sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (2022)

Z reguły ogórki są najczęściej uprawiane przez bezpośrednie wysiewanie w ziemię. Jednak niektórzy hodowcy warzyw, a raczej przedstawiciele regionów o stosunkowo krótkim okresie letnim, wolą je uprawiać przez sadzonki.

Luty to początek, a część letnich mieszkańców jest już w trakcie przygotowań do nowego sezonu letniskowego, czyli zakupu nasion. Oczywiście po zakupie nasion wielu ogrodników-amatorów zaczyna zadawać sobie pytanie: „Kiedy będzie można siać ogórki na sadzonki?” Od razu odpowiemy, że nie ma co się spieszyć.

Następnie rozważymy szczegółowo i wizualnie obliczymy przybliżony czas sadzenia ogórków do sadzonek, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie główne czynniki, które mogą wpływać na czas trwania okresu sadzenia. W szczególności skupimy się na dniach sprzyjających siewowi w 2021 roku zgodnie z kalendarzem księżycowym. A potem możesz zaplanować kalendarz sadzenia z wyprzedzeniem na tę wiosnę.

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (1)

Zadowolony

 • 1 Kiedy siać ogórki na sadzonki: optymalne daty sadzenia
  • 1.1 Samodzielne obliczanie terminów siewu na podstawie czasu trwania okresu siewu
  • 1.2 Przybliżony czas lądowania w zależności od klimatu regionu
  • 1.3 Według kalendarza księżycowego w 2021 roku
 • 2 Jak wybrać dobrą różnorodność ogórków
 • 3 Jak prawidłowo sadzić ogórki na sadzonki

Kiedy siać ogórki na sadzonki: optymalne daty sadzenia

Istnieje kilka ważnych punktów (czynników), które należy wziąć pod uwagę przy wyborze terminu siewu ogórków na sadzonki:

 • Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę cechy klimatyczne twojego regionu, ponieważ ta kultura jest bardzo ciepłolubna, co oznacza, że ​​nie należy spieszyć się z sadzeniem jej wcześnie w ziemi, ponieważ najmniejszy mróz może zniszczyć młode sadzonki.

Możesz sadzić sadzonki w średniej dziennej temperaturze otoczenia powyżej +15 stopni. W takim przypadku temperatura gleby powinna wynosić powyżej +12, a nawet lepiej + 15-16 stopni.

 • Sposób lub miejsce dalszej uprawy sadzonekinnymi słowy, gdzie planujesz sadzić sadzonki - na otwartym terenie lub w szklarni.

Tak poza tym! Nie ma nic dziwnego w tym, że można sadzić w pomieszczeniach wcześniej (o 1-3 tygodnie) niż na zewnątrz, ponieważ gleba w szklarni nagrzewa się znacznie szybciej.

(Video) Ogrodniczy Kalendarz Księżycowy 2022- co to jest ? + PREZENT DLA WIDZÓW

 • Zalecany czas trwania okresu sadzeniaa raczej wymagany wiek sadzonek przed zasadzeniem w ziemi.

I oczywiście możesz siać ogórki zgodnie z fazami księżyca, a mianowicie skoncentruj się na sprzyjających i niesprzyjających dniach zgodnie z kalendarzem księżycowym.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu czynnikowi.

Rada! Najważniejsze, żeby nie spieszyć się z sadzeniem ogórków na sadzonki, ponieważ ten okres jest wystarczająco krótki, co oznacza, że ​​jeśli spieszysz się, aby zasiać nasiona, sadzonki po prostu wyrosną z twoich pojemników, co doprowadzi do jego szybkiego wyczerpania, rozciągnięcia i uschnięcia z powodu braku odżywiania i światła.

Wideo: kiedy sadzić ogórki - optymalny czas

Samodzielne obliczanie terminów siewu na podstawie czasu trwania okresu siewu

Za pomocą prostych operacji arytmetycznych możemy łatwo obliczyć, ile czasu zajmie wyhodowanie sadzonek ogórka w domu. Aby to zrobić, wystarczy dodać następujące komponenty:

 • zaprawianie nasion, kiełkowanie (0-3 dni);
 • czas pojawienia się sadzonek (3-9 dni);
 • wymagany wiek sadzonek (14-21 dni).

Razem: 20-30 dni, tj. przybliżony okres wegetacji sadzonek ogórka wynosi około 1 miesiąca (3-4 tygodnie). Siew ogórków przed posadzeniem na stałe zajmuje tyle dni.

Jeśli chodzi o konkretne przybliżone daty siewu, można je również obliczyć w zależności od charakterystyki Twojej strefy klimatycznej, a mianowicie, gdy w Twojej okolicy istnieje możliwość sadzenia sadzonek ogórka na łóżku ogrodowym (na otwartym terenie lub w szklarni). Następnie należy odliczyć otrzymaną powyżej kwotę (20-30 dni) od szacowanej daty.

Dlatego każdy hodowca musi niezależnie obliczyć szacowany czas, w zależności od osobistych okoliczności.

(Video) Wykorzystuj kalendarz biodynamiczny w uprawie roślin - Michalina Osetek

Zgodnie z zaleceniami producenta iw zależności od odmiany (rodzaju)

Kupując nasiona, należy zachować ostrożność zbadaj opakowanie z tyłu który co do zasady udziela porad producenta odnośnie terminu wysiewu danej odmiany lub hybrydy, a także zaleceń dotyczących uprawy.

Ignorowanie tych informacji może prowadzić nie tylko do nieprawidłowych terminów siewu sadzonek, ale także do błędów w uprawie określonej odmiany, na przykład z pęczkiem jajnika.

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (2)

Przybliżony czas lądowania w zależności od klimatu regionu

Ogórki są kulturą bardzo ciepłolubną, co oznacza, że ​​nie można ich sadzić na nieogrzewanej (zimnej) glebie. Dlatego zaleca się sadzenie sadzonek, gdy temperatura jest mocno ustalona na poziomie nie niższym niż +15 stopni przez całą dobę (co najmniej 8 stopni w nocy), podczas gdy gleba nagrzewa się powyżej +12, a nawet lepiej do + 15-16 stopni.

W związku z tym, aby poprawnie obliczyć czas siewu, należy wziąć pod uwagę cechy klimatyczne regionu zamieszkania.

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (3)

Zatem przybliżony termin siewu nasion ogórka na sadzonki, w zależności od regionu i jego klimatu:

Na Na południe od Rosji sadzenie ogórków na sadzonki można rozpocząć już od 2 dekady do połowy marca, by w kwietniu posadzić je na stałe.

Na środkowym pasie (na przedmieściach) zaczynają sadzić ogórki na sadzonki nie wcześniej niż w połowie kwietnia, bo odpowiednie warunki do sadzenia w gruncie powstają dopiero w drugiej połowie maja.

(Video) Kosmologia MAJÓW - Kalendarz Tzolkin i „umysł” serca - Robert Olejnik (Odc.128).

Terminy siewu ogórków w regionie Leningradu posunąć się 7-14 dni do przodu (w porównaniu do regionu moskiewskiego), tj. wysiewać na początku maja, a sadzić na przełomie maja i czerwca.

W Syberia i Ural nie powinieneś też spieszyć się z siewem ogórków, ponieważ bardzo prawdopodobne późne przymrozki mogą zniweczyć cały wysiłek. Dlatego sadzenie jest również zalecane tylko na początku maja, aby wylądować w ostatnich dniach maja lub na początku czerwca.

Tak poza tym! Ogórki są bardzo powszechne sadzone bezpośrednio w otwartym terenie bez wstępnego siewu sadzonek, nawet w regionach o stosunkowo krótkim lecie (na środkowym pasie, w tym w regionie moskiewskim, na północnym zachodzie, tj. w obwodzie leningradzkim).

Według kalendarza księżycowego w 2021 roku

Wielu ogrodników, wybierając konkretne daty siewu, stara się przestrzegać kalendarza księżycowego.

Łatwe do zapamiętania: „Tops” - na rosnącym księżycu, „korzenie” - na słabnącym.

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (4)

Innymi słowy, to, co rośnie nad ziemią (pomidory, papryka), jest sadzone, gdy wschodzi księżyc. Wręcz przeciwnie, to, co rośnie w dół, pod ziemią (rośliny okopowe), jest sadzone na ubywającym księżycu.

W związku z tym należy przeprowadzić siew nasion ogórków na sadzonki podczas fazy wzrostu księżyca, bliżej dni nowiu... W tym okresie uruchamiane są wszystkie procesy wzrostu (soki rosną), co ma pozytywny wpływ nie tylko na kiełkowanie nasion i roślin, ale także na tworzenie się jajników = przyszłe zbiory.

w związku z tym sprzyjające dni w kalendarzu księżycowym w 2021 roku do sadzenia ogórków są:

(Video) Lekcja 3 klasa 8 wdż - 08 05 2020

 • w marcu - 2-6, 12-14, 26-29;
 • w kwietniu - 1, 2, 24, 25, 27-30;
 • w maju - 2-4, 6, 15-17, 20, 21 25-31;
 • w czerwcu - 2-4, 11-14.

Uwaga! Moczenie nasion jest początkiem ich wzrostu, dlatego należy to robić w sprzyjające dni, zgodnie z kalendarzem księżycowym.

Ze względu na zajęcie ogrodnika z wiosennymi zmartwieniami nie zawsze można sadzić w sprzyjające dni. Ale są okresy - fazy Księżyca, kiedy jest to absolutnie niemożliwe, w przeciwnym razie wszystkie wysiłki mogą zostać zmarnowane - są to dni nowiu i pełni, a także okres, w którym Księżyc jest w Wodniku, ponieważ to jest jałowy i suchy znak -kursywą.

Tak więc niekorzystne dni do siewu ogórków na sadzonki w 2021 roku, zgodnie z kalendarzem księżycowym, są:

 • w marcu - 9-10, 13, 28;
 • w kwietniu - 5-6, 12, 27;
 • w maju - 2-4, 11, 26, 30-31;
 • w czerwcu - 10, 24, 26-27.

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (5)

Jak wybrać dobrą różnorodność ogórków

Uwaga! Witryna zawiera już kilka szczegółowych artykułów przeglądowych na temat najpopularniejsze i najlepsze odmiany (hybrydy) ogórków:

 • Najlepsze odmiany do uprawy na zewnątrz.
 • Do uprawy w szklarni.
 • Najlepsze odmiany samozapylone (partenokarpiczne).
 • Odmiany zapylane przez pszczoły.
 • Odmiany ogórka z jajnikiem pęczkowym (ogórki pęczkowe).

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (6)

Jak prawidłowo sadzić ogórki na sadzonki

Kupiłeś więc nasiona wysokiej jakości, zdecydowałeś o czasie ich siewu. Cóż, czas sadzić ogórki na sadzonki.

Uwaga! Witryna zawiera już szczegółowe materiały na temat jak siać ogórki i dbać o sadzonki w domu przed sadzeniem w otwartym terenie lub szklarni.

sprzyjające dni według kalendarza księżycowego, warunki dla regionów (7)

(Video) Rozsada ogórka /od nasionka do gotowej sadzonki

W ten sposób teraz wiesz, kiedy możesz i powinieneś sadzić ogórki na sadzonki. Wiesz również, jak to zrobić poprawnie i jak kompetentnie dbać o rośliny w domu w przyszłości, aż do sadzenia ich w ogrodzie. Powodzenia!

Wideo: uprawa sadzonek ogórka w domu - kiedy i jak siać

Videos

1. Gdyby Słońce było dwukrotnie mniejsze
(JASNA STRONA)
2. Go to Brand - EXPO 2020 – spotkanie informacyjne
(parpgovpl)
3. Czy prawidłowo podlewasz swoje rośliny?
(Раиса Горяченко)
4. 24 marca rzucaj monetami nad siebie, pieniądze trafią w twoje ręce. Wróżby ludowe w dniu Efimowa
(Эзотерика для тебя * Магия * Советы * Ритуалы)
5. 25 lutego to ciężki dzień, nie mów tego, inaczej przyciągniesz zło. Ludowe znaki na Aleksieju Rybnym
(Эзотерика для тебя * Магия * Советы * Ритуалы)
6. Jak uprawiać czosnek
(Mój Piękny Ogród)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Tish Haag

Last Updated: 10/22/2022

Views: 6730

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tish Haag

Birthday: 1999-11-18

Address: 30256 Tara Expressway, Kutchburgh, VT 92892-0078

Phone: +4215847628708

Job: Internal Consulting Engineer

Hobby: Roller skating, Roller skating, Kayaking, Flying, Graffiti, Ghost hunting, scrapbook

Introduction: My name is Tish Haag, I am a excited, delightful, curious, beautiful, agreeable, enchanting, fancy person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.