Międzynarodowa miłość: Jak powiedzieć "Kocham cię" w 15 różnych językach | FluentU Language Learning (2022)

„Oh my gosh, that' s my favorite song too—I, like, totally love you!”

Uwielbiam ciasto czekoladowe, a ja kocham cię za to, że mi je dałeś!”

wydaje się, że my, Anglicy, jesteśmy winni zbyt lekkiego używania słowa” I love you”.

gdzie indziej na świecie słowo na ” L ” jest ciężką, poważną i znaczącą rzeczą-zdecydowanie nie należy jej dostarczać w mgnieniu oka.,

Jeśli zastanawiasz się, jak kochankowie z całego świata i jego różnych kultur wyrażają miłość i uczucie, to jesteś we właściwym miejscu.

Czy ty też jesteś jednym z poniższych?

jesteś entuzjastycznym lingwistą, który chce dodać więcej różnorodnych zwrotów do swojego wielojęzycznego arsenału.

jesteś beznadziejnym romantykiem, a miłość uczy się więcej o miłości—i jej różnych wyrazach.

masz to źle dla jednej wyjątkowej osoby, której językiem ojczystym nie jest angielski, i chcesz im dokładnie powiedzieć, co czujesz w ich ojczystym języku.,

chcesz zaimponować każdemu potencjalnemu zainteresowaniu miłością, które spotkasz ze swoim światowym wyrafinowaniem, mówiąc „Kocham Cię” dźwiękami, których nigdy wcześniej nie słyszeli.

Jeśli odpowiedziałeś ” tak ” na którekolwiek z powyższych, ten post jest w 100% dla Ciebie! Jeśli powiedziałeś ” nie ” wszystkiemu, to brzmi jakbyś potrzebował trochę więcej międzynarodowej miłości w swoim życiu, więc czytaj dalej, ty wspaniały kurduplu.

Pobierz: ten wpis na blogu jest dostępny jako wygodny i przenośny plik PDF, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Kliknij tutaj, aby otrzymać kopię. (Download)

1., Je t ' aime

język: francuski

nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie tej miłosnej listy niż francuski – a co za tym idzie Paryż, miasto miłości. Ludzie na całym świecie podróżują do Paryża, aby się zakochać … w jedzeniu, miejscu i, oczywiście, ludziach. Jeśli twój kochanek jest z francuskiej perswazji, po prostu powiedz: „Je t' aime.”

do tego nie potrzebujesz nawet kwiatów ani czekoladek. Powiedz to wistnymi oczami, czarującym uśmiechem i twarzą, która mówi: „Naprawdę cię kocham” , a będziesz złoty.

można by na końcu napisać po francusku „mój kochany”., Powiedz: „ma chérie”, jeśli mówisz to kobiecie lub „mon chéri”, jeśli wyznajesz miłość mężczyźnie.

(Video) O miłości do siebie, od której wszystko się zaczyna - Katarzyna Miller i Wojciech Eichelberger

2. Te amo

Język: hiszpański

hiszpańskojęzyczni są prawdopodobnie jednymi z najbardziej pasjonatów na zielonej ziemi Boga. Można spróbować tej pasji w ich jedzeniu, usłyszeć ją w ich muzyce i na pewno można to zobaczyć w ich tańcach. Wystarczy sprawdzić niektóre procedury salsa, bachata lub tango, aby zobaczyć, co mam na myśli. To ta dzika Tęsknota i pragnienie, które ledwo można opanować, rodzaj namiętności.,

słodkie i proste słowa te amo doskonale ujmują tego ducha zakochanych zagubionych w swoich ramionach. To nieformalny zaimek, wyrażający prawdziwą intymność. A hiszpańskojęzyczni nie rzucają amo lekko—są inne sposoby na powiedzenie „lubię”, „lubię dużo” i „lubię-lubię”w ich języku. Amo jest zarezerwowane dla prawdziwej transakcji.

Jeśli chcesz umieścić tam „forever”, ponieważ jesteś absolutnie pewien, że to z nimi musisz spędzić resztę życia, możesz powiedzieć: „te amo para siempre.”

3., Ich liebe dich

język: niemiecki

wbrew powszechnemu błędnemu przekonaniu „zimnego, wyrachowanego niemieckiego”, Deutsche wiedzą, jak się zakochać. Wielki czas!

cały świat też się w nich zakochuje. Zapytaj Heidi Klum, Claudię Schiffer i Diane Kruger. Jeśli więc kiedykolwiek w tym życiu zakochasz się w przystojnym lub pięknym Niemcu, bądź gotów powiedzieć: „Ich liebe Dich.”

masz to w torbie. Nigdy nie wiadomo, na Jakiego wspaniałego człowieka wpadniesz na ulicach Berlina., (To naprawdę pomaga, że wiele z nich ma przezroczyste niebieskie oczy i wspaniałe faliste blond włosy. Mówię tylko o Davidzie Hasselhoffie!)

4. 我爱你 (Wo Ai Ni)

język: mandaryński chiński

Chińczycy mają powiedzenie: „serca kochanków są ze sobą połączone i zawsze biją jak jedno.”

Romantyczne, prawda? Tak, ale to nie odnosi się do twojego szczęśliwego romansu. Tekst pochodzi z melancholijnego wiersza, w którym pisarz wyraża głęboki żal za to, że nie miał szansy poślubić miłości swojego życia., To jak dwoje kochanków przeznaczonych do bycia razem, ale rozerwanych przez niewyobrażalne okoliczności.

nie chcesz być w tej samej sytuacji, prawda?

to na co czekasz?! Przyznaj się i powiedz: „Wo Ai ni.”

tylko małe ostrzeżenie, „kocham cię” może być trochę zbyt silne w chińskiej kulturze. Rodzice i dzieci rzadko mówią to sobie nawzajem. Więc, dla Twojego wyznania podziwu, wypuszczenie odpowiednika „lubię cię” jest całkowicie w porządku i czasami byłoby bardziej odpowiednie. Aby to zrobić, po prostu powiedz: „wǒ xǐ huān nǐ.,”

to dobry przykład tego, jak kontekst jest bardzo ważny w nauce języków-musisz nauczyć się więcej niż tylko słów i zwrotów. Na szczęście FluentU sprawia, że nauka słów i zwrotów w kontekście jest naprawdę łatwa.

FluentU wykorzystuje prawdziwe filmy-takie jak teledyski, zwiastuny filmowe, wiadomości i inspirujące rozmowy—i zamienia je w spersonalizowane lekcje nauki języka.

5. 愛してる (Aishiteru)

Język: japoński

Czy wiesz, że w Japonii kobiety mają dawać prezenty w Walentynki?

właśnie!, Ale nie martwcie się Panie, mężczyźni mają swój własny dzień miesiąc później, 14 marca, w tak zwany biały dzień. Następnie dają prezenty różnego rodzaju swoim partnerom. (Czekoladki są wielkim hitem w obu przypadkach.)

ale to w żaden sposób nie znaczy, że kultura japońska nie jest konserwatywna pod względem oddawania słowa Na L. W rzeczywistości” miłość „to bardzo mocne słowo, a wyrażenia” miłość ” nie są zbyt powszechne w japońskiej kulturze—poza tymi serialami, które wszyscy tak lubimy.

(Video) Miłość leczy rany. Katarzyna Bonda. Audiobook PL

więc używaj „Aishiteru” tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę oddany osobie, którą mówisz., Japończycy tego nie lekceważą.

ale jeśli naprawdę chcesz powiedzieć swojemu partnerowi, jak bardzo go lubisz, możesz powiedzieć „大きき” (daisuki), co oznacza „bardzo cię lubię.”

6. 사랑해 (Saranghae)

Język: koreański

prawdopodobnie słyszałeś o tym, jeśli zwykle masz Koreańskie dramaty i filmy., Podobnie jak przysłowiowa, ale słodka przejażdżka na barana, którą mężczyzna prowadzi do komicznie pijanej bohaterki, „saranghae” jest praktycznie wymaganą linią dla koreańskich scenariuszy, Zwykle wypowiadaną przez przystojnego aktora przemoczonego w ciężkiej ulewie, podczas gdy kobieta jego marzeń płacze za zamkniętymi drzwiami.

Kiedy mówisz „saranghae”, odpowiedź, której szukasz, prawdopodobnie brzmiałaby: „judo sarang haeyo.”(Też cię kocham!,)

jeśli druga osoba odpowiada z czymś w pobliżu, „chin-goo RO namgo shipuyo,” (chcę pozostać przyjaciółmi), to może po prostu nie są one do ciebie … ale może również po prostu dostał przyjaciela na całe życie, jeśli rzeczy nie są zbyt niezręczne po tej wymianie.

Jeśli jednak powiedzą: „je boomonimkge insa deuriruh gayo” (chciałbym, żebyście poznali moich rodziców), to … gratulacje i najlepsze życzenia!

7. ٲنَا بحببكك (Ana Bahebak)

język: arabski

istnieje około 200 milionów osób mówiących po arabsku, z bogatą kulturą i tradycją sięgającą tysiącleci.,

Arabskie kobiety mogą być bardziej konserwatywne i ubierać się nieco skromniej niż jesteś przyzwyczajony do (w zależności od kraju i kultury pochodzenia), ale nie popełnij błędu, są tak błyskotliwe i uparte jak inne nowoczesne kobiety. Dlatego musisz być przygotowany, aby prawidłowo zadeklarować swoją miłość—nie mniej to zrobi.

bez względu na to, w jakiej osobie po arabsku się zakochasz, „Ana bahebak” to magiczne słowa, których potrzebujesz.

8. (Main tumse pyar kartha hoon)

Język: hindi

ponad sześćdziesiąt procent Hindusów nadal woli aranżowane małżeństwa., Ale nie martw się, wielu mówi, że miłość musi być częścią równania.

i, hej, naprawdę się wyprzedzamy, mówiąc o ślubie i Weselu tutaj (które, nawiasem mówiąc, trwają 3 dni i obejmują całe miasto i całe mnóstwo rytuałów i imprez).

najważniejsze jest to, że „main tumse pyar karta hoon” jest frazą, której potrzebujesz, aby wyrazić miłość do kobiety. Aby wyrazić tę najgłębszą emocję człowiekowi, powiedz: „main tumse pyar karti hoon.”

9., Σαγαπώ (Se agapo)

język: grecki

Po długim dniu filozofowania i hipnotyzowania tłumów, Sokrates musiałby iść do domu, do swojej równie kłótliwej żony. Zastanawiałeś się kiedyś, jak powiedziałby jej „kocham cię”?

Se agapo. To słowa, które usłyszyłby Xanthippe.

a pozdrawiając Wielkiego Sokratesa przy drzwiach, pewnie powie „mou leípeis”, co po grecku oznacza „tęsknię”, ale tłumaczy się znacznie bliżej „brakuje mi Ciebie.”

słowa te są używane do dziś we współczesnej Grecji.

(Video) Jak to jest kochać Jaśka? - Krystyna Szyszko (wdowa śp. prof.) | Otwartym Tekstem odc. 240

10., Ti amo

Język: włoski

przychodzimy teraz do języka samego Casanovy—włoskiego—który jest uważany przez wielu za prawdziwy język miłości.

Jeśli badasz kobiety Na Ziemi i zapytasz je, kim są najlepsi kochankowie, Włosi na pewno będą na szczycie listy. Ten stereotypowy włoski ogier ma tę agresywność i pewność siebie, że wiele kobiet jest pociągających. On ma ten jednomyślny cel w życiu, a to jest zmieść cię z nóg.

ale oczywiście, jak wszystkie stereotypy, nie należy tego traktować strasznie dosłownie., Włosi, niezależnie od płci, mówią jednym z najbardziej pasjonujących języków. Będą oczarować swoją drogę do twojego serca.

więc jak usłyszysz „ti amo”, to lepiej uważaj—ten Włoch chce, żebyś się zakochał.

11. Я тебя люблю (я тебя люблю)

język: rosyjski

z rosyjskiego z miłością. Jestem pewien, że James Bond (wiesz, 007) zgodzi się, że Rosjanie znają się na sztuce miłości i uwodzenia.

zapoznaj się z nimi i naucz się rosyjskiego „Kocham Cię”: Ya tebya liubliu., (Powiedz ostatnie słowo trzy razy szybko, a zacznie brzmieć jak ” miłość, miłość, miłość.”)

12. אני אוהב אותך (Ani ohev otakh)

język: hebrajski

tradycyjne poglądy na temat miłości związane z hebrajskim wskazują, że miłość nie jest po prostu emocją. Miłość jest raczej działaniem, uroczystym życiowym zobowiązaniem, a nie tylko ciepłym, zawrotnym uczuciem motyli w żołądku, gdy przechodzi zauroczenie.

i mają do tego słownictwo. Hebrajski jest innym z tych języków, w których wyrażenia miłości różnią się w zależności od tego, kto wyznaje miłość.,

Jeśli mówisz „Kocham Cię” kobiecie, to możesz powiedzieć:” ani ohev otakh.”

13. Nemehotatse

język: Cheyenne

Cheyenne to indiańskie plemię zamieszkujące Wielkie Równiny Minnesoty, Montany, Oklahomy, Kolorado, Wyoming i Dakoty Południowej.

Rdzenni Amerykanie mają powiedzenie: „pewne rzeczy przyciągają wzrok, ale ścigają tylko te, które chwytają serce.,”

a kiedy ktoś uchwyci twoje serce, ścigaj go i zmiataj z nóg, wydając to słowo: Nemehotatse. To Cheyenne mówi: „Kocham Cię.”Używaj go tylko wtedy, gdy naprawdę kogoś kochasz.

14. Mahal kita

język: Tagalog

Tagalog jest językiem używanym na Filipinach.

Mahal kita jest używany bez względu na płeć lub płeć znaczącej innej osoby. Chociaż mówi się głównie w kontekście romantycznym, wyrażenie to jest czasami używane do wyrażenia miłości do rodziców i przyjaciół.,

(Video) Jak znaleźć miłość - LIVE z 26 lipca 2022

Jeśli chcesz zwiększyć domniemaną intensywność tej „miłości” i oznaczać, że naprawdę, naprawdę kochasz tę osobę, możesz podwoić lub nawet potroić słowo mahal (miłość) i umieścić słowo na między nimi. Tak więc wyrażenie staje się teraz: „Mahal na mahal na mahal Kita.”

nawiasem mówiąc, mahal oznacza również” drogi ” po Filipińsku. Kobiety często żartują, że ich chłopcy mogą łatwo udowodnić, jak bardzo mahal (kocham) je w zależności od tego, jak mahal (drogie) są ich prezenty.

15., ᓇᒡᓕᒋᕙᒋᑦ (nagligivaget)

język: inuktitut

zarezerwowaliśmy nagligivaget, Inuicki sposób powiedzenia „Kocham Cię”, na koniec, aby udowodnić, że nawet na krańcach ziemi, nawet w najzimniejszych miejscach, ciepło miłości i żar namiętności pierścienie prawdziwe.

nawet gdy jest tak zimno, że kilka razy zakrywasz całe ciało. Nawet jeśli tylko wasze nosy są wystawione na zewnątrz i dostępne do użytku, aby witać się nawzajem (jak to ma miejsce w typowym Inuickim powitaniu kunik), miłość wciąż znajduje sposób.

i to podsumowuje naszą listę różnych sposobów powiedzenia „Kocham Cię.,”

Jeśli chcesz komunikować się z (lub naprawdę zaimponować) swoim ukochanym, dlaczego nie nauczyć się ich całego języka? Jak dowiedzieliśmy się z niektórych wyrażeń powyżej—miłość jest często bardziej o działaniu niż werbalnej ekspresji.

więc do dzieła!

Pobierz: ten wpis na blogu jest dostępny jako wygodny i przenośny plik PDF, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Kliknij tutaj, aby otrzymać kopię. (Download)

i jeszcze jedno…

Jeśli lubisz uczyć się w wolnym czasie w zaciszu swojego smartfona z prawdziwymi treściami językowymi, pokochasz FluentU.,

dzięki FluentU nauczysz się prawdziwych języków, którymi posługują się tubylcy. FluentU ma szeroką gamę filmów, jak można zobaczyć tutaj:

FluentU ma interaktywne napisy, które pozwalają stuknąć w dowolne słowo, aby zobaczyć obraz, definicję, dźwięk i przydatne przykłady. Teraz treści w języku ojczystym są w zasięgu ręki dzięki interaktywnym transkrypcjom.

nie złapałeś czegoś? Wróć i posłuchaj jeszcze raz. Przegapiłeś słowo? Najedź kursorem myszy na napisy, aby natychmiast wyświetlić definicje.

Możesz nauczyć się całego słownictwa w dowolnym filmie dzięki trybowi Nauki FluentU.,”Przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby zobaczyć więcej przykładów dla uczonego słowa.

a FluentU zawsze śledzi słownictwo, którego się uczysz. Używa tego słownictwa, aby dać ci 100% spersonalizowane doświadczenie, polecając filmy i przykłady.

zacznij korzystać ze strony FluentU na swoim komputerze lub tablecie lub, jeszcze lepiej, pobierz aplikację FluentU ze sklepu iTunes lub Google Play.

Jeśli spodobał ci się ten post, coś mi mówi, że pokochasz FluentU, najlepszy sposób na naukę języków dzięki prawdziwym filmom.,

Zarejestruj się za darmo!

Videos

1. Kochać, jak to łatwo powiedzieć, czyli jak nie zwariować ze sobą - Iga i Konrad Grzybowscy
(OAZA TV)
2. PIDŻAMA PORNO - Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości [OFFICIAL AUDIO]
(S.P. RECORDS)
3. Republika - Zapytaj Mnie Czy Cię Kocham [Official Music Video]
(Republika)
4. Męskie Granie Orkiestra 2020 (Zawiałow, król, IGO) - Płoną góry płoną lasy
(MeskieGranie)
5. Maciej Musiałowski & Julia Wieniawa - Zabierz tę miłość / Storytel "Random" (Official Video)
(KayaxTV)
6. Jak miłość uratowała mu życie i cofnęła miażdżycę 💝💯
(ODMŁADZANIE NA SUROWO)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Kerri Lueilwitz

Last Updated: 07/18/2022

Views: 6650

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kerri Lueilwitz

Birthday: 1992-10-31

Address: Suite 878 3699 Chantelle Roads, Colebury, NC 68599

Phone: +6111989609516

Job: Chief Farming Manager

Hobby: Mycology, Stone skipping, Dowsing, Whittling, Taxidermy, Sand art, Roller skating

Introduction: My name is Kerri Lueilwitz, I am a courageous, gentle, quaint, thankful, outstanding, brave, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.