Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (2022)

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (1)

Kwiaty na balkon całoroczne pozwolą nam stworzyć w naszych donicach i skrzynkach balkonowych prawdziwe cuda. Rośliny całoroczne to gatunki dekoracyjne w każdej porze roku - dzięki czemu od wiosny do zimy nasz balkon, bez większego wysiłku i nakładów pracy, będzie zachwycał. Wybierając kwiaty na balkon powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale też wymagania. Balkon wschodni czy południowy mają zupełnie inne warunki związane z nasłonecznieniem. Koniecznie poznajmy też wymagania roślin - jedne trzeba regularnie podlewać, inne muszą mieć zapewnione regularne nawożenie. W zależności od tych wymagań, rośliny mogą być kłopotliwe, chorować i wymagać nieco więcej czasu od nas. Komu brakuje czasu wybierze takie kwiaty na balkon, które nie wymagają pielęgnacja. Jakie więc gatunki roślin kwitnących posadzić? Z czym łączyć kwiaty na balkonie? Jak sadzić je w skrzynkach balkonowych? Podpowiadamy na blogu.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (2)

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (3)

Doniczki balkonowe dają wiele ciekawych możliwości aranżacji balkonu - możemy posadzić w nich byliny, a nawet krzewy. Na zdjęciach donica balkonowa Balconissima z uchwytami

Rośliny wieloletnie na balkon - zalety

Na balkonie w donicach i skrzynkach możemy posadzić nie tylko kwiaty jednoroczne, ale również rośliny całoroczne - należą tu zarówno drzewa i krzewy, jak i byliny.

Całoroczne rośliny na balkon to doskonała propozycja dla osób, które poszukują mało wymagających, atrakcyjnych gatunków. Rośliny kwitnące bylinowe mogą nawet przez cały rok wyglądać atrakcyjnie - dzięki czemu wiosną i latem stworzą piękne dekoracje, ale również jesienią i zimą sprawią, że balkon będzie atrakcyjny i zachęcający.

Rośliny balkonowe zimozielone i iglaste przez 12 miesięcy w roku są zielone, atrakcyjne. Można zarzucić im że są nieco nudne, jednak my uważamy, że to właśnie one budują trwały szkielet nasadzeń, stanowią ich solidną podstawę.

(Video) Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak je sadzić?

Do tej grupy roślin możemy zaliczyć głównie gatunki wieloletnie - co sprawia, że raz posadzone w donicach, nie będą wymagały co roku dosładzania. To praktyczne rozwiązanie dla osób zapracowanych. Rośliny zimozielone w większości również są gatunkami mało wymagającymi, właściwie po posadzeniu można o nich zapomnieć, dlatego idealnie sprawdzą się właśnie u tych osób, które nie mają czasu, lub nie lubią ogrodnictwa.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (4)

Możemy łączyć ze sobą gatunki w podobnej tonacji kolorystycznej, lub tworzyć kompozycje kontrastowe. Na zdjęciu doniczka Yula z uchwytem

Kwiaty balkonowe - jakie gatunki wybrać?

Kwiaty balkonowe całoroczne pozwolą nam zaaranżować balkon w sposób zaskakujący, efektowny, ale też oszczędny. Wybierając rośliny balkonowe bylinowe, oszczędzamy pieniądze i czas, bowiem rośliny wieloletnie pozostaną z nami na lata, co wiosnę odbijając w donicy, a także nie musimy ich co kilka tygodni wymieniać. Jakie rośliny balkonowe wieloletnie warto posadzić w donicach i skrzynkach na balkonie?

Kwiaty balkonowe wieloletnie - gatunki

Bardzo dobrze w donicach rosną rozchodniki okazałe. To roślina zdecydowanie na dobrze nasłonecznione stanowisko, rojniki i rozchodniki będą zdobić balkon południowy i poradzą sobie tam idealnie. Rozchodnik okazały ma urocze kwiatki, które pojawiają się późnym latem i pozostają prawie do końca roku. Poszczególne gatunki różnią się kolorem kwiatów i liści - kwiaty mogą być różowe, białe, kremowe lub czerwone, natomiast ich liście są najczęściej zielone, albo bordowe. Wiosną rozchodnik ma zwarty pokrój, i wysokość około 20 cm, latem rozwijają się baldachowate kwiatostany, które osiągają wysokość około 50 cm.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (5)

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (6)

Kwiaty i krzewinki kwitnące, uprzyjemnią nam letni relaks na balkonie. Warto wybierać gatunki pachnące, o zapachu delikatnym, ale przyjemnym np. róże, lawenda. Na zdjęciach donica klasyczna Classico 60 i donica Balconera Color 50

Czy uda nam się znaleźć jakieś rośliny balkonowe, które zakwitną na zacienionym balkonie. Miejsce, gdzie promienie słoneczne docierają w niewielkiej ilości, idealnie nadają się do uprawy brunery wielokwiatowej. Brunera ma sercowate liście, które często mają jaśniejszą obwódkę. Kwitnie atrakcyjnie, drobne i niebieskawe kwiaty przypominają niezapominajki - kwitnie wiosną. Brunera nie jest dekoracyjna tylko w okresie kwitnienia, ale przez miesiące letnie i jesienne również, sprawiają to ciekawie wybarwione liście.

(Video) Rośliny na balkon i taras [W Twoim ogrodzie]

Atrakcyjne kwitnienie w donicach na balkonie zapewnią nam kwiaty balkonowe z rodziny wrzosowatych - wrzosy i wrzośce. To rośliny balkonowe, które nie sprawdzą się na stanowiska cieniste - zdecydowanie lepiej rosną na nasłonecznionym stanowisku. Rośliny wrzosowate potrzebują kwaśnej gleby, ucieszy je też regularne podlewanie.

Wśród roślin balkonowych kwitnących i atrakcyjnych, koniecznie trzeba docenić hosty i żurawki. Mimo, że to głównie ich liście stanowią element dekoracyjny, to również kwiaty u tych dwóch gatunków potrafią zaskoczyć.

Hosty, inaczej zwane funkiami mają kwiaty dzwoneczkowate, w kolorze białym lub fioletowym. Kwitnienie jest długie, a kwiaty pojawiają się na przełomie maja/czerwca, w zależności od odmiany.

Żurawki to gatunki o kolorowych liściach, ale ich kwiaty również są godne uwagi. Żurawki mają drobne kwiaty, w kolorze białym lub czerwonym, które kwitną kilka tygodni, a żeby jeszcze przedłużyć ten efekt, roślinę należy systematycznie podlewać.

Długim okresem kwitnienia i dekoracyjnymi liśćmi w sezonie charakteryzują się liliowce. Należą do kwiatów balkonowych, o których po posadzeniu możemy zapomnieć. Liliowce są bardzo trwałe i odporne na suszę. Mają duże, kielichowate kwiaty, w każdym, poza niebieskim, kolorze. W bujnych, zielonych liściach w czasie lata pojawiają się liczne, sztywne łodygi, z wieloma, dużymi kwiatami.

Bardzo efektownie i obficie kwitnie werbena patagońska. To modna bylina o wzniesionych, szorstkich łodygach i ciemnozielonych liściach, która ma liczne, fioletowe, baldachowate kwiaty. Kwiaty werbeny kochają motyle i pszczoły. Razem z werbeną możemy posadzić szałwię, która kwitnie na ten sam kolor, lawendę, roztaczają przyjemny, intensywny zapach, lub jeżówkę purpurową - która kwitnie długo i wytrwale aż do mrozów, ale wymaga wilgotnego podłoża.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (7)

Jeżówka purpurowa w połączeniu z szarłatem, lawendą i trawą ozdobną to mocna i odporna na suszę kompozycja na balkon. Na zdjęciu donica Lechuza Balconera Stone

Mówiąc o gatunkach wieloletnich roślin balkonowych, nie można zapomnieć o trawach ozdobnych. Trawy ozdobne to efektowne rośliny, które najlepiej sprawdzą się na słonecznym balkonie, w większości dobrze znoszą suszę. Trawy różnią się między sobą barwą liści, wysokością i kwiatami. Ich kwiaty to efektowne kwiatostany, które rozwijają się pod koniec lata. Kwiatostany przycinamy wczesną wiosną, dzięki czemu zdobią nasz balkon również zimą.

(Video) Jakie rośliny warto wybrać na balkon? Część 1.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (8)

Bujna, wielokolorowa kompozycja z surfini drobnokwiatowej jest efektowną dekoracją donicy kaskadowej. Na zdjęciu doniczka Cascada Color.

W wiszących donicach możemy posadzić gatunki przewieszające się, o pokroju przewisłym, lub pnącza. Ciekawym pnączem jest bluszcz pospolity, który ma całoroczne, ciemnozielone liście. Bardzo dekoracyjne są jego owocostany, zawiązujące się wiosną, natomiast kwitnienie przypada na jesień - wrzesień, październik.

Wśród ciekawych roślin okrywowych pojawia się barwinek pospolity. Jego błyszczące liście są tylko tłem dla drobnych, fioletowych kwiatków. Barwinek możemy sadzić jako roślinę okrywową w donicach z krzewami.

Całoroczne rośliny- jakie gatunki posadzić z kwiatami?

Poszukując na balkon roślin zimozielonych, musimy uwzględnić warunki jakie na nim panują.Inne odmiany możemy posadzić na stanowisku słonecznym, a inne na cienistym, dlatego nasze roślinki muszą być dopasowane do stanowiska. Rośliny rosnące na odpowiednim miejscu, zgodnym z ich wymaganiami, są zdrowe, atrakcyjne, nie chorują i nie wymagają naszej uwagi.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (9)

W donicach na balkonie możemy uprawiać też rośliny jadalne. Na zdjęciu doniczka Cascada Color.

Wyzwaniem jest również dopasowanie roślin do donic - nie każdy gatunek sprawdzi się posadzony w donicy. Co można posadzić w donicy? Tylko gatunki, których system korzeniowy odnajdzie się w takiej sytuacji. Donica, ograniczająca bryłę korzeniową, to wyzwanie dla wielu roślin. Rośliny rosnące w pojemnikach muszą być również odporne na niskie temperatury, a także suszę.

Pamiętajmy też, że na balkonie dysponujemy ograniczoną przestrzenią - wybrane drzewa i krzewy muszą mieć niewielkie rozmiary, a byliny ekspansywne.

(Video) Jakie rośliny można zimą uprawiać na balkonach i tarasach?

ROŚLINY BALKONOWE - gatunki drzew i krzewów

Rośliny WIELOLETNIE na balkon to bogata grupa drzew i krzewów iglastych i zimozielonych. Dzięki ich wytrzymałości, niewielkim wymaganiom i dekoracyjności możemy stworzyć w donicach naprawdę ciekawe kompozycje.

Spośród drzew i krzewów zimozielonych, idealnych do sadzenia w donicach godna jest sosna górska - kosodrzewina.

To wdzięczny, iglasty, wolno rosnący krzew, który idealnie sprawdzi się w posadzony w doniczkach. Kosodrzewina należy do roślin wieloletnich zupełnie niesprawiających problemów. Jest odporna na trudne warunki, nie choruje. Kosodrzewina ma gęsty pokrój, który dodatkowo można kształtować, przycinając jej pędy. Ładnie się wtedy zagęszcza, ale nie jest to konieczne. Kosodrzewina rośnie bardzo wolno, dlatego bez obaw możemy posadzić ją nawet na niewielkiej przestrzeni. Dla sosny górskiej najlepsze będzie stanowisko słoneczne, a podłoże w donicy przepuszczalne, żyzne, o odczynie wapiennym.

Jałowiec płożący to kolejna zimozielona roślina, którą z powodzeniem możemy uprawiać na stanowiskach słonecznych i lekko zacienionych. Jałowiec ma kłujące igły, które po roztarciu wydzielają przyjemny zapach. Z roślin iglastych możemy posadzić cyprysiki, np. cyprysik groszkowy, lub świerk biały Conica.

Poza iglakami, w donicach możemy sadzić krzewy liściaste. Godnym Uwagi jest pięciornik krzewiasty - który łączy dekoracyjne liście i atrakcyjne kwiaty. Pięciornik najlepiej czuje się w na stanowisku lekko ocienionym, niż w pełnym słońcu. Tworzy gęstą nieregularną, lekko zaokrągloną kulę, o ażurowych liściach. Kwiaty w kolorze żółtym, czerwonym lub pomarańczowym, wybarwiają się lepiej w półcieniu. To one są jego największą ozdobą.

Innym atrakcyjnym krzewem do uprawy w doniczkach jest trzmielina Fortune'a. To zimozielony krzew liściasty, który nie zrzuca liści na zimę. Liście pozostają przez cały rok na jej gałązkach. Trzmielina Fortune'a ma zielono-kremowe okrągłe liście. Późną wiosną kwitnie, ale kwiaty są niepozorne. Jesienią natomiast zawiązuje biało-kremowe owoce. To bardzo dekoracyjny i mało wymagający krzew, który bardzo dobrze znosi cięcie. Możemy kupić odmiany płożące i szczepione na pniu, a także takie o listach żółto-zielonych. Na balkonach możemy uprawiać ją na stanowisku słonecznym i lekko ocienionym. Podłoże powinno być lekko kwaśne, utrzymujące wilgotność. Trzmielina to odmiana, która może zastąpić pnącza - z łatwością wspina się na podpory, kratownice, pergole. Będzie ładnie wyglądać na balustradzie balkonu.

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (10)

Z kwitnących gatunków wieloletnich godne uwagi są hortensje ogrodowe. Na zdjęciach donica Balconera Color 50

Wieloletnie rośliny w donicach - jak je pielęgnować ?

Poszukując kwiatów na balkon, powinniśmy mieć na uwadze, jak zmienne warunki atmosferyczne będą na nie oddziaływać. Aby chronić kwiaty balkonowe wieloletnie przed przemarzaniem, donice musimy starannie okrywać. W czasie sadzenia roślin wieloletnich nie zapomnijmy o izolacji donicy od wewnątrz - co zapobiega przemarzaniu. Na zimę na wierzchu donicy ułóżmy geowłókninę, lub stroisz z igliwia, nie zapomnijmy też, że regularne podlewanie zimą roślin iglastych jest obowiązkowe, kiedy temperatura wzrasta powyżej zera.

(Video) Najlepsze Trawy Ozdobne do donic. Jak dbać, sadzić, pielęgnować

Kwiaty na balkon całoroczne - jakie gatunki i jak sadzić? (11)

Kompozycje wieloletnie w donicach możemy sadzić w tradycyjnych skrzynkach, lub ciekawych donicach kaskadowych. Na zdjęciu doniczka Cascada Color.

Wieloletnie rośliny balkonowe są atrakcyjną dekoracją skrzynek i donic. Za ich sprawą balkon w łatwy sposób staje się atrakcyjny i zachęcający. Rośliny takie jak wieloletnie kwiaty na balkon będą atrakcyjne i mało wymagające, pozwolą nam oszczędzić czas i pieniądze, oferując w zamian atrakcyjny widok.

FAQs

Jakie kwiaty na balkon w marcu? ›

Najlepsze kwiaty na balkon. Wczesna wiosna to idealny moment, by zasadzić kwiaty cebulkowe. W marcu postawmy więc na przebiśniegi, krokusy, żonkile i pierwiosnki. Wczesna wiosna to również dobry czas, by zasadzić stokrotki, które są odporne na niskie temperatury.

Jakie kwiaty na balkon nie wymagające częstego podlewania? ›

Kwiaty na balkon niewymagające częstego podlewania to między innymi osteospermum (stokrotka afrykańska), niezapominajka, barwinek, petunia, a także sukulenty jak np. kalanchoe i wszystkie odmiany rojników. 1.

Jakie kwiaty na balkon słoneczny i wietrzny? ›

Kwiaty na balkon słoneczny i wietrzny

Dość dobrze w takich warunkach radzą sobie pelargonie rabatowe, ale bluszczolistne już nie. Nie nadają się też tutaj surfinie i petunie. Najodpowiedniejsze są gatunki niskie, o zwartym pokroju. Polecamy aksamitki i begonię stale kwitnącą.

Jakie kwiaty do donic wieloletnie? ›

Rośliny wieloletnie w donicach na taras

Należą do nich hosty, bergenie, żurawki, oraz liczne rojniki. Oprócz nich dostępne są także: rozchodniki, mało wymagające trawy ozdobne, oraz jeżówki, werbeny, liliowce, goździki, dzwonki. Jeżeli na tarasie mamy kratownicę lub pergolę, możemy posadzić przy niej pnącza.

Jakie rośliny wieloletnie do donic? ›

Rośliny wieloletnie nadające się do uprawy w donicach

tulipany, hiacynty, krokusy; - byliny, np. rozchodniki, rojniki, lawenda, dzwonek karpacki, goździki; - zioła, np.

Kiedy pierwsze kwiaty na balkon? ›

Rośliny balkonowe sadzimy dopiero w drugiej połowie maja, kiedy minie już groźba przymrozków. Aby zapewnić optymalne warunki wzrostu roślin, należy je obficie i regularnie podlewać, najlepiej wczesnym rankiem i po południu. Wody musi być tyle, aby przelała się przez drenaż.

Co sadzić w lutym na balkonie? ›

Luty to najlepszy okres na rozpoczęcie uprawy warzyw z rozsady. I tak w połowie lutego siejemy wczesne odmiany kapustny, kalarepy, kalafiora oraz sałaty, pomidorów, selera, pora, cebuli i bobu.

Jakie kwiaty na balkon na wiosnę? ›

Do typowych kwiatów wczesnowiosennych na balkon należą:
 • narcyzy;
 • tulipany;
 • krokusy;
 • stokrotki;
 • hiacynty (o uprawie hiacyntów przeczytasz w tym artykule).
Jan 2, 2018

Jakie kwiaty odporne na upal? ›

Do najbardziej odpornych na słońce i suszę kwiatów (zaraz obok kaktusów) należą sukulenty.
...
Inne rośliny, które dobrze radzą sobie ze słońcem i suszą, to między innymi:
 • kalanchoe;
 • rojnik;
 • rozchodnik;
 • eszeweria;
 • stapelia;
 • lewizja liścieniowa;
 • portulaka wielokwiatowa;
 • lawenda;
May 7, 2021

Jakie kwiaty najlepsze są na balkon? ›

Doskonałym wyborem na zacieniony balkon będą: begonie bulwiaste, lobelie przylądkowe, bratki, ostróżki, lawenda, niecierpek walleriana, żeniszek meksykański i tytoń oskrzydlony. Wiosną z kolei fantastycznie sprawdzą się tu niezapominajki i pierwiosnki.

Jak łączyć kwiaty na balkon? ›

Kwiatami, które najczęściej wybieramy urządzając balkon są pelargonie i petunie, czasem jednak warto poeksperymentować, tworząc kompozycje z kilku różnych roślin. Najlepszy efekt uzyskamy, łącząc ze sobą okazałe i pięknie kwitnące gatunki z ciekawymi, ale znacznie skromniejszymi roślinami wypełniającymi.

Jakie kwiaty do donic na słońce? ›

W takich donicach dobrze sprawdzą się tu pelargonie (nie tylko klasyczne rabatowe i bluszczolistne, ale tez angielskie i pachnące), a także wszelkie odmiany petunii (jest ich teraz bardzo wiele: surfinie, supertunie, milion bells itd.), odmiany werbeny (tamari, tapien), scewola, złocień, koleus, heliotrop, diascia, ...

Jakie rośliny zimozielone na balkon? ›

Inne warte uwagi ozdobne liściaste rośliny zimozielone to m.in. trzmielina Fortue'a, bukszpan wieczniezielony, lawenda wąskolistna i wielokolorowa dąbrówka rozłogowa. Na balkonie można uprawiać również wrzosy, które jesienią stanowią dekorację balkonu i dobrze znoszą zimę.

Jakie kwiaty na balkon w zimie? ›

Gatunki zimozielonych roślin

Warto zdecydować się na bukszpany, berberysy brodawkowe, bluszcze lub laurowiśnie wschodnie. Także interesującą ozdobą na jesień i zimę będzie ostrokrzew okółkowy lub jabłoń. Właśnie w tym okresie rośliny zimozielone są bardzo widoczne.

Jakie rośliny doniczkowe można sadzić razem? ›

Można zestawiać ze sobą odmiany jednego gatunku różniące się kolorem kwiatów, np. pelargonie bluszczolistne lub niecierpki o kwiatach białych, różowych i bordowych. Dobry efekt osiąga się też łącząc rośliny kilku gatunków o zróżnicowanym pokroju, ale barwie kwiatów w jednej tonacji.

Jak sadzić kwiaty w dużych donicach? ›

Przed posadzeniem rośliny warto na samo dno donicy nasypać grys lub zwykły żwir, który zapewni stabilność. Następnie wykładamy donicę folią lub wyściółką i układamy glinę. Dopiero na tak przygotowane podłoże aplikujemy odpowiedni rodzaj ziemi wraz z nawozem i sadzimy roślinę.

Jakie rośliny sadzimy w marcu? ›

Marzec to czas na wysiew wprost do gruntu bylin odpornych na spadki temperatury. Są to: dzwonki karpackie, orliki, gęsiówka i astry alpejskie. Możemy wysiewać również łubiny i słonecznik. Wysiane we wcześniejszym terminie będą kwitły dłużej i bujniej.

Kiedy można siać kwiaty wieloletnie? ›

Termin siewu

Tak naprawdę to rośliny wieloletnie najlepiej siać wczesną wiosną. Zazwyczaj kiełkują długo, więc na pojawienie się pierwszych okazów możemy czekać do kilku tygodni. Młodym siewkom należy zapewnić odpowiednią ilość światła i obniżyć temperaturę do 18o C, aby nie wyrosły wątłe.

Co do doniczek na wiosnę? ›

Uzupełnieniem wiosennych kwiatów mogą być rośliny ozdobne z liści jak bluszcz pospolity, czy też żurawki. Nasze wiosenne dekoracje możemy uzupełnić również iglakami, czy bukszpanem, który zwłaszcza w czasie Wielkanocy, będzie podkreślał urok naszych donic.

Jakie kwiaty sadzić w marcu do doniczek? ›

Do kwiatów, które można już sadzić w marcu i na początku kwietnia, należą: nagietki, ślazówki, pozłotki, groszek pachnący, chaber bławatek, onętek, portulanka wielokwiatowa, aster chiński. Jeśli wiemy, że mają się pojawić przymrozki, warto zabezpieczyć nasiona jeszcze agrowłókniną.

Jakie kwiaty cebulowe sadzimy w marcu? ›

W marcu sadzimy do ogrodów cebule późno kwitnących odmian lilii, trawy ozdobne i paprocie ogrodowe. Rośliny te źle znoszą sadzenie na jesień i często wymarzają zimą. Pamiętajmy, że sadzić je można dopiero, gdy ziemia całkowicie odmarznie.

Jakie rośliny cebulowe sadzimy w marcu? ›

- Najlepiej, aby w takich donicach znalazły się pierwsze wiosenne kwiatki czyli prymulki, bratki a także rośliny cebulowe takie jak m.in. narcyzy, tulipany, hiacynty, krokusy czy przebiśniegi - radzi Katarzyna Kapias-Blokesz z Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju.

Jakie kwiaty nie boją się mrozu? ›

krwawnik pospolity, dzwonek skupiony, wiązówka błotna, wielosił błękitny, skalnica gronkowa, aster nowoangielski i nowobelgijski, fiołek labradorski.

Co sadzić w lutym na balkonie? ›

Luty to najlepszy okres na rozpoczęcie uprawy warzyw z rozsady. I tak w połowie lutego siejemy wczesne odmiany kapustny, kalarepy, kalafiora oraz sałaty, pomidorów, selera, pora, cebuli i bobu.

Jakie kwiaty na balkon w zimie? ›

Gatunki zimozielonych roślin

Warto zdecydować się na bukszpany, berberysy brodawkowe, bluszcze lub laurowiśnie wschodnie. Także interesującą ozdobą na jesień i zimę będzie ostrokrzew okółkowy lub jabłoń. Właśnie w tym okresie rośliny zimozielone są bardzo widoczne.

Jakie rośliny można sadzić w marcu? ›

Marzec to czas na wysiew wprost do gruntu bylin odpornych na spadki temperatury. Są to: dzwonki karpackie, orliki, gęsiówka i astry alpejskie. Możemy wysiewać również łubiny i słonecznik. Wysiane we wcześniejszym terminie będą kwitły dłużej i bujniej.

Videos

1. KWIATY NA BALKON. Jak dobierać, komponować rośliny balkonowe? Z czym sadzić pelargonię, surfinię ?
(Make Your Life Greener)
2. rośliny zimozielone do ogrodu ,na taras i balkon
(ogród mówi)
3. BALKONOWE KWIATY DONICZKOWE CAŁOROCZNE #rewe DO DOMU DO OGRODU 🧡🎈NA TARAS💥 .Nr.163
(Babcia Bożenka Robótki🧡 na Drutach i inne Robótki)
4. Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy
(Urzadzamy)
5. Piękne balkony i tarasy - Sadzimy rośliny.
(GREEN CANOE)
6. Jakie rośliny warto wybrać na balkon? Część 2. Ekologiczna broń przeciw komarom
(Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Roderick King

Last Updated: 10/08/2022

Views: 5432

Rating: 4 / 5 (71 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Roderick King

Birthday: 1997-10-09

Address: 3782 Madge Knoll, East Dudley, MA 63913

Phone: +2521695290067

Job: Customer Sales Coordinator

Hobby: Gunsmithing, Embroidery, Parkour, Kitesurfing, Rock climbing, Sand art, Beekeeping

Introduction: My name is Roderick King, I am a cute, splendid, excited, perfect, gentle, funny, vivacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.