„Poślubiłam wdowca z dwiema córkami i... wredną matką zmarłej żony, która buntuje przeciwko mnie dzieci” - Polki.pl (2022)

„Poślubiłam wdowca z dwiema córkami i... wredną matką zmarłej żony, która buntuje przeciwko mnie dzieci” - Polki.pl (1)

fot. Adobe Stock

Kiedy poznałam Karola, poczułam, że to on właśnie jest mężczyzną mojego życia. Nie przeszkadzało mi, że jest wdowcem ima dwie córki zpierwszego małżeństwa. Kochałam go ibyłam gotowa pokochać jego dzieci jak własne, choć zdawałam sobie sprawę ztego, że zmarłej matki nikt im nie zastąpi. Tym bardziej że były już na tyle duże, aby pamiętać ciężką chorobę Marty, pierwszej żony Karola, która zmarła na białaczkę. Miałam jednak nadzieję, że uda mi się chociaż zaprzyjaźnić zWiolą iKingą, że będę dla nich dobrą ciocią.

Pierwsze spotkanie wypadło trochę sztywno. Ja byłam spięta, a dzieci onieśmielone. Siedmioletnia Wiola i pięcioletnia Kinga jeszcze nie uporały się z bólem po śmierci mamy, a tu nagle pojawiła się jakaś nowa, nieznana ciocia, która wdodatku miała znimi zamieszkać. Zanim żona Karola zachorowała, zaczęli wspólnie budować dom. Teraz to mnie przypadło go wykończyć. Starałam się w miarę możliwości wciągnąć w to dziewczynki, mając nadzieję, że projektowanie swoich pokoików pomoże im choć trochę zapomnieć o dramatycznych przeżyciach sprzed półtora roku.

Starałam się widywać dziewczynki tak często, jak to tylko możliwe. Rozumiałam, że potrzebują kobiecego ciepła i czułości, ale także, że trzeba czasu, aby mnie zaakceptowały. Starałam się być delikatna, uważna i nie narzucać się im ze swoją serdecznością, choć szybko stały mi się bardzo bliskie. Dlatego poczułam się naprawdę szczęśliwa, kiedy pewnego dnia Kingusia przytuliła się do mnie i, obejmując mnie rączkami za szyję, wyznała:
– Bardzo cię lubię, ciociu, wiesz!

(Video) Young Wife of Old Boss begins a Dark Affair With His Worker

Wiola traktowała mnie z większym dystansem. Jako starsza więcej rozumiała i trudniej jej było zaakceptować fakt, że jakaś obca kobieta ma zająć miejsce jej mamy. Ale iona zczasem otworzyła się ichętnie opowiadała mi oszkole, koleżankach iulubionych zabawach. Cieszyłam się tym. Wiedziałam, że wszystko jest na dobrej drodze i z czasem stworzymy szczęśliwą rodzinę. Wkrótce jednak życie dało mi bolesnego prztyczka w nos.
To było tydzień przed naszym ślubem. Pomagałam Wioli odrabiać lekcje, kiedy nagle zapytała:
– Ciociu. Czy to prawda, że będziesz teraz naszą macochą? I będziesz zła?

Zbyłam jej pytanie żartem obajkach, których się pewnie naczytała, ale słowa dziewczynki dały mi do myślenia. Wiedziałam, że ludzie gadają różne rzeczy, że użalają się nad biednymi sierotkami, których tata znalazł sobie następczynię ich mamy, ale nie zamierzałam przejmować się złośliwą gadaniną. Wiedziałam też, że teściowej Karola nie podoba się jego powtórny ożenek, ale rozumiałam, że może czuć do mnie urazę, jako do tej, która próbuje zająć miejsce jej zmarłej córki.

Słyszałam też opinie, bo tzw. „życzliwi” postarali się, żeby one do mnie dotarły, że lecę na majątek przyszłego męża. To było przykre, bo naprawdę kochałam Karola izamierzałam stworzyć jemu idziewczynkom prawdziwy, ciepły dom. Bałam się, co prawda, życia w cieniu zmarłej Marty, ale za poradą jednej z ciotek zamówiłam za nią mszę ipoczułam, jak moje obawy znikają, jak gdyby duch Marty wdzięczny był mi za modlitwę. Tak więc zmarłej nie musiałam się obawiać, natomiast przyszłość pokazała, że uprzedzenia i niechęć żywych są o wiele poważniejszym problemem.

(Video) My GF Is Old Enough To Be My Grandmother | LOVE DON'T JUDGE

Karol, gdy opowiedziałam mu o złośliwych plotkach, wzruszył ramionami.
– Znasz to powiedzenie: „Psy szczekają, a karawana idzie dalej”? Zobaczysz, że jak weźmiemy ślub, to ludzie przestaną gadać, bo zobaczą, że się głupotami nie przejmujesz. Przecież tym plotkarom tylko o to chodzi, żeby cię zdenerwować i krwi ci napsuć. Kochamy się i będziemy szczęśliwi, czy się to komuś podoba, czy nie, a dziewczynki bardzo cię lubią, same mi o tym mówiły. – pocieszał mnie.

Wzięliśmy więc ślub i wprowadziliśmy się do nowego domu. Dziewczynki miały frajdę, rozlokowując się w swoich nowych pokojach. Ja także cieszyłam się, że będę tu mieszkać, choć gdzieś na dnie świadomości pojawiała się natrętna, odganiana przeze mnie myśl, że to Marta miała tutaj zamieszkać z Karolem. Ta myśl została wyartykułowana przez matkę Marty, która odwiedziła nas w nowym domu... Kiedy Karol na chwilę oddalił się, westchnęła ciężko:
– A moja biedna Martunia tak się cieszyła na ten dom… Tyle miała planów, jak go urządzić… Zupełnie inaczej go sobie wyobrażała…

Nie wiedziałam, co na to powiedzieć izrobiło mi się bardzo przykro. Poczułam się tak, jakbym coś komuś odebrała, choć przecież od śmierci Marty minęły ponad 2 lata. Na tym jednak nie skończyły się moje problemy. Pomijam fakt, że ludzie gadali, iż dorwałam się do cudzego majątku i rządzę się w cudzym domu… Można to było od biedy uznać za złośliwe gadanie i nie zwracać na nie uwagi. Stało się jednak coś znacznie gorszego... Zauważyłam, że Wiola i Kinga zaczynają odnosić się do mnie z coraz większą rezerwą. Wszystko wskazywało na to, że ktoś podburza dziewczynki przeciwko mnie iniszczy mój autorytet. Kiedy wydawałam im jakieś polecenia, prosiłam ocoś, często robiły to niechętnie, a nawet odmawiały, zwłaszcza Wiola, która odpowiadała mi opryskliwie:
– Nie muszę cię słuchać. Nie jesteś moją mamą. Jesteś tylko macochą.

Coraz częściej też dziewczynki powtarzały, że mama była lepsza niż ja, a także, że babcia im na wszystko pozwala. Czułam, że to teściowa Karola robi krecią robotę, ale przecież nie mogłam zabronić dziewczynkom kontaktów z babcią. Karolowi też nic nie mówiłam, bo bałam się, że urządzi teściowej awanturę i będzie jeszcze gorzej. Robiłam dobrą minę do złej gry, ale gdy nikt nie widział, płakałam w poduszkę. W końcu sytuacja zaczęła mnie przerastać. Postanowiłam więc skorzystać zpomocy psychologa. Codzienne przykrości ze strony dziewczynek wykańczały mnie nerwowo, apoza tym martwiłam się, co będzie, jak będą starsze, jak sobie wtedy znimi poradzę. Wdodatku okazało się, że jestem wciąży izwyczajnie bałam się ozdrowie swojego nienarodzonego dziecka, oto, jak będzie się rozwijać, jeśli ja będę wciąż zestresowana. Nie miałam pojęcia, że moje małżeństwo zKarolem przyniesie mi tyle bolesnych przeżyć… Wkońcu doszło do tego, że raz idrugi złapałam się na myśli, że chyba źle zrobiłam, wychodząc za niego… Dziwne, boprzecież wdalszym ciągu go kochałam.

Karol był dobrym mężem, kochającym itroskliwym. Jemu też nie było lekko wtej sytuacji. Musiał zmierzyć się zwieloma problemami. Kiedyś przypadkiem usłyszałam, jak Kinga mówi do niego:
– Tatusiu. Czy to prawda, co babcia mówiła, że teraz, jak ciocia urodzi ci dziecko, przestaniesz nas kochać?
A więc miałam rację. To podstępne działania matki Marty burzyły spokój naszej rodziny. „Czy ta kobieta nie zdaje sobie sprawy, jaką krzywdę wyrządza dzieciom!” – myślałam wściekła. „Zmienia ich dzieciństwo wpiekło. Iona twierdzi, że kocha swoje wnuczki nad życie. Tak dalej być nie może”.

(Video) The Toxic Relationship Between Henry VIII's Children | Two Sisters | Real Royalty

Cóż ja jednak mogłam poradzić? Czułam się bezsilna wobec nienawiści tej kobiety… Aprzecież tak bardzo chciałam pokochać córeczki Karola. Dlaczego matka ich matki nie chciała mi na to pozwolić? Czy była omnie zazdrosna? Przecież nie zabraniałam dzieciom kontaktu z nią ani nie podważałam jej roli w ich życiu. Nie mogłam zrozumieć jej postępowania. Po tamtym pytaniu Kingi Karol próbował rozmawiać z matką Marty, ale nic nie wskórał. Co więcej, babcia zaczęła buntować wnuczki przeciwko niemu, wmawiając im, że tata woli mnie niż własne córki. Poprosiłam więc męża, żeby dał spokój, bo nie chciałam, aby ta głupia baba popsuła relacje między nim a dziewczynkami.

Wydawało się, że lepiej nie będzie, aż nadszedł pewien przełom. Teściowa Karola złamała nogę. I wtedy okazało się, że jej druga córka nie da rady zaopiekować się matką – zaplanowała akurat wczasy zagraniczne i nie było mowy o tym, aby z nich zrezygnowała, bo nie chciała stracić pieniędzy. Nie wyobrażałam sobie, że można ot tak, po prostu, odmówić własnej matce pomocy pod takim pretekstem. Cóż było robić? Nie lubiłam jej z powodu intryg, jakie knuła przeciwko mnie, ale przecież to była chora kobieta. Sumienie nie pozwalało mi zrobić inaczej, jak tylko zaoferować jej pomoc.

Zapowiedziałam dziewczynkom, że jedziemy do babci, bo złamała nogę i trzeba jej pomóc. Zjawiłam się niezapowiedziana. Pani Teresa z trudem dokuśtykała do drzwi, a kiedy je otworzyła i zobaczyła mnie, zrobiła taką minę, jakby ujrzała ducha. Pozwoliła mi jednak wejść i tylko patrzyła, jak krzątam się wokół niej. Aja podałam jej przyniesiony iodgrzany obiad, zmieniłam pościel, trochę ogarnęłam mieszkanie. Kinga i Wiola w tym czasie dotrzymywały babci towarzystwa. Zanim wyszłyśmy, zapytałam, czego jeszcze potrzebuje i co mam jej kupić. Odpowiedziała cicho, nie patrząc na mnie.

Przez następne tygodnie odwiedzałam ją codziennie z dziewczynkami lub Karolem i pomagałam, na ile pozwalała mi dość zaawansowana już ciąża. Ani razu jednak nie rozmawiałyśmy, nie licząc moich pytań o jej potrzeby, na które odpowiadała krótko, omijając mnie wzrokiem. Wreszcie pani Teresa zaczęła powoli sama chodzić trochę po mieszkaniu. Ja czułam się coraz gorzej, aż Karol stanowczo zakazał mi odwiedzać chorą, bał się bowiem o moje i dziecka zdrowie.

Zbliżał się termin rozwiązania. Powoli kompletowałam wyprawkę dla maleństwa, już wiedziałam, że to dziewczynka. Ku mojemu zdziwieniu, Wiola i Kinga stały się wyraźnie grzeczniejsze. Nawet zaczęły mi opowiadać o szkole, koleżankach. Ale w niebotyczne wręcz zdumienie wprawiła mnie rozmowa dziewczynek, którą przypadkiem usłyszałam. Było to po tym, jak Kinga odpowiedziała mi niegrzecznie. Wiola upomniała ją:
– Trzeba być grzeczną dla cioci, bo jest dobra.
– Ale przecież kiedyś sama mówiłaś, że to nie mama i nie muszę jej słuchać.
– To było kiedyś. Ale teraz sama słyszałaś, jak babcia kazała, żebyśmy były grzeczne i słuchały cioci, bo się jej nie wolno denerwować, żeby dzidziusiowi nie zaszkodziło.

Nie wierzyłam własnym uszom. Teściowa Karola nakazała swoim wnuczkom posłuszeństwo wobec mnie?! To było coś absolutnie niebywałego, Wieczorem, przed zaśnięciem, opowiedziałam otym Karolowi. Ucieszył się bardzo.
– No. Może wreszcie cię zaakceptuje ipozwoli nam normalnie żyć.
Tak normalnie to od razu się nie zrobiło. Musiało minąć wiele miesięcy, abym odzyskała zaufanie i sympatię córeczek Karola. Teraz cieszą się małą siostrzyczką i opiekują się nią, jak przystało na starsze siostry. Do naszej rodziny wróciły szczęście i radość.

A pani Teresa? Niedawno odważyła się nas odwiedzić. Przyszła z upominkiem dla maleńkiej Mai i kwiatami dla mnie. Na przeprosiny… I nawet nie mrugnęła okiem, kiedy Kinga wpakowała mi się na kolana…

Więcej listów do redakcji:„Powiedziałem żonie: »Sorry skarbie, ale nasz czas minął« i odszedłem do młodej kochanki. Chciałem poczuć, że żyjꔄWybaczyłam mężowi seks ze stażystką, bo każda zdrada ma swoją przyczynę. Ja też byłam winna, że poszedł do innej”„Nie odeszła do kochanka, ale dlatego, że coś się skończyło... To bardziej boli niż zdrada”

Ach, przepraszam, do byłej żony.. Kiedy przypomnę sobie, jak płakała, jak przepraszała, jak błagała, żebym wybaczył jej ten jeden fatalny błąd, chwilę zapomnienia – to śmiech mnie pusty bierze.. O nie, nie.. W ogóle za tym nie tęskniłem.. Skupiłem się na pracy, której poświęcałem teraz naprawdę każdą chwilę.. No dobrze… Przecież zawsze mogę sobie znaleźć nowe towarzystwo do zabawy.. Oczywiście to musiała być blondynka, bo Anita była szatynką.. A jeśli poznała jakiegoś faceta?. Może trzeba było wybaczyć, zamiast karać i ją, i siebie?. Ona jednak doskonale mnie znała.. Nie mogłem jej nienawidzić.. Nie mogłem jej nie kochać .. Tego mi było trzeba.

Baobab fruit is fruit from baobab tree that is native to Africa continent though the variety of this fruit also found in Australia.. While longan and lychee is native to Asia continent, ackee fruit is originated from Africa, especially West Africa and Guyana.. Among the health benefits of Ackee fruit, this fruit is an excellent source of protein and as rich of dietary fiber, ackee fruit is also excellent solution to constipation and other digestive problems.. The medicinal properties found in fruit of this plant is also one of the reasons why this plant is cultivated.. Desert date is English name of fruit originated from Africa and some regions in Middle East.. The look of this fruit is not really different with the common dates you know but the appearance of the tree is different as well as the health benefits of dates.. Well, it means desert date is one of the fruit that should be on the list of African fruits and the health benefits due to its excellent nutritional value.. As mentioned above, jackalberry tree is especially cultivated for its fruits because in regions like Africa where food crisis has become daily issue, tree like jackalberry is very precious.. Kei apple is one more exotic fruit from Africa, especially the southern regions that people should aware of.. The locals are using kei apple as part of their traditional remedy to treat chest pain and due to its anti-inflammatory properties, kei apple is also effective to deal with condition like rheumatism and fever.. As rich of vitamin C, marula is also excellent antioxidant source.. Just like the health benefits of star apple, white star apple also has some amazing benefits for human health.. From the list of African fruits and the health benefits above, could you mention how much fruits you have taste or at least you have seen?

Nach Vertagsabschluss erhält der Käufer eine Kaufbestätigung.2.Stornierung: Sollte der Vertrag aufgrund eines Fehlers zustande gekommen sein, kann dieser innerhalb von 4 Wochen mit entsprechender Begründung storniert werden.. Dies gilt für Verkäufer und Käufer gleichermaßen.. Anderenfalls entfällt die Haftung für diese Mängel.6.Vertragssprache ist Deutsch.7.Die angebotenen Versandformen werden durch Zustandekommen eines Kaufvertrags akzeptiert.7.1 Versandmitteilung und Obliegenheiten bei Nichterhalt:7.1.1 Am Versandtag erhält der Kunde via email eine Versandmitteilung mit Angabe der verwendeten Lieferanschrift.. Die Zusendung erfolgt ausschließlich gegen Vorauskasse.9.Akzeptierte Zahlungsmittel sind: Banküberweisung, Paypal.Bei Zahlung per Paypal verpflichten sich Käufer und Verkäufer die Paypal-AGB zu akzeptieren und im Verlustfall einer Sendung entsprechend fristgemäss und wahrheitsgetreu den Vorgang bei Paypal zu melden.Paypal wird somit als Regulierer und gemeinsamer Versicherer akzeptiert.Dies bedeutet, dass der Käufer, der mit Paypal bezahlt, anerkennt, eine Reklamation - z.B.. Es wird somit anerkannt, dass eine Reklamationsmeldung des Käufers beimVerkäufer, den Käufer nicht von seiner akzeptierten Obliegenheit der fristgerechten Meldung bei Paypal befreit.Es wird anerkannt, dass der Käufer im Falle einer zu späten Versicherungsanmeldung bei Paypal auf dieversicherte Leistung in Gänze verzichtet = Verwirkung durch Fristversäumnis.10.Versandkosten und Lieferung: Die Zusendung erfolgt auf Gefahr des Verkäufers.. Die Versandkosten sind vom Käufer zusätzlich zum Kaufpreis zu tragen und richten sich nach Wert und Gewicht der Ware.. Widerrufsrecht:Sie haben das Recht, binnen vierzehn Tagen ohne Angabe von Gründen diesen Vertrag zu widerrufen.. Die Widerrufsfrist beträgt vierzehn Tage ab dem Tag an dem Sie oder ein von Ihnen benannter Dritter, der nicht der Beförderer ist, die Waren in Besitz genommen haben bzw.. Folgen des Widerrufs:Wenn Sie diesen Vertrag widerrufen, haben wir Ihnen alle Zahlungen, die wir von Ihnen erhalten haben, einschließlich der Lieferkosten (mit Ausnahme der zusätzlichen Kosten, die sich daraus ergeben, dass Sie eine andere Art der Lieferung als die von uns angebotene, günstigste Standardlieferung gewählt haben), unverzüglich und spätestens binnen vierzehn Tagen ab dem Tag zurückzuzahlen, an dem die Mitteilung über Ihren Widerruf dieses Vertrags bei uns eingegangen ist.. Wir können die Rückzahlung verweigern, bis wir die Waren wieder zurückerhalten haben oder bis Sie den Nachweis erbracht haben, dass Sie die Waren zurückgesandt haben, je nachdem, welches der frühere Zeitpunkt ist.. a) Sie haben die Waren unverzüglich und in jedem Fall spätestens binnen vierzehn Tagen ab dem Tag, an dem Sie uns über den Widerruf dieses Vertrags unterrichten, an … uns oder an [hier sind gegebenenfalls der Name und die Anschrift der von Ihnen zur Entgegennahme der Waren ermächtigten Person einzufügen] zurückzusenden oder zu übergeben.. Die Frist ist gewahrt, wenn Sie die Waren vor Ablauf der Frist von vierzehn Tagen absenden b) Sie tragen die unmittelbaren Kosten und Risiko der Rücksendung der Waren.. c) Sie müssen für einen etwaigen Wertverlust der Waren nur aufkommen, wenn dieser Wertverlust auf einen zur Prüfung der Beschaffenheit, Eigenschaften und Funktionsweise der Waren nicht notwendigen Umgang mit ihnen zurückzuführen ist Muster-Widerrufsformular(Wenn Sie den Vertrag widerrufen wollen, dann füllen Sie bitte dieses Formular aus und senden Sie es zurück.). - An: Versandhandel Christian Boeger / Rathausplatz 3 / D-79576 Weil am Rhein / [emailprotected]/ Fax-Tel: 07621 583 7580 - Hiermit widerrufe(n) ich/wir (*) den von mir/uns (*) abgeschlossenen Vertrag über den Kauf der folgenden Waren (*) - Bestellt am (*)/erhalten am (*) - Name des/der Verbraucher(s) - Anschrift des/der Verbraucher(s) - Unterschrift des/der Verbraucher(s) (nur bei Mitteilung auf Papier) - Datum (*) Unzutreffendes streichen.. Sollte es den begründeten Verdacht geben, dass ein Käufer verfassungswidrige Absichten mit dem Kauf erwägt, wird die Fa.

I also had to ask and search why my eyelashes wouldn’t curl and what I could do to make them stay curled.. And mostly, it becomes difficult to curl these lashes... The eyelashes that don’t curl or take a lot of your time every morning and still go down after being curled become annoying.. Lash lifts work great on lifting or curling the straight down eyelashes.. Joshua Zeichner says that keratin lash lifts don’t cause any damage to your lashes; instead, they make you feel confident about yourself... This whole technique will help you curl your straight lashes and hold them that they won’t go down.. Heat the curler with a hairdryer and try going to the base of the lash line and curling the eyelashes from the bottom... Additionally, people who smoke or who regularly expose their eyes to harsh chemicals may find that their eyelashes take longer to grow back after being pulled out.. Interestingly, the shape of our eyelashes is determined by the shape of our eyes.. People with almond-shaped eyes tend to have lashes that are more curved, while those with rounder eyes often have straighter lashes.. Eyelashes are important for protecting our eyes from dirt and debris, and they also help to regulate the amount of light that enters the eye... However, there is one downside to lash lifts: they can sometimes leave your lashes looking a bit too straight.. First, try using an eyelash curler to give your lashes a gentle curl .. This is my eyelashes thing: They are long and nearly straight over my eyes in their natural state.. Asian people have straighter and thicker eyelashes, but less eyelids than people of European descent.. Make sure you squeeze the lashes for about 10 seconds and then use a rather dry stiff mascara to keep the curl in place – it tends to drop them again if the mascara is too ‘wet.’.. The best way to keep your eyelashes in the water is to do this: First, curl your cloves with your curler, heat your curler to form and keep your cloves curling.. Just look for this guide to curl the darn cups — and keep curling... This is because, if you curl your lashes after applying mascara, the mascara can stick to the curler and cause your lashes to either break or be pulled out (ouch).. Distichiasis (you might hear it called double eyelashes) is a rare condition where you have two rows of eyelashes.. Trichiasis is misalignment of eyelashes, which rub against the eyeball, in a person who does not have entropion.. Trichiasis causes these eyelashes to curl down and inward, toward the eye.. On the lower eyelid, where eyelashes typically grow downward, trichiasis causes them to grow upward toward the eye.. Why do some of my eyelashes grow down?.. Trichiasis causes these eyelashes to curl down and inward, toward the eye.. On the lower eyelid, where eyelashes typically grow downward, trichiasis causes them to grow upward toward the eye.. Trichiasis is misalignment of eyelashes, which rub against the eyeball, in a person who does not have entropion.. (inflammation of the edges of the eyelids) or injury or damage to the eyelid or conjunctiva.. Avoid rubbing your eye and always wash your hands before touching your eye area... This is because, if you curl your lashes after applying mascara, the mascara can stick to the curler and cause your lashes to either break or be pulled out (ouch).. Dry eyes and inflammation of the eyelids can make it feel as though something is in the eye.. Distichiasis (you might hear it called double eyelashes) is a rare condition where you have two rows of eyelashes.. Do lashes grow back?. I read that using waterproof mascara can make your lashes stay curled longer because the formula tends to be drier and so it is able to hold the curled lash better than a regular mascara could... If your eyelashes won't stay curled, these mascaras help with your straight eyelashes hold the curl that you have been dreaming of having.. Falsies or eyelash extensions look good and make your eyelashes stay curled, but the only way to keep your eyelashes to stay healthy is to invest in a serum that won't damage your eyelashes but enhance them.. Make sure that your lashes and your lash tool are clean, before curling your lashes.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Delena Feil

Last Updated: 04/15/2022

Views: 5795

Rating: 4.4 / 5 (45 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Delena Feil

Birthday: 1998-08-29

Address: 747 Lubowitz Run, Sidmouth, HI 90646-5543

Phone: +99513241752844

Job: Design Supervisor

Hobby: Digital arts, Lacemaking, Air sports, Running, Scouting, Shooting, Puzzles

Introduction: My name is Delena Feil, I am a clean, splendid, calm, fancy, jolly, bright, faithful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.