Kiedy powiedzieć ankieterowi o ciąży partnerki? (2022)

Atak paniki w telewizji na żywo | ABC World News dziś wieczorem | wiadomości ABC

Kiedy, jeśli w ogóle, należy poruszać temat ciężarnej partnerki podczas rozmowy kwalifikacyjnej i procesu rekrutacji?

Aby pytanie to było na tyle ogólne, aby mogło być przydatne dla innych, rozważ tylko następujące kwestie:

(Video) Rozmowa przy głuchawej babci i konsultantki TP

 • Ciąża jest dłuższa niż połowa i nie ma oznak powikłań (prawdopodobny jest normalny poród / poród).
 • Oczekuje się 1-2 tygodni przerwy na poród i późniejszy czas w szpitalu / domu.
 • Nie wystąpiono o płatny urlop, ponieważ ma to miejsce w pierwszych kilku miesiącach zatrudnienia.
 • Praca jest w USA.

Wzmianka o tym zbyt wcześnie w procesie rekrutacji może cię szybko wykluczyć (nielegalna lub nie), ale czekanie do pierwszego dnia wydaje się trochę jak „Och, tak przy okazji, rzucam to na ciebie znikąd”. Czy istnieje standardowy etap rozmowy / negocjacji, o którym należy poruszyć?

 • Proszę zanotować: Rozumiem, że mają zastosowanie różne sytuacje i nie ma czegoś takiego jak „całkowicie normalna ciąża”, ale proszę o odpowiedź w oparciu o rozsądne założenia, takie jak te z punktorami w poście.
 • @RaduMurzea to prawda. W telewizji krążyło wiele (prawdziwych) historii o kobietach, które udały się do lekarza lub na ostry dyżur, skarżąc się na ból brzucha tylko po to, aby dowiedzieć się, że rodzą.
 • @RaduMurzea Nie. Są przypadki, są rzadkie, ale zdarzają się. Biologia to dziwna rzecz.
 • 1-2 tygodnie wolnego na ciążę ... cholera. Współczuję wam :(
 • @RaduMurzea, mam koleżankę, która dowiedziała się, że jest w ciąży dopiero 2 miesiące przed porodem. Przez kilka lat bezskutecznie próbowała zajść w ciążę i ostatecznie zrezygnowała z procesu zapłodnienia in vitro. Ponieważ „wiedziała”, że ma medyczne powody, dla których nie może zajść w ciążę, nigdy nie przyszło jej do głowy, że tak jest.

Uważam, że nie musisz w ogóle tego ujawniać, jeśli jesteś na półmetku (ale bądź na bieżąco z komentarzem na temat osi czasu poniżej). Nie dawaj potencjalnemu pracodawcy szansy na „tak, ale…” przy rozpatrywaniu twojej kandydatury.

Jeśli twój partner jest w połowie, to 4,5 miesiąca. Załóżmy, że rozmawiasz dzisiaj - rozsądne jest oszacowanie 4-6 tygodni przed rozpoczęciem pracy (zakończ rozmowy kwalifikacyjne, otrzymaj i rozważ ofertę, sprawdzenie przeszłości, 2 tygodnie wypowiedzenia u starego pracodawcy itp.). To nadal oznacza, że ​​jesteś zatrudniony w nowej firmie na 3-3,5 miesiąca, zanim będziesz musiał wziąć ten czas. Jeśli nie pracujesz dla nierozsądnych ludzi, myślę, że jest to całkowicie wystarczające, aby poinformować ich, gdy już masz zapewnioną pracę.

Oczywiście, gdy zbliżasz się do terminu, to się zmienia, aż do momentu, w którym można by powiedzieć „po co w ogóle rozmawiasz, skoro Twoja nowa praca zacznie się tydzień przed urodzeniem dziecka”, będziesz musiał to dostosować. do tego stopnia, że ​​powiedziałbym: „Nie będę w stanie zacząć, dopóki nie przyjdzie na świat”. Do momentu, w którym data rozpoczęcia byłaby o jeden miesiąc lub mniej od terminu, sugerowałbym, że nie musisz w ogóle ujawniać.

(Video) Oliwka Brazil - Kokieterka (prod. Kubi Producent) [Official Music Video]

Jeśli posiadasz ubezpieczenie zdrowotne dla swojej rodziny, zmiana pracy może być trudna ze zmianą ubezpieczyciela. Mnóstwo formalności i szans na przeoczenie.

Biorąc pod uwagę wszystko inne, co może się wydarzyć w związku z posiadaniem dziecka, zalecałbym umieszczanie wywiadów na przerwę na około miesiąc przed terminem porodu, aby uniknąć nieporozumień i konfliktów związanych z planowaniem porodu.

 • 4 Czekałem na więcej szczegółów, ale zamierzałem zasugerować, że prawdopodobnie powinno się to poruszać nie wcześniej niż proces negocjacji po otrzymaniu oferty. Firma wskaże, że ich chce, a jeśli wycofają ofertę po tym, jak dowiedzą się, że będą potrzebować urlopu macierzyńskiego / ojcowskiego za ~ 5 miesięcy, prawdopodobnie istnieją podstawy do podjęcia działań prawnych. Wzmianka o tym w procesie negocjacji po otrzymaniu oferty może dać obu stronom szansę na przedyskutowanie tego, co musi lub może się wydarzyć, gdy dziecko przyjdzie i uniknąć niespodzianek, zwłaszcza dla pracodawcy.
 • 1 Z powiązanego artykułu na Wikipedii FMLA: „Aby mieć prawo do urlopu FMLA, pracownik musi mieć co najmniej 12 miesięcy pracy w firmie”
 • Jeśli ubiegasz się o przyjęcie do dużej firmy / firmy / rządu w USA, nie powinno to stanowić problemu. Po prostu powiedz, po otrzymaniu oferty i dacie rozpoczęcia, że ​​będziesz potrzebować 2 tygodni wolnego około ___ czasu i potrzebujesz, aby była ona wstępnie zatwierdzona. Niektóre miejsca będą hojne i dadzą ci „bonus” 2 tygodnie wolnego, inne będą mniej i pozwolą ci wziąć bezpłatny urlop. Żadna duża organizacja nie zrobi niczego, co mogłoby zostać zinterpretowane jako dyskryminacja.

Pytanie moralne: czy partnerka kobiety w ciąży zasługuje na pracę, tak czy nie? Powiedziałbym „tak”. Pracodawca może powiedzieć „nie”, ale to ich problem, nie twój i nie mój.

Radzę nikomu nie mówić, że Twoja partnerka jest w ciąży, więc podejmij pracę. A potem radziłbym, abyś pokazywał się w pracy z jak najlepszej strony tak długo, jak to możliwe, aby gdy będziesz musiał prosić o przysługę, jest bardziej prawdopodobne, że szef się zgodzi.

(Video) Filip z konopi (1981)

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinieneś także spróbować wczuć się w firmę i jej kierownictwo; Jeśli uważasz, że potrzeba dwóch tygodni wolnego czasu z powodu zostania ojcem jest dla nich nie do przyjęcia, może znajdź innego pracodawcę. Dobry (inteligentny) pracodawca powie w momencie porodu: „może moglibyśmy go zmusić do przyjścia do pracy, ale i tak nie będzie w tym czasie dobry, lepiej, jeśli zostanie z dala przez dwa tygodnie”.

Jestem prawie pewien, że nie musisz im mówić o stanie zdrowia swojego partnera, chyba że będzie to wymagało nieobecności w Twoim imieniu poza zakresem już uregulowanych okoliczności, np. ciąża.

Zwykle istnieją przepisy chroniące Cię przed zwolnieniem po powiadomieniu obecnego pracodawcy o ciąży, ale ta firma nie jest jeszcze Twoim pracodawcą. Niektóre prawa moc zmusić cię do poinformowania ich o swoim obecnym stanie zdrowia, ale to dotyczy tego, jak daleko powinno się posunąć. Jeśli masz wątpliwości i pamiętaj, że nie jestem prawnikiem, skontaktuj się ze swoim związkiem lub skonsultuj się z prawnikiem.

Pracownicy często wypełniają formularze, aby powiadomić pracodawcę, że się spodziewają. Jeśli tego nie zrobisz, a oni dowiedzą się, zanim im powiesz, że mogą cię zwolnić bez robienia czegokolwiek z tym, jest to mało prawdopodobne, ale możliwe. Podobnie mówienie im o ciąży teraz, zamiast czekania i odwracania się w formie, jak wszyscy inni, jest prawdopodobnie samobójstwem dla twojego procesu aplikacyjnego.

(Video) Bartosz Zalewski - Śmieć czy być?

Przyjmowanie pracy ze świadomością, że nie będzie Cię przez dłuższy czas, jeśli wiesz, że nie będą w stanie funkcjonować w czasie, o którym myślisz, że nie będziesz dostępny, może być etycznie niewłaściwe. To jest coś, o czym musisz zdecydować, ale jeśli uważasz, że mogą funkcjonować bez ciebie w tym okresie, kontynuowałbym aplikację, wiedząc, że w dłuższej perspektywie skorzystają na twoich umiejętnościach. Nie ujawniaj danych osobowych, które mogą mieć wpływ na Twoją pracę, o ile jest to zgodne z prawem i Twoim zdaniem nie jest moralnie złe.

Jesteś prawdopodobnie nie łamanie w ten sposób żadnych praw, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, a jeśli zatrudnią cię i wkurzą się z tego powodu, nie wspominaj o tym wcześniej, po prostu ciesz się, jakiego rodzaju pracodawcę właśnie znalazłeś i znajdź nową pracę. Tylko pamiętaj, aby złożyć oficjalne powiadomienie, zanim wspomnisz o ciąży w miejscu pracy, aby uniknąć zwolnienia, jeśli nie spodoba się temu, co właśnie zrobiłeś.

Zakładam tutaj, że kraj / stan, w którym mieszkasz, zapewnia pewne prawa związane z procesem narodzin. Jeśli nie możesz sobie poradzić z odmową wzięcia urlopu w czasie porodu i nie ma przepisów, które zobowiązują pracodawcę do udzielenia Ci urlopu, prawdopodobnie będziesz musiał poruszyć ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby uzgodniono, że będziesz mógł wziąć wolne.

 • „Przyjęcie pracy ze świadomością, że nie będzie Cię przez dłuższy czas, może być etycznie niesłuszne” - może to prawda, jednak w tym przypadku OP stwierdził, że 1-2 tygodnie wolnego. To rejs.

Atak paniki w telewizji na żywo | ABC World News dziś wieczorem | wiadomości ABCKiedy, jeśli w ogóle, należy poruszać temat ciężarnej partnerki podczas rozmowy kwalifikacyjnej i procesu rekrutacji? Aby pytanie to było na tyle ogólne, aby mogło być przydatne dla innych, rozważ tylko następujące kwes...

W telewizji krążyło wiele (prawdziwych) historii o kobietach, które udały się do lekarza lub na ostry dyżur, skarżąc się na ból brzucha tylko po to, aby dowiedzieć się, że rodzą.. Ponieważ „wiedziała”, że ma medyczne powody, dla których nie może zajść w ciążę, nigdy nie przyszło jej do głowy, że tak jest.. Uważam, że nie musisz w ogóle tego ujawniać, jeśli jesteś na półmetku (ale bądź na bieżąco z komentarzem na temat osi czasu poniżej).. Przyjmowanie pracy ze świadomością, że nie będzie Cię przez dłuższy czas, jeśli wiesz, że nie będą w stanie funkcjonować w czasie, o którym myślisz, że nie będziesz dostępny, może być etycznie niewłaściwe.. Jesteś prawdopodobnie nie łamanie w ten sposób żadnych praw, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, a jeśli zatrudnią cię i wkurzą się z tego powodu, nie wspominaj o tym wcześniej, po prostu ciesz się, jakiego rodzaju pracodawcę właśnie znalazłeś i znajdź nową pracę.. Jeśli nie możesz sobie poradzić z odmową wzięcia urlopu w czasie porodu i nie ma przepisów, które zobowiązują pracodawcę do udzielenia Ci urlopu, prawdopodobnie będziesz musiał poruszyć ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby uzgodniono, że będziesz mógł wziąć wolne.

Atak paniki w telewizji na żywo | ABC World News dziś wieczorem | wiadomości ABCKiedy, jeśli w ogóle, należy poruszać temat ciężarnej partnerki podczas rozmowy kwalifikacyjnej i procesu rekrutacji? Aby pytanie to było na tyle ogólne, aby mogło być przydatne dla innych, rozważ tylko następujące kwest...

Ponieważ „wiedziała”, że ma medyczne powody, dla których nie może zajść w ciążę, nigdy nie przyszło jej do głowy, że tak jest.. Uważam, że nie musisz w ogóle tego ujawniać, jeśli jesteś na półmetku (ale bądź na bieżąco z komentarzem na temat osi czasu poniżej).. Przyjmowanie pracy ze świadomością, że nie będzie Cię przez dłuższy czas, jeśli wiesz, że nie będą w stanie funkcjonować w czasie, o którym myślisz, że nie będziesz dostępny, może być etycznie niewłaściwe.. Jesteś prawdopodobnie nie łamanie w ten sposób żadnych praw, w zależności od tego, gdzie mieszkasz, a jeśli zatrudnią cię i wkurzą się z tego powodu, nie wspominaj o tym wcześniej, po prostu ciesz się, jakiego rodzaju pracodawcę właśnie znalazłeś i znajdź nową pracę.. Jeśli nie możesz sobie poradzić z odmową wzięcia urlopu w czasie porodu i nie ma przepisów, które zobowiązują pracodawcę do udzielenia Ci urlopu, prawdopodobnie będziesz musiał poruszyć ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby uzgodniono, że będziesz mógł wziąć wolne.

Z wypowiedzi wielu przyszłych mam wynika, że informowanie o ciąży otoczenia, rodziny, szefa czy znajomych jest olbrzymim stresem. Gdy na teście pojawiają się dwie kreski, wiele kobiet nie posiada się z radości, jednak bardzo szybko pojawia się pytanie: komu i kiedy o tym powiedzieć? Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?

Większość przyszłych mam jest zgodna co do tego, że ojciec dziecka powinien jak najszybciej dowiedzieć się, że rodzina się powiększy .. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy kobieta nie informuje partnera o ciąży lub też nie jest pewna, kto będzie ojcem jej dziecka.. - Na szczęście zdecydowana większość tych strat dokonuje się na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie mamy tego świadomości.. Jak łatwo można się domyślić - niewiele par w tym wieku świadomie decyduje się na posiadanie dziecka.. Nie powinno się odkładać przekazania tej nowiny rodzicom w czasie, im szybciej zdecydujesz się na szczerą rozmowę, tym lepiej.. Nie masz 18 lat, a więc nie możesz przerwać edukacji, ponieważ jest to twój obowiązek do końca roku szkolnego, w którym ukończysz 17 lat.. Zazwyczaj takie historie nie kończą się optymistycznie, rodzice przejmują opiekę nad dzieckiem małoletniej, a ojciec dziecka nie jest dojrzały do nowej roli.

Zarówno lekarze, jak i producenci testów ciążowych wskazują, iż domowe badanie najlepiej wykonać w terminie spodziewanej miesiączki. W praktyce jednak podwyższone stężenie hormonu beta hCG ujawnia się w moczu nawet kilka dni wcześniej. Należy jednak pamiętać, iż wcześnie wykonany test ciążowy może...

Należy jednak pamiętać, iż wcześnie wykonany test ciążowy może dać wynik fałszywie negatywny, a w niektórych przypadkach nawet fałszywie pozytywny.. Pierwsze objawy ciąży Jak działa test ciążowy Testy ciążowe – rodzaje Kiedy zrobić test ciążowy Wiarygodność wcześnie wykonanego testu ciążowego Wiarygodność testu ciążowego – prawidłowe wykonanie Dwie kreski na teście ciążowym – co dalej. Działanie testu jest bardzo proste – po naniesieniu w odpowiedni sposób kilku kropel moczu w wyznaczone do tego miejsce (różne w zależności od rodzaju testu), niewielka płytka nasiąka i pojawia się czerwona kreska kontrolna (C).. Jeśli na teście nie pojawi się żadna kreska, wynik jest nieważny – badanie należy powtórzyć z użyciem nowego produktu.. Testy ciążowe różnią się także czułością.Standardowo wykrywają stężenie beta hCG na poziomie 20 mlU/ml, 25mlU/ml lub 30mlU/ml.. Na rynku dostępne są także testy bardzo czułe – wykrywają one stężenie beta hCG już na poziomie 10mlU/ml.. Wskazówki związane z prawidłowym wykonaniem testu zawsze umieszczone są na ulotce konkretnego produktu – należy się ich ściśle trzymać, aby uzyskany wynik testu ciążowego był wiarygodny.. Dlatego właśnie szacuje się, iż test ciążowy najwcześniej może dać pozytywny wynik 8-10 dni po stosunku.. Na tak wczesnym etapie stężenie beta hCG może jeszcze nie być na tyle wysokie, by wykryło je badanie moczu.. Wykonany w takim terminie test ciążowy może przynieść wynik fałszywie pozytywny – blada druga kreska najpewniej już nie pojawi się na teście powtórzonym następnego dnia.. Wynik testu ciążowego odczytuje się zawsze w czasie wskazanym w ulotce – nie ma sensu spoglądać na niego np.. Należy jednak pamiętać, iż test beta hCG z krwi wykonuje się takim samym terminie, co domowy test ciążowy – najwcześniej 8.-10. dnia po stosunku.. Warto wiedzieć: jak wzrasta beta hCG w ciąży Badanie laboratoryjne stężenia hormonu beta hCG w krwi pozwala nie tylko potwierdzić lub wykluczyć odmienny stan kobiety, ale też oszacować, który to tydzień ciąży i czy rozwija się ona prawidłowo.Stężenie gonadotropiny kosmówkowej w pierwszych tygodniach prawidłowej ciąży powinno wzrastać według następującego schematu:7. dzień po owulacji – 3. tydzień ciąży: mniej niż 5 mIU/ml3.. Na przykład wyższe stężenie beta hCG obserwuje się w ciąży bliźniaczej.

Videos

1. Matka, bita przez córkę postanowiła zgłosić sprawę na policję [Szkoła odc. 639]
(TVN7)
2. 比尔盖茨与妻子梅琳达宣布离婚,富豪背后的女人,究竟在想什么?
(奇異果文摘)
3. Zaburzenia lękowe
(MSCZ Pruszków)
4. Interview mit der Kontaktstelle Frau und Beruf Heilbronn-Franken
(stadtheilbronn)
5. Kobiety, polityka, władza: Dziady i panny [napisy i tłumaczenie PJM]
(Camera Femina)
6. ROZMOWA TELEFONICZNA WPATKI Z BOTEM Z FOTOWOLTAIKI
(shiven0)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Kieth Sipes

Last Updated: 04/07/2022

Views: 6476

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kieth Sipes

Birthday: 2001-04-14

Address: Suite 492 62479 Champlin Loop, South Catrice, MS 57271

Phone: +9663362133320

Job: District Sales Analyst

Hobby: Digital arts, Dance, Ghost hunting, Worldbuilding, Kayaking, Table tennis, 3D printing

Introduction: My name is Kieth Sipes, I am a zany, rich, courageous, powerful, faithful, jolly, excited person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.