynki jajniki zstępują do miednicy;
 • 18. tydzień ciąży: jądra zaczynają powoli przemieszczać się z brzuszka do worka mosznowego.

Czy warto zrobić test na płeć dziecka?

Popularność zyskują domowe testy na płeć dziecka. Są to testy płytkowe, bardzo podobne do testów ciążowych, przy pomocy których przyszła mama bada próbkę moczu. Jeśli pasek będzie niebieski, prawdopodobnie urodzi chłopca, jeśli czerwony lub zielony – dziewczynkę. Lekarze i sami producenci testów przestrzegają jednak przed braniem wyników na poważnie: takie testy służą jedynie do zabawy i nie zastąpią badania USG!

Wiele mówi się o teście, który ma umożliwić poznanie płci dziecka już w siódmym tygodniu ciąży. Jest to test z krwi – identyfikuje on we krwi matki cząsteczki DNA płodu, a następnie pozwala określić, czy są w nim fragmenty męskiego chromosomu. Jeśli zostały one zidentyfikowane – będzie chłopiec, jeśli nie – płód jest dziewczynką. Według badaczy nowy test na płeć dziecka jest dokładny w niemal 100 proc. Zyskuje on popularność przede wszystkim w USA.

Jak rozpoznać płeć dziecka– przesądy

Przed epoką badań USG płeć można było wywróżyć z kształtu brzucha ciężarnej. Obecnie nadal ludowe przesądy są bardzo popularne.

Zgodnie z niektórymi wierzeniami płeć dziecka można odgadnąć po:

 • ruchu obrączki nad brzuchem – zawieś obrączkę na nitce i potrzymaj chwilę nad brzuchem. Jeżeli porusza się wahadłowo, będzie dziewczynka, jeśli koliście – chłopiec;
 • wróżeniu z kształtu brzuszka –płeć dziecka według przesądów można określić także po kształcie brzucha. Okrągły brzuch oznacza, że urodzi się dziewczynka, natomiast spiczasty zwiastuje narodziny chłopca;
 • zachciankach ciążowych – chętka na kwaśne przepowiada chłopca;
 • urodzie mamy – jeśli w ciąży promienieje, będzie syn, jeśli wygląda gorzej – będzie córka, która odbiera mamie urodę.


Pamiętaj jednak, że to tylko mity na temat rozpoznawania płci dziecka – nie mają one żadnego potwierdzenia w nauce!

Co to jest chiński kalendarz płci

To najstarszysposóbplanowania płci dziecka. Liczy ponad 700 lat i cieszy się wielką popularnością. Zakłada, że płeć dziecka można zaplanować na podstawie dwóch czynników: wieku matki i miesiąca zapłodnienia. Chiński kalendarz płci ma służyć rozrywce i nie jest metodą medyczną. Jedno jest jednak pewne – ta metoda określania płci może być dobrą zabawą dlarodziców, a przy odrobinie szczęścia, faktycznie się sprawdzi!

(Video) Rozwój płodu człowieka tydzień po tygodniu


Źródła (bibliografia):


Zobacz także:

 • Chcesz mieć córkę? Tylko nie szczytuj!
 • Czy pora roku ma wpływ na zajście w ciążę i wybór płci dziecka?
 • Dieta przyszłej mamy wpływa na płeć dziecka?

FAQs

Kiedy można poznać płeć dziecka? Szybciej, niż myślisz!? ›

- Płeć dziecka można rozpoznać ze stuprocentową pewnością około 16. tygodnia ciąży. Oczywiście zdarzają się pacjentki z dużą nadwagą albo nietypowe ułożenie płodu, kiedy płeć dziecka rozpoznajemy później - mówi dr. n.

Jak szybko można poznać płeć dziecka? ›

Doświadczeni specjaliści, gdy dziecko jest prawidłowo ułożone, są w stanie zidentyfikować jego płeć podczas badania USG w 12. tygodniu ciąży. Aby było to możliwe, konieczne jest wykonanie projekcji w płaszczyźnie strzałkowej (dzielącej dziecko na dwie symetryczne połowy). Zazwyczaj płeć potwierdza się między 18.

Kiedy można poznać płeć dziecka Mamaginekolog? ›

W wielkim skrócie mówiąc teoria ta sprowadza się do tego, że na bardzo wczesnym etapie ciąży – już w 6. tygodniu (!) możemy ocenić płeć dziecka na podstawie tego czy kosmówka (tkanka z której powstanie łożysko) jest po prawej czy po lewej stronie od pęcherzyka ciążowego w macicy.

Czy w 12 tygodniu ciąży można określić płeć dziecka? ›

Po 12 tygodniu ciąży skuteczność w prawidłowym rozpoznawaniu płci dziecka wynosi już 91-98%, przy czym występuje większe ryzyko nierozpoznania męskiego płodu.

Czy w 9 tygodniu ciąży można poznać płeć dziecka? ›

Cały czas rozwijają się jego narządy wewnętrzne. Chociaż płeć dziecka określona jest już w momencie zapłodnienia, to właśnie teraz przyszedł czas na jej ujawnienie. Od tego tygodnia u chłopców i dziewczynek zaczynają się wykształcać narządy płciowe, które są jednak jeszcze niewidoczne w badaniu USG.

Czy w 10 tygodniu ciąży można poznać płeć dziecka? ›

Prawie każdy rodzic, oprócz stanu zdrowia dziecka, pragnie poznać również jego płeć. Jest to możliwe dzięki badaniu ultrasonograficznemu (USG). Wewnętrzne narządy płciowe, czyi jajniki u dziewczynek, a jądra u chłopców, wykształcają się już w 10. tygodniu ciąży.

Czy w 15 tygodniu ciąży widać płeć dziecka? ›

Płeć dziecka możemy poznać na USG. W większości przypadków już w 16. tygodniu ciąży lekarz jest w stanie stwierdzić, czy będziemy mieć chłopca, czy dziewczynkę. W niektórych przypadkach termin ten może być nieco przesunięty.

Czy da się zaplanować płeć dziecka Mamaginekolog? ›

Według teorii Dr Shettles'a płeć dziecka da się zaplanować. Współżycie w dni poprzedzające owulację ma zwiększyć szanse na dziewczynkę, a współżycie w dniu owulacji ma zwiększyć szanse na chłopca.

Jak rozpoznać płeć po wyrostku? ›

Następnie, patrzymy w okolice spojenia łonowego, tam jest takie coś, co roboczo nazywam „wyrostkiem płciowym”. U chłopców odstaje on do góry, pod mniej lub bardziej ostrym kątem, a u dziewczynek wyrostek ten, jest też dość gruby i widoczny, ale przebiega równolegle do kręgosłupa.

Kiedy uprawiac seks na chłopca? ›

Niektóre badania wykazują nawet 90% prawdopodobieństwo! Częstotliwość i czas współżycia:Aby zwiększyć szanse na chłopca, powinnaś współżyć nie szybciej niż 24 godziny przed owulacją do 12 godzin po owulacji. Stosunek bliżej terminu owulacji sprzyja szybszym ale mniej żywotnym plemnikom z chromosomem Y (chłopiec).

Czy test PAPP-A pokazuje płeć dziecka? ›

U tak małego płodu zewnętrzne narządy płciowe nie są jeszcze w pełni wykształcone i zróżnicowane, tak więc nie można jeszcze ze 100% pewnością określić płci dziecka na podstawie badania USG.

Czy można się pomylić co do płci dziecka? ›

Są to przesądy powtarzane od pokoleń, a prawda jest taka, że tylko badanie kariotypu dziecka da w trakcie ciąży 100 % pewność co do jego płci. Jest ono możliwe w trakcie badania inwazyjnego np. amniopunkcji. Inne badania, w tym ultrasonograficzne, określają płeć z dużym prawdopodobieństwem i mogą zdarzyć się pomyłki.

Czy zdarzają się pomyłki płci dziecka? ›

Zdarzają się sytuacje, w których podczas USG lekarz określił płeć dziecka, ale w późniejszych badaniach (a niekiedy dopiero po narodzinach) okazywała się ona całkiem inna. Takie pomyłki najczęściej są efektem niekorzystnej pozycji dziecka lub też ułożenia się pętli pępowiny w okolicy narządów płciowych.

Czy w 17 tygodniu ciąży widać płeć dziecka? ›

Narządy rozrodcze są już na tyle wykształcone (u dziewczynek macica, jajowody i wargi sromowe, a u chłopców prostata i penis), że przy odpowiednim ułożeniu lekarz będzie w stanie określić płeć dziecka z dużo większym prawdopodobieństwem niż wcześniej.

Jak domowym sposobem sprawdzić płeć dziecka? ›

Jednym z popularnych domowych sposobów na rozpoznanie płci dziecka jest obserwowanie ciążowych zachcianek przyszłej mamy. Z niektórych ciążowych przesądów wynika, że apetyt na określone pokarmy zdradza, jakiej płci urodzi się dziecko. Ochota nas słodycze – urodzi się dziewczynka.

Czy w 11 tygodniu ciąży widać płeć dziecka forum? ›

Płeć dziecka można określić w 100 procentach i to dużo wcześniej, ale nie na podstawie badania USG. Jest to możliwe dzięki badaniom prenatalnym z krwi (np. NIFTY) już w 11. tygodniu ciąży.

Czy w 20 tyg można pomylić płeć? ›

Zwykle pewność można mieć dopiero w 20. tygodniu ciąży, ale wiele zależy od umiejętności lekarza i jakości sprzętu do USG. Choć istnieją szybsze metody, by sprawdzić, czy urodzi się chłopczyk, czy dziewczynka, testy na płeć dziecka i przesądy lepiej traktować z przymrużeniem oka.

Czy w 17 tygodniu ciąży widać płeć dziecka? ›

Narządy rozrodcze są już na tyle wykształcone (u dziewczynek macica, jajowody i wargi sromowe, a u chłopców prostata i penis), że przy odpowiednim ułożeniu lekarz będzie w stanie określić płeć dziecka z dużo większym prawdopodobieństwem niż wcześniej.

Jak rozpoznać czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka? ›

Obecnie płeć dziecka przyszli rodzice mogą poznać na badaniu USG już w 15. -16. tygodniu ciąży zgodnie z kalendarzem badań USG. Nie wszyscy z tego korzystają – część rodziców woli poznać płeć malucha przy porodzie.

Czy na 1 badaniu prenatalnym można poznać płeć dziecka? ›

Tak, jednak standardowe badanie USG nie jest w stanie określić płci na tak wczesnym etapie ciąży. Aby zidentyfikować, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopczyk, należy wykonać badanie wolnego płodowego DNA.

Kiedy można poznać płeć dziecka? Zwykle pewność, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka, można mieć około 20. tygodnia ciąży, gdy wykonywane jest badanie USG. Wiele zależy jednak od umiejętności lekarza oraz od ułożenia dziecka. Sprawdzić płeć dziecka można także wcześniej, wykonując badania prenatalne. Natomiast testy na płeć dziecka i przesądy lepiej traktować z przymrużeniem oka

Płeć dziecka można poznać wtedy, gdy wykona się jedno z trzech opisanych niżej badań .. Nie zaleca się określania płci dziecka podczas USG przed 12. tygodniem ciąży, ponieważ skuteczność określania płci wynosi wtedy jedynie 54 proc.. Nie.. Może się zdarzyć, że dziecko tak się ułoży podczas badania, że nie będzie widać narządów płciowych.. Jeżeli porusza się wahadłowo, będzie dziewczynka, jeśli koliście – chłopiec; kształcie brzucha ciężarnej – okrągły brzuch oznacza, że urodzi się dziewczynka, spiczasty zwiastuje narodziny chłopca; zachciankach ciążowych – chętka na kwaśne przepowiada chłopca, na słodkie – dziewczynkę; urodzie mamy – jeśli w ciąży promienieje, będzie syn, jeśli wygląda gorzej – będzie córka, która odbiera mamie urodę.. Można więc powiedzieć, że płeć dziecka zależy od genów ojca (mężczyzna decyduje, czy pocznie chłopca, czy dziewczynkę, ale oczywiście nie robi tego świadomie).. Zwykle pewność, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka, można mieć około 20. tygodnia ciąży, gdy wykonywane jest badanie USG.

Jesteś w ciąży i chcesz poznać płeć swojego dziecka? Nic dziwnego. Wybór imienia, urządzanie pokoiku, zakup lub odbiór od rodziny ubranek i zabawek. To wszystko przebiega sprawniej jeśli zna się płeć dziecka. Postęp medycyny oraz technologii sprawia, że z roku na rok możemy poznać płeć dziecka na coraz wcześniejszym etapie ciąży. Obecnie z ponad 90% […]

Cytologia to badanie przesiewowe, które pozwala wykryć m.in.. Istnieje wiele czynników, które powodują ich powstawanie.. Należą do nich między innymi predyspozycje genetyczne, czy mało aktywny tryb życia.. Czy można przeciwdziałać powstawaniu.... Czytaj dalej → Jednym z podstawowych badań laboratoryjnych zlecanych przez lekarza rodzinnego jest morfologia z rozmazem.. W ramach tego badania dokładnej analizie poddaje się wszystkie krwinki, dzięki czemu można wykryć wiele chorób, czasem.... Oznaczenie grupy krwi jest jednym z podstawowych badań, które obowiązkowo przeprowadza się u kobiet w.... Czytaj dalej → Badania u dzieci, Zdrowie dziecka, Badania. Nie należy się obawiać tego.... Czytaj dalej → Badania przed ciążą, Badania. Czytaj dalej → Badania przed ciążą nie są tak oczywiste jak te wykonywane już w trakcie oczekiwania na narodziny dziecka.. Czytaj dalej → Badanie WR, czyli tzw.. Badanie WR:.... Czytaj dalej → Badanie ogólne moczu to jedno z podstawowych badań laboratoryjnych.. Czytaj dalej →

Kiedy można poznać płeć dziecka? Istnieją różne sposoby, aby się tego dowiedzieć. Niektóre metody są nieinwazyjne i służą do wykrywania nieprawidłowości chromosomalnych i genetycznych. Test ten wykonuje się zwykle w około 10 tygodniu ciąży, ale jest zalecany w przypadku wszystkich ciąż. American Col...

Jeśli zastanawiasz się, jak możesz powiedzieć, czy twoje dziecko jest mężczyzną czy kobietą, jest sposób, aby uzyskać odpowiedź w 15 tygodniu ciąży.. Przed osiągnięciem przez dziecko szesnastego tygodnia trudno jest stwierdzić, czy jest to chłopiec czy dziewczynka, więc sonografowie często wykonują skany, aby się upewnić.. Podczas pierwszego USG, dostawca opieki zdrowotnej może nie być w stanie określić płeć dziecka, ponieważ jest zbyt wcześnie na genitalia, aby być w pełni ukształtowany.. Jednakże, jeśli zapytasz o płeć dziecka przed skanowaniem, technik ultrasonografu zbada genitalia, aby zobaczyć, czy są one wzniesione lub czy nie ma penisa.. Na tym etapie ciąży dość powszechne jest zastanawianie się, czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką.. Jednak badanie USG może nie ujawnić płci, jeśli narządy płciowe dziecka nie są widoczne.. Jednak technik ultrasonografu nie będzie próbował określić płci dziecka po skanie, dlatego ważne jest, aby wspomnieć o tej informacji przed skanem.. Jeśli zdecydowałaś się na użycie skanu ultradźwiękowego, aby określić płeć swojego nienarodzonego dziecka, ważne jest, aby pamiętać, że genitalia kobiety zaczynają się formować około siódmego tygodnia, więc technik ultradźwiękowy może nie być w stanie określić płci dziecka, dopóki nie będzie w czternastym tygodniu ciąży.. Chociaż bardzo trudno jest przewidzieć płeć dziecka przed 48 tygodniem ciąży, prenatalne badanie ultrasonograficzne może dać ci dobry pomysł na to, jakie prawdopodobnie będzie twoje dziecko.. Chociaż istnieje kilka metod, aby dowiedzieć się o płci dziecka, zwykle nie jest dobrym pomysłem, aby odgadnąć płeć przed terminem porodu.. W rzeczywistości, niektórzy rodzice decydują się nie dowiedzieć się o płci dziecka aż po urodzeniu dziecka.. Dzieje się tak dlatego, że niektóre kultury uważają, że poznanie płci dziecka przed narodzinami przynosi pecha.

Płeć dziecka to jedno z pytań jakie rodzą się w głowach przyszłych rodziców. Jednak nie ważne czy chłopczyk, czy dziewczynka. Najważniejsze żeby było zdrowe

Test na płeć dziecka Jak rozpoznać płeć dziecka (babcine sposoby z przymrużeniem oka) Chłopczyk czy dziewczynka – magiczne sztuczki Płeć dziecka – obalamy mity. Mimo, iż my, przyszli rodzice, nie dysponujemy narzędziami, które w 100% pozwolą nam zaplanować płeć dziecka istnieje kilka pomysłów (które powinno się traktować bardziej jako ciekawostki, niż potwierdzone naukowo sposoby), które w pewnym stopniu mogą okazać się pomocne (a na pewno nie zaszkodzą) 🙂. płeć dziecka, a dieta rodziców odpowiednio dobrany jadłospis, będący podstawą żywienia przyszłej mamy, przez kilka miesięcy przed zapłodnieniem, może wpłynąć na zmianę biochemicznej struktury komórki jajowej.. Warto wiedzieć: Szybkie rozpoznanie płci dziecka, zależy głównie od umiejętności lekarza wykonującego badanie oraz aktualnego ułożenia dziecka w brzuchu mamy.. Praktycznie każdego dnia, na drodze przyszłej mamy, pojawiają się wróżki, w postaci dobrych cioć, babć, uprzejmych koleżanek lub dziwnych nieznajomych, które są w stanie bezbłędnie przewidzieć płeć dziecka, na podstawie wyglądu i zachowania ciężarnej.. uroda przyszłej mamy – metoda polega na przepowiadaniu płci dziecka na podstawie wyglądu przyszłej mamy.. chłopcy są dużo bardziej aktywni w brzuchu mamy – jeżeli dziecko dużo i mocno kopie to na pewno chłopiec widoczne wcięcie w talii kobiety świadczy, że w brzuchu znajduje się chłopiec zachcianki ciążowe świadczą o płci dziecka (słodkie – dziewczynka, słone – chłopiec) kształt brzucha świadczy o płci dziecka (okrągły – dziewczynka, szpiczasty – chłopiec) uroda przyszłej mamy świadczy o płci dziecka (korzystny wygląd – dziewczynka, mniej korzystny wygląd – chłopiec).. Posted in Decyzja o zajściu w ciążę , Planowanie ciąży , Zobacz wszystko | Tagged badania prenatalne , planowanie ciąży , planowanie płci dziecka , płeć dziecka , usg

Videos

1. 19 ODJECHANYCH faktów o CIĄŻY
(Ciekawostki)
2. Wykład dr Pawła Boguszewskiego
(CIRDUS Łódź)
3. Kiedy się zaczyna Menopauza? Na pytania odpowiada prof. dr hab. n. med. Paweł Kamiński - MULTI MED
(MULTI MED dla aktywnych)
4. Wykład dr Małgorzaty Januszewicz
(CIRDUS Łódź)
5. 1-minutowy test, który zmieni Twoje zachowanie (udowodniona naukowo!)(manipulacja)
(Rozwojowiec)
6. Kryon - "Teaching Wheel On Planet Earth" - 2018
(KRYON - Channelling)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Kareem Mueller DO

Last Updated: 06/07/2022

Views: 6274

Rating: 4.6 / 5 (66 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kareem Mueller DO

Birthday: 1997-01-04

Address: Apt. 156 12935 Runolfsdottir Mission, Greenfort, MN 74384-6749

Phone: +16704982844747

Job: Corporate Administration Planner

Hobby: Mountain biking, Jewelry making, Stone skipping, Lacemaking, Knife making, Scrapbooking, Letterboxing

Introduction: My name is Kareem Mueller DO, I am a vivacious, super, thoughtful, excited, handsome, beautiful, combative person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.